Jump to content
IGNORED

Narcisoidnost


pt 2.0

Recommended Posts

32 minutes ago, Amelija said:

 

 

-- umeju da budu jako interesantni, duhoviti, generalno ih ljudi smatraju za super osobe, mada niko od tih ljudi koji to smatraju nije imao bliža posla s njima

-- umeju da nestanu ili se odjednom hladno ponašaju bez ikakvog razloga, a nemoj slučajno da neko pita zašto pošto je to sve totalno normalno a ti što se čude ili bune su  blesavi/smaraju/izvode (i onda ti drugi počnu da veruju da su ustvari oni problem i da se pitaju u čemu su preterali i kako su tome doprineli)

 

-- vezano za gore, generalno su oni uvek u pravu a ko god kaže drukčije kleveće i laže (ako neko drugi nešto uradi što njima nije po volji to je strašno, a ako oni nešto slično drugome urade ili još i gore to je sve normalno i ljudski i ovi što se bune su budale) 

 

 

Amelija, da počneš da pišeš udžbenike.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Okrecu prijatelje protiv tebe dodati na spisak 

To su ti ove reputacione posledice. :fantom:

EDIT.

Da se nadovežem na Amelijine primere:

- ako im ispričaš nešto o sebi što ti je bolna tačka, šanse da ispricano upotrebe protiv tebe u prvoj mogućoj situaciji je 100%. podtekst bude jedan od dva sledeća:

1. vidi kako sam ja super prema tebi što ti ne radim isto što i X;

2. ti si ništravni slabić i nula, čim si trpeo da ti se dogodi situacija sa X.

 

Ovo iznad je jedno od sigurnijih testova da li treba da ti se upali  NPD lampica iznad glave.


Mislim da bi se ljudi mnogo manje upetljavali sa NPD-ovcima da nije čuvene “love bombing” faze, kojoj retko ko može da odoli, posebno ako je mlad i/ili neiskusan.

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

tldr

 

daš otkaz

dolaze da nude pare da se vratiš kako bi dobio otkaz

stvarno? :blink:

 

to je bash energetski nepovoljno :unsure:

Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Okrecu prijatelje protiv tebe dodati na spisak 

U ovom slučaju o kom sam pisala je okrenuo protiv nje ne samo prijatelje, nego i njene roditelje i sestru. Kad mu je rekla da hoće razvod, on je prvo zvao njene roditelje i njima plakao. Kad im je ona par sati kasnije rekla da se razvode, oni su već znali njegovu stranu priče i bili na njegovoj strani, jer ona hoće da “razori porodicu i napusti tako divnog brožnog muža i oca”. A on stvarno tako deluje sa strane, šarmantan, zanimljiv, dobar otac… U toku razvoda i posle njega, njeni su na porodična okupljanja zvali njega, a ne nju, jer “on nema nikog svog u blizini, a sad je usamljen”. 
 

Nekih godinu dana posle razvoda, kad je on već imao novu žrtvu, ona dobije super posao u gradu nekih 100 km dalje. On se složi da se dete preseli s njom, ona da otkaz na poslu, otkaže stan, sredi sve u novom gradu… Nedelju dana pre selidbe se on predomisli i ne da joj da se preseli sa detetom (verovatno je tako planirao od početka). Njoj, naravno, ne pada na pamet da ostavi dete, ali sad više nema ni posao ni stan. Na starom poslu se srećom obraduju što hoće da se vrati tako da je nastavila da radi, ali je mesec dana bila bez stana. Onih nedelja kad je dete bilo kod nje je sa detetom spavala na poslu jer je šef bio razuman, a kad je dete bilo kod oca je spavala u kolima. Kad je svoje roditelje pitala da li u tih mesec dana može da koristi njihovu gostinsku sobu samo da prespava, makar onih sedmica sa detetom, rekli su joj da je sama birala da ga ostavi i da mora sama da se snadje, a da dete može da ostavi kod oca ako ne može da mu obezbedi stan.

 

Bukvalno su njeni roditelji tek nakon što mu je i ta druga devojka pobegla glavom bez obzira, i kad su videli da im je i unuče na putu da postane žrtva, počeli da shvataju da je problem u njemu. 

  • +1 1
  • Tužno 6
Link to comment

Ljudi koji to nisu doživeli ne mogu da razumeju razmere i moć njihove manipulacije. Oni koji jesu - tačno znaju o čemu pričaš. :ph34r:

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Tolaa said:

Bukvalno su njeni roditelji tek nakon što mu je i ta druga devojka pobegla glavom bez obzira, i kad su videli da im je i unuče na putu da postane žrtva, počeli da shvataju da je problem u njemu. 

 

Tu i roditelji imaju neku falinku, nezavisno od toga da ih j eon okrenuo protiv nje.
 

  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

Tu i roditelji imaju neku falinku, nezavisno od toga da ih j eon okrenuo protiv nje.
 

Ti roditelji imaju mnogo falinki, ali kad je druga ćerka prolazila kroz bračne probleme, njoj su se našli bez problema. Jedina razlika je što partner druge ćerke nije manipulisao i pričao im svašta o njoj, niti mu je bilo stalo da svi budu na njegovoj strani. 

  • +1 3
Link to comment

Ti roditelji su zrtve manipulacije od strane nekoga ko je tehniku manipulacije usavrsavao celog zivota, verovatno jos od detinjstva. 

Kao sto neko ume da slika, neko da piše knjige, tako NPD manipulise toliko uverljivo i prirodno da je teško provaliti. To je jos jedna od posledica odnosa sa NPD, jer dugo dugo ljudi tebe gledaju kao nekog ludaka koji ide od osobe do osobe i pokusava da objasni nesto i da se pravda od lazi i spletki NDP osobe. Jer na povrsini, NPD je savrsena osoba, savrsen partner, savrsen prijatelj, savrsen kolega... jer u tim povrsnim interakcijama sebe predstavlja u najboljem svetlu. Zato je tesko objasniti i najbližim prijateljima i srodnicima da to ipak nije tako 

Edited by Uskebasi
  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Uskebasi said:

Jer na povrsini, NPD je savrsena osoba, savrsen partner, savrsen prijatelj, savrsen kolega... jer u tim povrsnim interakcijama sebe predstavlja u najboljem svetlu. Zato je tesko objasniti i najbližim prijateljima i srodnicima da to ipak nije tako 

da, baš to sam i ja spomenula, obe stavke (drugu doduše malo nespretno, vidi dole), super su likovi za sve ljude koji samo relativno površno imaju posla s njima, a bližima koji su im u mreži ni njihovi najbliži ne veruju da tu ima nekih problema

 

"ako se priča drugim ljudima o problemima, oni prosto ne mogu da veruju"

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, pt 2.0 said:


Mislim da bi se ljudi mnogo manje upetljavali sa NPD-ovcima da nije čuvene “love bombing” faze, kojoj retko ko može da odoli, posebno ako je mlad i/ili neiskusan.

 

 

nisam ni znala da je čuveno i da postoji i izraz :) to je verovatno ono što sam spomenula da je u početku sve super (i to možda čak i suviše super ali je i to na početku teško skontati, pogotovo kao što si rekla za neiskusne) a onda lagano sve gore i gore

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Tolaa said:

Bukvalno su njeni roditelji tek nakon što mu je i ta druga devojka pobegla glavom bez obzira, i kad su videli da im je i unuče na putu da postane žrtva, počeli da shvataju da je problem u njemu. 


Ovo je i tuznije i gore od narcisoidnosti 

Ne do bog nikom. Jedino gore su ona honor killings u Cecenijama i ostalim zaostalim zajednicama™

Nisam siguran da li je Uskebasi u pravu, mozda jeste, mozda nije, potpuno mi je na klackalici 50-50 ta situacija... da li se olako lepe dijagnoze, ili je broj sociopata visestruko veci nego sto medicina/statistika kaze

Posle je moguce da se toliko sjebes da i u jogurt duvas savrseno zdrave osobe percipiras pogresno verujuci da su manipulativni i da ce ti se desiti opet isto


 

Edited by Plajvi
Link to comment

U mojoj daljoj familiji se otac odrekao cerke i svedocio na sudu za starateljstvo u korist zeta .

Razlog je bio sto je ona na nekoj svadbi u opstem veselju igrala na stolu.

Ni na sahranu mu nije dosla, nije ni zasluzio.

Al to je primitivnost i zaostala sredina. Folklor, takoreci.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

ima ljudi-pauka.

da li su narcisi ili neka druga dijagnoza, ne znam.

al samo se jednog dana probudis u mrezi.

ispetljavanje kosta. vremena, energije, emocionalnih dilema, socijalnog angazmana, novca. naravno, proleteri tu najebu.

 

poz

  • +1 2
Link to comment

Sto sam starija lakse prekidam, a teze uspostavljam veze i bliskost.

To me dosta brine.

Ispada da sam u stalnom kontaku sa jako malo ljudi, a i te poznajem decenijama ili su rod rodjeni pa moram da ih volim kakvi god da su.

Kod ostalih , novijih, posle pocetne opijenosti, cim osetim da me na bilo koji nacin pritiskaju, cao zdravo. Kao da ih nije ni bilo.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Sara said:

Sto sam starija lakse prekidam, a teze uspostavljam veze i bliskost.

To me dosta brine.

Ispada da sam u stalnom kontaku sa jako malo ljudi, a i te poznajem decenijama ili su rod rodjeni pa moram da ih volim kakvi god da su.

Kod ostalih , novijih, posle pocetne opijenosti, cim osetim da me na bilo koji nacin pritiskaju, cao zdravo. Kao da ih nije ni bilo.


S kim god u poslednje vreme da pricam, isto je ovo. Isti je slucaj i sa mnom

Evo bas danas sam dobio direktan crveni za prvi faul :laugh:

Takva je era covecanstva izgleda i prilagodili smo se :dry:

Edited by Plajvi
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...