Jump to content
IGNORED

Narcisoidnost


pt 2.0

Recommended Posts

Just now, Leia said:

Ma muskarci generalno su njanjavi cim im se pruzi prilika, mozda si pokazala previse empatije za ta njegova stanja a on onda nash’o pa zash’o 

Kakvi crni poremecaji licnosti, to je u najvecem broju slucajeva stanje redovno :fantom:

 

Pa ne, nije, jer sve je pitanje mere. Kod mog supruga njanjavost je povisena. Naravno u startu se nije predstavio kao njanjavac, nego se to sve nesto dodavalo, a kad posumnjam da nije preterano uvek se posle preispitam da nisam bezosecajna na tudje probleme zdravstvene recimo i tako to... i tako to ide, dok te nesto ne osvesti.
A nikako nije pomagalo sto kad nesto krenem da se zalim moja mama odmah uskoci da objasni kako mi je i otac takav (nije) ili drugi muskarci (tipa svi muskarci umiru od kijavice man's flue...) Kao sto rekoh stvar je i mere, a ne samo fenomenoloski

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Ako ne laže i ne manipuliše i ako ima osećaj empatije - nije NPD.

Ja pričam o stvarno poremećenim ličnostima. To se (ako je osoba kojoj se zgodi NPD iole posvećena upoznavanju te druge osobe i ako ima emotivno normalne reakcije) vidi da nešto nije kako treba nakon nekoliko nedelja.

Ne koristim olako termin NPD.

 

Empatija niks, ali ne manipulise. Ima drugih neurobiologija gde je empatija odsutna. Ali kod mog supruga je to bilo potisnuto recimo ispravnim vaspitanjem i imitiranjem drugih, tek kasnije (mnogo kasnije) sam ukacila da covek nema prirodno empatiju. 

Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

neverovatno kako se svi ti poremecaji javljaju kod drugih, posebno bivsih muzeva/zena, a nikako kod nas samih :fantom:

U to ime predlažem svima da pogledaju stari chicks’ movie “The Story of Us” sa Mišel Fajfer i Brus Vilisom.

Svi ste normalni - život je težak i nismo uvek na visini zadatka.

Odoh u neki food hunt.

Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

U to ime predlažem svima da pogledaju stari chicks’ movie “The Story of Us” sa Mišel Fajfer i Brus Vilisom.

Svi ste normalni - život je težak i nismo uvek na visini zadatka.

Odoh u neki food hunt.

 

Ima i ona knjiga "ja sam ok, ti si ok" :)

 

Link to comment
25 minutes ago, pbg12345 said:

neverovatno kako se svi ti poremecaji javljaju kod drugih, posebno bivsih muzeva/zena, a nikako kod nas samih :fantom:

Zato su bivši. 

A kod nas samih, pa neće se javiti onaj ko to jeste. 

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zato su bivši. 

A kod nas samih, pa neće se javiti onaj ko to jeste. 


Pa i mi smo nekome bivsi.

Link to comment
3 minutes ago, Djuro said:


Pa i mi smo nekome bivsi.

Naravno, samo se obično s tim pričama javlja onaj ko je s druge strane narcisa.

  • +1 4
Link to comment
36 minutes ago, Mel said:

Pa ne, nije, jer sve je pitanje mere. Kod mog supruga njanjavost je povisena. Naravno u startu se nije predstavio kao njanjavac, nego se to sve nesto dodavalo, a kad posumnjam da nije preterano uvek se posle preispitam da nisam bezosecajna na tudje probleme zdravstvene recimo i tako to... i tako to ide, dok te nesto ne osvesti.
A nikako nije pomagalo sto kad nesto krenem da se zalim moja mama odmah uskoci da objasni kako mi je i otac takav (nije) ili drugi muskarci (tipa svi muskarci umiru od kijavice man's flue...) Kao sto rekoh stvar je i mere, a ne samo fenomenoloski


*sigh*

 

Lepo rekoh, kobna greska :fantom:

 

Svako prestane da ti kuka ako ga dovoljno ignorises :sleep:

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Naravno, samo se obično s tim pričama javlja onaj ko je s druge strane narcisa.

 

Istini za volju javljaju se i ovi drugi sa svojim pricama, treba opravdati sto je zena pobegla.
Tako je do jedne moje drugarice stigla prica o divnom mladicu poznaniku, koga je zena napustila dok je bio odsutan od kuce 'da zaradi za porodicu', bez ikakvog razloga, i za to vreme odnela sve od kuce pa cak i 'stekere skidala'.

Jedino sto je drugarica u prici prepoznala bivseg supruga svoje sestre, koji je bio bas pravi sociopata i od koga se devojka jedva ziva spasla. Bukvalno je bilo u pitanju prezivljavanje ili ne. Naravno nikakvi stekeri i praznjenje kuce nisu bili u opciji, ali morao je covek da dodaje te dramske efekte. Sestra naravno nije ni htela ni smela da zucne, samo je dosla kuci zaprepascena sta ovaj tamo prica.

  • Haha 2
Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

Naravno, samo se obično s tim pričama javlja onaj ko je s druge strane narcisa.


ma jasno, nego sam hteo da kazem i nas neko naziva narcisima. a mozda nismo, mozda je dijagnoza pogresna.

 

Zar nije danas, nekako, postalo sve jednostavno: nazoves bivsu/bivseg narcisom i time spereš svaku odgovornost sa sebe?
Resio si time problem?

“Ja sam sebi najvazniji/a”

”ovaj moj pije drugima krv na slamcicu”

”Bitnije mi je da budem srecan nego da budem u pravu”

hocu da budem mbm, sneki daki, jj

zar i to nisu odlike narcisa?

 

svako sranje smo u stanju opravdati nekim citatom iz knjige/filma/instagrama.

 

edit: auu jbt, kako se svaki topic pretvori nepogresivo u

1. Kuknjavu za boljom moderacijom

2. kuknjavu o bivsima/losim brakovima/musko zenskim odbosima 😂😂😂😂

 

Stanite ljudi, nemojmo po milioniti put jedno te isto! 😂

Edited by Djuro
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zato su bivši. 

A kod nas samih, pa neće se javiti onaj ko to jeste. 

 

pa sta ima da se javljamo?

valjda smo svi na forumu iz psiholoskih razloga, da li para, da li psiho ili svih zajedno patologija?

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Djuro said:


agrama.

 

edit: auu jbt, kako se svaki topic pretvori nepogresivo u

1. Kuknjavu za boljom moderacijom

2. kuknjavu o bivsima/losim brakovima/musko zenskim odbosima 😂😂😂😂

 

Stanite ljudi, nemojmo po milioniti put jedno te isto! 😂

Da merdzujemo mi te dve teme?

 

Ko je od bivsih moderatora bio overt a ko covert narcis?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...