Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, black mirror said:

 

deca rade ono sto misle da je kul, ako se ubede da je kul pritisnuti crveno dugme ima da urade to

 

dugme je lako pritisnuti

 

pucati iz pistolja u zivo bice pred tobom je nesto drugo

napraviti spisak tek nije kul

  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, Tpojka said:

 

Nije problem u terminologiji. 

Ono što zasigurno znamo je da niko nije bezbjedan u njegovoj blizini osim ako se radi o kontrolisanim uslovima. 

Drugačija pretpostavka mi je travestija teme. 

 

da, ni ja ne bi voleo da moje dete bude u istom razredu sa njim ali to ne znaci da je to pravedno

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 

dugme je lako pritisnuti

 

pucati iz pistolja u zivo bice pred tobom je nesto drugo

napraviti spisak tek nije kul

 

naravno da nije kul, ali za njih je to kul. bili smo valjda svi u njihovim godinama i uradili neke stvari koje su tada za nas bili kul a kojih se danas stidimo. mene je sram sta sam pisao (verovao) pre 10 ili 15 godina u forumu a da ne govorimo o deci

  • Haha 1
Link to comment
30 minutes ago, black mirror said:

 

pa to ne znamo za sigurno, moze biti ili moze biti da je mislio da je to sto uradio kul (i to nije njegova krivica), mislim zivimo u ludom svetu. bilokako, za mene neko njegove godiste je dete i ne treba da se tretira kao odrasla osoba

znaci postoji mogucnost?

Link to comment
8 minutes ago, black mirror said:

 

imam klinca koji je godinu dana mladji od njega, ne zna dobro da veze pertle ili da cisti svoju guzu. da je uradio tako nesto on bi bio zadnji koga bi krivio, krivio bi prvo sebe i milijardu ostalih

nije fokus na tome koga bi krivio ti ili šira zajednica, nego na odgovonosti zajednice da prevenira nova ubistva.

 

ja ne mogu da postavim dijagnozu antisocijalnog poremećaja ličnosti ovom ubici K.K. jer nisam kvalifikovana za to.

iz onoga što su mediji objavili on je hladnokrvno planirao i sproveo masovno ubistvo, i ne oseća nikakvo kajanje.

to ledi krv u žilama.

Link to comment
5 minutes ago, black mirror said:

 

naravno da nije kul, ali za njih je to kul. bili smo valjda svi u njihovim godinama i uradili neke stvari koje su tada za nas bili kul a kojih se danas stidimo. mene je sram sta sam pisao (verovao) pre 10 ili 15 godina u forumu a da ne govorimo o deci

 

ne znam koja ti je definicija kul ponasanja

u mom koordinatnom sistemu, ono sto sam ti gore napisao nije

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kurdi said:

znaci postoji mogucnost?

 

naravno, ali ne znamo za sigurno. ali i da jeste trebao bi da se nadje neko drugo resenje osim "baciti kljuc"

Link to comment
29 minutes ago, pt 2.0 said:

Ako je reč o sociopati i ako postoji makar i teorijska mogućnost da ubija ponovo - ne vidim drugo rešenje osim izolacije.

U kojoj bi on instituciji mogao biti zatvoren na dug dug period a da to nije zatvorska bolnica, a tamo po svemu sudeći ne može da bude zatvoren. Nije direktno pitanje za tebe, nego se pitam. Kovin, Vršac, ja mislim da nemaju te kapacitete, možda lupam. Šta kad napuni 20ak godina, i dalje će ga čuvati samo medicinsko osoblje neke psihijatrijske bolnice. Kod mene se dešavalo da se neki brže vrate odatle nego što odu, kao da išetaju samo, pa ih onda  opet hapse. Mi u svakom trenutku imamo u gradu tri ili četiri obolele osobe koje tumaraju gradom i sreća je da u najgorerm slučaju budu samo dosadni, ali jedan je baš ekstrem i njega malo malo zatvaraju ali malo malo i puštaju. Juče ga vidim izlazi iz apoteke, i nešto pričamo kao otkud ovaj napolju,i kažu mi sestra njegova potpisala, ona garantuje za njega. Nisam ni znao da to može tako. 

 

15 minutes ago, pt 2.0 said:

ti misliš da prosečno dete od 13 godina i 10 meseci ne zna šta je dobro a šta zlo?

misliš da ne oseća bol drugih, da nije saosećajno i empatično?

 

misliš da može da ubija “zato što je to kul” a da pritom ne bude sociopata, onaj ko je emotivno sposoban da ubije opet?


ja u to ne verujem.

 

 

Moje sestričina je to godište, 2009, u sredu se nismo videli u četvrtak zvala da dođe da gledamo utakmicu. Naručili picu, gledali u tišini, nisam je ispitivao, al se videlo da joj je baš to trebalo, da budemo zajedno. Itekako imaju osećaj za to što se desilo.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

Ja sam u tim godinama pravio spiskove koga necu da zovem na rodjendan jer nisu zvali mene 

Cuj kul, bog ga jebo, super ajde da ga pustimo napolje jos malo da prangija, i zolju da unese ovaj put, sta fali

:isuse:
 

 

sad vec nazalost trolujemo temu, ali to ti uopste nije bilo kul

Link to comment

naravno da je problem i u srpskom drustvu

 

edit: @black mirror, procitaj sijaset postova na ovoj temi, doomu i jos nekoliko i naci ces hiljadu postova koji govore o problemu u drustvu

Edited by cedo
  • +1 2
Link to comment
59 minutes ago, SNARC said:

 

Ajde da ga zaposlimo da radi pored tebe..sta mislis o tome ? 

 

On je odustao od sebe pre nego sto je i skapirao sta je zivot..Usput je mnoge zanavek unesrecio. Kakvi qrac kablovi i cistoca..i njemu zelim dug zivot u maksimalno osiguranom i ogranicenom okruzenju.

 

Žvaleksandar juče zavapio za smrtnom kaznom, možda stvarno treba da je vratimo ako nam je "zaključaj i baci ključ" jedina taktika sa zločincima i ako ne znamo ništa drugo.

Osetljivo je ovo posle ovako užasnog zlodela, i dalje ne mogu da pojmim da je klinac od 13 godina ovo uradio.

Ali nešto me danas uhvatilo da razmišljam o tome šta se kod nas radi sa osuđenicima za teška krivična dela, kako se postupa sa njima, i ako ne postoji nikakav pokušaj socijalizacije i rehabilitacije šta očekujemo od njih kada izađu osim da brzinom munje ponove teško krivično delo. Što se i dešava verovatno, pa nam većinu robijaša čine povratnici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...