Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 minutes ago, namenski said:

:isuse: 

Naravno: od davnina je poznato da se trinaestogodisnjaci razumeju u psihopatijutm...

Ali zato u obrnutoj psihologiji jebu kevu.

Link to comment
11 minutes ago, cedo said:

 

slazem se i tu

ali pitao/trazio sam te da mi kazes da li su nase zelje motivirane samo prevencijom ili i satisfakcijom

jednostavno, odbacujes satisfakciju kao nesto lose/nazadno, a to je u osnovi pravda

ovde je parola demonstracija pre par godina bila: nema pravda nema mir

i opet, nema pravda


Pravda se (za mene bar) zadovoljava time što će neko da bude pozvan na odgovornost i adekvatno kažnjen, svakako, samo što ti i ja pričamo o različitim stvarima, ja govorim o vrstama kazne i rezonu krivičnog prava a ti si zahvatio šire, opet, kontekst političke i svake druge odgovornosti za raspad društva (u slučaju vođe) je na kraju dana šire pitanje od njegove krivičnopravne odgovornosti. To šta bi ko od nas njemu radio, svakom od nas na čast i na dušu. Ako si spreman da bilo kome izmakneš stolicu ispod omče, onda i imaš pravo da zahtijevaš to isto, ja ni od koga ne bih mogao da tražim da bilo koga smakne pa bio taj kriv za najgore zločine u istoriji. Jednostavno se protivi mojoj filozofiji življenja.

Link to comment

Biranje kovcega i kupovina odece za kumino mrtvo dete je poseban krug pakla. Nese dete. Odeca za sahranu. Citulje. Oni odvratni buketi sa natpisima. Niko sposoban da smisli natpis. Niko sposoban da sroci. A puno nas je. Deca kod psihijatra. Silazak u kapelu. Za poslednji pozdrav. Jer majka zeli. Otac ne moze. I onda drz' majku kroz sve. Jbm ti zivot da ti jbm. 

 

 

 

  • Tužno 40
Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

 

Ti sebe slobodno krivi, mene ostavi na miru. 

 

Živimo ko govna 30+ godina, al je baš kod ovog smrada sistem detonirao. Već sam rekao da je uzrok ovakvog događaja jako slojevit, ali glavni sastojak je definitivno psihički poremećaj. 

 

pa ok, onda je sve u redu, samo se treba moliti bogu da ne bude vise ovakvih klinaca psihopata

 

naravno nije problem sto dete ima pristup revolveru sa nekoliko sarzera, pristup socijalnim mrezama gde se glorifikuje nasilje, dete koje zivi u svetu gde su drustvene vrednosti cisto zlo...

 

 

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

pa u tome je i cela poenta.. ako se na ovom liku ne pokaze da ne moze , ko garantuje da se takva sranja nece umnozavati  u  buducnosti?

Jedno je kada ko treba i kome je to posao, ukljucujuci i sve nastm pokazemo da ne moze.

A nesto sasvim drugo kada balavurdija krene da tripuje...

 

Da ne bude zabune: ovo jeste problem siri od vucica i SNS Srbije, ali nikako ne treba mesati babe i zabe - svaki povod je ok da se SNS vlasti suprotstavlja, da je se ceka i sacekuje na svakoj krivini, ali dovoditi u pitanje neke osnovne civilizacijske pretpostavke je nesto sasvim drugo.

Link to comment
18 minutes ago, James Marshall said:


Pravda se (za mene bar) zadovoljava time što će neko da bude pozvan na odgovornost i adekvatno kažnjen, svakako, samo što ti i ja pričamo o različitim stvarima, ja govorim o vrstama kazne i rezonu krivičnog prava a ti si zahvatio šire, opet, kontekst političke i svake druge odgovornosti za raspad društva (u slučaju vođe) je na kraju dana šire pitanje od njegove krivičnopravne odgovornosti. To šta bi ko od nas njemu radio, svakom od nas na čast i na dušu. Ako si spreman da bilo kome izmakneš stolicu ispod omče, onda i imaš pravo da zahtijevaš to isto, ja ni od koga ne bih mogao da tražim da bilo koga smakne pa bio taj kriv za najgore zločine u istoriji. Jednostavno se protivi mojoj filozofiji življenja.

 

 

sto si onda napisao "Kakvo društvo i satisfakcija" posle mog posta ?

vucicem i forumom sam pokusao na prakticnom primeru da pokazem da se pravda trazi (mozda i vise do li prevencija)

sad mi jos nije jasno zasto mi spocitavas smrtnu kaznu, kada je nigde nisam trazio, cak sam u tom prvom postu i rekao sta je, po meni, najjaci argument protiv

Edited by cedo
Link to comment
Just now, Tsai said:

 

ne znam dal je vazno sta je rekao ali je cinjenica da je: 

 

- planirao masovno ubistvo mesec dana, verovatno i duze

- napravio spisak dece koju bi poubijao, oznacivsi ih kao primary targets, glavne mete, po odeljenjima

- pravio molotovljeve koktele na gajbi

- ubio cuvara, tesko ranio profesorku i ubio osmoro dece, dojucerasnjih prijatelja

- na saslusanju rekao da se ne kaje ni zbog cega i da mu je zao ih nije jos vise poubijao

 

kojem drustvu od aljaske do australije bi bilo svejedno da se takva osoba pojavi na ulici kao da se nista nije desilo?

 

nisam ja to rekao, ono sto kazem je da ne znam koje je dobro resenje ali znam da baciti kluc nije pravedno resenje

Link to comment
4 hours ago, JohnnyD said:

Ali zato u obrnutoj psihologiji jebu kevu.

 

da je (samo) do stanja u koje je dovedeno srpsko drustvo desavanjima poput ovog, 1 Norvesku bi do sada progutalo more, a pola SAD bi nestalo u otvaranju kalifornijske raseline: odgovornost i zrelost jednog drustva, sposobost i spremnost da se suprostavi ovakvim pojavama su mera.

I tek tu, odatle, pocinje prica o vucicu.

 

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

da je (samo) do stanja u koje je dovedeno srpsko drustvo desavanjima poput ovog, 1 Norvesku bi do sada progutalo more, a pola SAD bi nestalo u otvaranju kalifornijske raseline: odgovornost i zrelost jednog drustva, sposobost i spremnost da se suprostavi ovakvim pojavama su mera.

I tek tu, odatle, pocinje prica o vucicu.

 

 

ja nisam frustriran, ja sam tuzan, i jedva cekam da krenu da se resavaju problemi jedan po jedan, a za pocetak da vidim pravdu za ucinjena (ne)dela. Razlika izmedju mene i tebe je bila u tome gde ti smatras da mali nije psihopata, a ja sam ubedjen u to. I najbolje da zavrsimo na toj razlici.

Link to comment

Još samo ovaj post, i udaljavam se sa sa Foruma bar na neko vreme, ili dok ne krene Generalni štrajk svih zaposlenih u ovoj "zemlji".

Taj praznoglavi kreten iz Mladenovca izdržaće dosta robije jer on za drugo, osim fizikalija ni nije. Sada više nema ko da ga spašava i doći će na svoju meru.

A ovaj pretalentovani monstrum neće sastaviti mesec dana u nekoj vrsti izolacije. Njegova bolest je tek počela da se prikazuje, još nije ni načeta. Tek kada mu se iz samovolje ukloni (ne mama i tata, nego neki drugi ljudi) ono sve čime je tako vešto naučio i uspevao da manipuliše, pući će kao prenapumpana traktorska guma. 

Što braća bugari vole da kažu: "dva spanjeta i tri sranjeta" dele pijanog i treznog čoveka, tako za ispumpavanje imaginarne prisvojene ličnosti iz "klinca monstruma" treba manje od par  meseci. Kolko treba da prođe da prihvati da više nema nazad na ONO ŠTO KONTROLIŠE I ČIME MANIPULIŠE - ni dan više!

Edited by zmanic
  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, black mirror said:

 

 

naravno nije problem sto dete ima pristup revolveru sa nekoliko sarzera, pristup socijalnim mrezama gde se glorifikuje nasilje, dete koje zivi u svetu gde su drustvene vrednosti cisto zlo...

 

 


Sve to naravno jeste problem, ali mislim da nije glavni problem u ovom slucaju. Inace bismo imali ovakve tragedije mnogo cesce, jer je nekontrolisanog oruzja na sve strane, prakticno nema deteta koje ne prati socijalne mreze, iste nakaradne drustvene vrednosti uticu na hiljade i hiljade drugih itd itd

Ukratko, nema bas puno logike u tome sto pricas.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, black mirror said:

 

naravno, ali ne znamo za sigurno. ali i da jeste trebao bi da se nadje neko drugo resenje osim "baciti kljuc"

Ako je ok odbrambeni mehanizam "Kosta je kul", možda je u ovom momentu ok i odbrambeni mehanizam "baciti ključ". Sasvim verovatno Leia ne bi bila egzekjutiv toga, ali je napisala to, podstaknuta emocijama

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...