Jump to content
IGNORED

Narcisoidnost


pt 2.0

Recommended Posts

30 minutes ago, Nikodije said:

 vazno je da si sam sebi istinski kul.

ljubav prema sebi je jedina ljubav koja traje zauvek

ljubav prema sebi i loženje na sebe ne da nisu isti pojmovi, nego uglavnom imaju suprotne korene i efekte. :fantom:

Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

ljubav prema sebi i loženje na sebe ne da nisu isti pojmovi, nego uglavnom imaju suprotne korene i efekte. :fantom:

 

pa dobro, moze i da drka na svoju sliku u ogledalu, to je skroz ok. ako aludiras na narcisiodni poremecaj to se odrazava u odnosu na druge ljude (ne toliko prema samom sebi) tipa manjak empatije, patolosko laganje, zavist i zloba, itd. a znamo da heavi nije takav, ako se lozi na samog sebe to je ok.

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

pa dobro, moze i da drka na svoju sliku u ogledalu, to je skroz ok. ako aludiras na narcisiodni poremecaj to se odrazava u odnosu na druge ljude (ne toliko prema samom sebi) tipa manjak empatije, patolosko laganje, zavist i zloba, itd. a znamo da heavi nije takav, ako se lozi na samog sebe to je ok.

nemoj ni da pokušavaš da me uvlačiš u svoj obračun sa hevijem. 
 

p.s. ne aludiram ni na šta posebno, što sam imala da kažem rekla sam.
interesantno je da si pomenuo narcisoidni poremećaj - njegova osnova je da su ti ljudi prazne ljušture crnila, da se zapravo osećaju bezvredno ukoliko non-stop ne parazitiraju na tudjim validacijama. upravo taj unutrašnji osećaj ništavila ih i tera da se ogledaju u tudjim emocijama i drugim ljudima dok im piju krv. objektivno su teški, doživotni nesrećnici, subjektivno su izvori svakodnevnog zla i štete za svoju okolinu i za apsolutno su izbegavanje.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

nemoj ni da pokušavaš da me uvlačiš u svoj obračun sa hevijem. 
 

p.s. ne aludiram ni na šta posebno, što sam imala da kažem rekla sam.
interesantno je da si pomenuo narcisoidni poremećaj - njegova osnova je da su ti ljudi prazne ljušture crnila, da se zapravo osećaju bezvredno ukoliko non-stop ne parazitiraju na tudjim validacijama. upravo taj unutrašnji osećaj ništavila ih i tera da se ogledaju u tudjim emocijama i drugim ljudima dok im piju krv. objektivno su teški, doživotni nesrećnici, subjektivno su izvori svakodnevnog zla i štete za svoju okolinu i za apsolutno su izbegavanje.

 

ne uvlacim te (niti je to neki obracun), nego si sama kvotovala post koji sam uputio njemu, sve ok.

nego, ljudi, cini mi se, imaju pogresnu ideju sta je to "narcisoidnost", pa ako volis samog sebe i svoju sliku u ogledalu ti si narcis. ne, narcis si ako si otrovan po okolinu, trazis validaciju, lazes, zavistan si, zloban, nemas empatiju, iskoriscavas druge itd. 

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
Just now, Nikodije said:

nego, ljudi, cini mi se, imaju pogresnu ideju sta je to "narcisoidnost", pa ako volis samog sebe ti si narcis. ne, narcis si ako si otrovan po okolinu, trazis validaciju, lazes, zavistan si, zloban, itd. 

stvarno? nisam imala iskustva da ljudi brkaju te pojmove…

ko se u životu sudari sa nekim NPD čovekom, taj dobro nauči lekciju o narcisoidnom poremećaju.

ljudi koji vole sebe postavljaju zdrave granice u odnosima prema drugim drugima, jasni su i otvoreni, ne manipulišu, drugim rečima nemaju dodirnih tačaka sa NPD-ovcima. NPD ne voli sebe, on je sobom užasnut toliko da se nikada u sebe ni ne zagleda, niti preispituje.

 

p.s. kvotovala sam to što si napisao heviju jer se ne slažem sa sadržajem (da je misliti o sebi da si kul isto što i voleti sebe).

  • +1 3
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

stvarno? nisam imala iskustva da ljudi brkaju te pojmove…

ko se u životu sudari sa nekim NPD čovekom, taj dobro nauči lekciju o narcisoidnom poremećaju.

ljudi koji vole sebe postavljaju zdrave granice u odnosima prema drugim drugima, jasni su i otvoreni, ne manipulišu, drugim rečima nemaju dodirnih tačaka sa NPD-ovcima. NPD ne voli sebe, on je sobom užasnut toliko da se nikada u sebe ni ne zagleda, niti preispituje.

 

p.s. kvotovala sam to što si napisao heviju jer se ne slažem sa sadržajem (da je misliti o sebi da si kul isto što i voleti sebe).

 

Pricas o klasicnom narcisizmu, ona overt varijanta?

Link to comment
Just now, Mel said:

Pricas o klasicnom narcisizmu, ona overt varijanta?

Pričam o overt, covert, malignant, zaboravila sam kako se zovu oni “humanitarci” što su divni u velikim ciljevima dok krv na slamčicu piju familiji i prijateljima kad nema publike.

Suština poremećaja je ista - nemanje kontakta sa sobom - a pojavni oblici su različiti… 

 

p.s. ja sam laik, sa pročitanih na stotine stranica o temi i pogledanih sigurno na stotine sati videa o tome.

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

Pričam o overt, covert, malignant, zaboravila sam kako se zovu oni “humanitarci” što su divni u velikim ciljevima dok krv na slamčicu piju familiji i prijateljima kad nema publike.

Suština poremećaja je ista - nemanje kontakta sa sobom - a pojavni oblici su različiti… 

 

p.s. ja sam laik, sa pročitanih na stotine stranica o temi i pogledanih sigurno na stotine sati videa o tome.

 

Da coverti bi trebalo da je nesto drugacije u pitanju, ovo tvoje odgovara imo opisu overt/malignant narcisizmu (grandioznost).

 

 

Link to comment
21 minutes ago, pt 2.0 said:

stvarno? nisam imala iskustva da ljudi brkaju te pojmove…

 

 

pa brkaju, recimo mene je bivsa optuzivala da sam narcis, iako ja to nisam bio (samouverenost tumaci kao narcisoidnost), a zapravo ona je imala mnogo vise narcisoidnog u sebi, ali nisam to mogao da joj objasnim

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Možda se projektovala. Ume to.

 

Htedoh da napišem, ali nešto baš nisam želeo da opterećujem čoveka teškim stvarima na praznik; nisam upoznat sa drugim aspektima njihovog odnosa, ali me ne bi iznenadilo ni da ga je kotinuirano gaslight-ovala...

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Mel said:

 

Da coverti bi trebalo da je nesto drugacije u pitanju, ovo tvoje odgovara imo opisu overt/malignant narcisizmu (grandioznost).

Ja sam u ličnom životu imala posla sa covertom. Suština poremećaja je ista, samo pojavno izgleda drugačije.

Overt ti kaže (kad oljuštimo oblande): ja super, oni/ti govno.

Covert ti kaže: eto izgubio sam posao, nikad ništa od mene (ne dao ti bog da se naivno saglasiš sa ovim konstatacijama i sugerišeš promenu pristupa ili vrste posla), a onda u sledećem naletu ide tirada o tome kako je sistem loš i ljudi zli i svi protiv njega i to jebeno ne prestaje… 

I jedan i drugi priju krv na slamčisu, samo iz različite pozicije.
 

19 minutes ago, Nikodije said:

 

pa brkaju, recimo mene je bivsa optuzivala da sam narcis, iako ja to nisam bio (samouverenost tumaci kao narcisoidnost), a zapravo ona je imala mnogo vise narcisoidnog u sebi, ali nisam to mogao da joj objasnim

Pravom NPD-ovcu (mada je taj poremećaj prisutan u spektru intenziteta) samo jednom možeš da kažeš da je NPD - prvi i ooslednji put (ako psihički preživiš posledice) i to se nikad ne radi.

Sasvim su drugo uslovno “normalni” ljudi koji u onoj pitici raznih svojstava na testu ličnosti imaju u nešto većem procentu izraženu narcisoidnost.

Samouverenost je tricky, i ne znam na šta misliš kad kažeš samouveren. Istinski samouverena osoba ne pravi nikakav fuss oko svojih uverenja. Npr. nema trika da ti ili bilo ko drugi uspe da me ubedi da poštenje nije vrlina nego slabost. 
A opet za gomilu nekih nefundamentalnih stvari - kompromis, dogovor, i manjak samouverenosti po svaku cenu kuću gradi…

 

Što bi rekla ovde neomiljena MBM - moj život je krenuo nabolje kad sam shvatila da mi je bitnije da budem srećna nego da budem u pravu.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ja sam u ličnom životu imala posla sa covertom. Suština poremećaja je ista, samo pojavno izgleda drugačije.

Overt ti kaže (kad oljuštimo oblande): ja super, oni/ti govno.

Covert ti kaže: eto izgubio sam posao, nikad ništa od mene (ne dao ti bog da se naivno saglasiš sa ovim konstatacijama i sugerišeš promenu pristupa ili vrste posla), a onda u sledećem naletu ide tirada o tome kako je sistem loš i ljudi zli i svi protiv njega i to jebeno ne prestaje… 

I jedan i drugi priju krv na slamčisu, samo iz različite pozicije.
 

Pravom NPD-ovcu (mada je taj poremećaj prisutan u spektru intenziteta) samo jednom možeš da kažeš da je NPD - prvi i ooslednji put (ako psihički preživiš posledice) i to se nikad ne radi.

Sasvim su drugo uslovno “normalni” ljudi koji u onoj pitici raznih svojstava na testu ličnosti imaju u nešto većem procentu izraženu narcisoidnost.

Samouverenost je tricky, i ne znam na šta misliš kad kažeš samouveren. Istinski samouverena osoba ne pravi nikakav fuss oko svojih uverenja. Npr. nema trika da ti ili bilo ko drugi uspe da me ubedi da poštenje nije vrlina nego slabost. 
A opet za gomilu nekih nefundamentalnih stvari - kompromis, dogovor, i manjak samouverenosti po svaku cenu kuću gradi…

 

Što bi rekla ovde neomiljena MBM - moj život je krenuo nabolje kad sam shvatila da mi je bitnije da budem srećna nego da budem u pravu.

 

 

 

Moj suprug je bio covert. Prepoznajem vecitu kuknjavu (nije bilo toliko dominantno kad je u nekim plus fazama koje su umele da potraju, ali je uvek bilo neceg oko treba kukati a vrlo cesto objasnjavanje zasto se to kukavno ne moze promeniti... Ali on recimo nije bio nesto socijalno manipulativan ili namestao spletke sto bi overti trebalo da rade, naravno jao si ga bliskim osobama (krv/slamcica)/

Link to comment

Ma muskarci generalno su njanjavi cim im se pruzi prilika, mozda si pokazala previse empatije za ta njegova stanja a on onda nash’o pa zash’o 

Kakvi crni poremecaji licnosti, to je u najvecem broju slucajeva stanje redovno :fantom:

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Ali on recimo nije bio nesto socijalno manipulativan ili namestao spletke sto bi overti trebalo da rade, naravno jao si ga bliskim osobama (krv/slamcica)/

Ako ne laže i ne manipuliše i ako ima osećaj empatije - nije NPD.

Ja pričam o stvarno poremećenim ličnostima. To se (ako je osoba kojoj se zgodi NPD iole posvećena upoznavanju te druge osobe i ako ima emotivno normalne reakcije) vidi da nešto nije kako treba nakon nekoliko nedelja.

Ne koristim olako termin NPD.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...