Jump to content
IGNORED

Сцене из филма које вас еуфоришу / најеже / расплачу


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

11 minutes ago, burekdzija said:

Mene zmarci prodju i u odiseji, valjda jedan od najboljih rezova ikada, kad majmun baci kosku u vis i onda rez na svemirski brod.

 

Ovo je moja scena za ovaj topic. Tu sam scenu (te kadrove kad majmun bije koskom o kosti i baca kosku u vis i taj rez) video izolovanu na TV kao klinac (mozda u nekoj Zivkovicevoj emisiji o SF, a mozda i u necemu potpuno nevezanom za to) i to je bukvalno bilo to. Za mene su ti kadrovi film, filmska umetnost. 

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Ovo je moja scena za ovaj topic. Tu sam scenu (te kadrove kad majmun bije koskom o kosti i baca kosku u vis i taj rez) video izolovanu na TV kao klinac (mozda u nekoj Zivkovicevoj emisiji o SF, a mozda i u necemu potpuno nevezanom za to) i to je bukvalno bilo to. Za mene su ti kadrovi film, filmska umetnost. 

 

Prvi put sam video taj insert u nekom kolaž magazinu ala nedeljno popodne, nisam ni ispratio da je neki film u pitanju ali apsolutno opčinjen ko dijete plus još ona muzika.

 

 

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Ovo je moja scena za ovaj topic. Tu sam scenu (te kadrove kad majmun bije koskom o kosti i baca kosku u vis i taj rez) video izolovanu na TV kao klinac (mozda u nekoj Zivkovicevoj emisiji o SF, a mozda i u necemu potpuno nevezanom za to) i to je bukvalno bilo to. Za mene su ti kadrovi film, filmska umetnost. 

Špica neke emisije sa prvog programa RTSa, čini mi se. Majmun, kocka i nedovršeni točak koji se okreće u svemiru.

  • +1 2
Link to comment

Od novijih…

 

Zavrsna scena nemackog filma Christiana Petzolda Phoenix iz 2014. Trejler filma je skriven

 

Spoiler

 


Zavrsna scena je ovde…Nazalost nema titla, ali nema ni mnogo price.

 

Phoenix (2014) – final scene


Remek delo…

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Repertoar letnjeg bioskopa mog detinjstva obeležili su Neretva i Sutjeska. Meni je ko klincu Sutjeska bila bolja, više akcije, aviona pa Barton itd a u Neretvi su mi najjača impresija bili Četnici na konjima ko razbojnici i namračeni kapetan sa vetrom u kosi

 

 

Capture.thumb.jpg.9e7490f20a5c03659392c60a0a6021cc.jpg

 

Sećam se dobro da sam tada klinački naivno pomislio, onako u sebi da niko ne čuje i ne bez griže savesti - šteta što ovi nisu bili naši  :blush::D

 

Spoiler

 

Guglajući sliku saznam da je markantni glumac Dušan Bulajić bio drugi muž Olivere Marković i očuh Goranov i to baš dugo. Nisam to znao a vidim da ni tada nije bilo poznato, i on se sam šalio da su mnogi kad su ga sretali sa Oliverom mislili su da je on Rade.

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 2
Link to comment

Petrijin venac...posebno scene kad se seća ili joj se prividjaju mrtva deca.

Pocetni uarac ili Zaboravljeni...scene: Anita Mancic u liftu, Danilo Lazovic lepi izolir trakom tus u usta jer hoce da se ubije a nema vode, Gorica Popovic kad im svimq kaze da su joj se svi smucili. Ceo film mucnina neka. I skoro svi domaci imaju tu liniju sem komedija naravno, pa u to ime:

Izvinjavamo se - kad Milic raspali Bijelo dugme..Milenina faca

Pavle Vujisic kad karikira kako pevaju kafanske pevacice - Cigancica vodi gazi

Gile, BBuha i ceo taj opus partizanske dece plus Krvava bajka

Orkanski visovi...hitklifovsko maestralno ludilo Fajnsa i kad je mrtvu vadi iz kovcega

Neki film iz osamdesetih Made in heaven...kad Kelly McGillis otac izvodi iz policije mrtvu pijanu a ova place: Tata, zasto me ne voli?

Doors kad se vrte goli uz Karmina Buranu

Boogie nights kad odu kod Moline a onaj klinac Kinez/Japanac sve vreme baca petarde, Molina egzaltiran a ova dvojica sede nervozni





Послато са SM-A536B помоћу Тапатока

  • Wub 1
Link to comment

"Лелејска гора", пред крај филма, кад Ладо сасвим подивља, напусти скроз на скроз партијску дисциплину и убије Тробрка.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 28. 4. 2023. at 22:04, Moonwalker said:

Od novijih…

 

Zavrsna scena nemackog filma Christiana Petzolda Phoenix iz 2014. Trejler filma je skriven

 

  Reveal hidden contents

 


Zavrsna scena je ovde…Nazalost nema titla, ali nema ni mnogo price.

 

Phoenix (2014) – final scene


Remek delo…

 

 

 

Da, pogotovo jer je film jako spor i slabo šta se dešava, i onda se sve skupi na kraju u toj sceni. I Nina Hoss koja počinje konačno da peva i izraz lica onog što svira (ne znam kako se zove) kad shvati šta se desilo.

 

Petzold ima novi film btw, propali su mi neki planovi za subotu, pa možda odem.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

Da, pogotovo jer je film jako spor i slabo šta se dešava, i onda se sve skupi na kraju u toj sceni. I Nina Hoss koja počinje konačno da peva i izraz lica onog što svira (ne znam kako se zove) kad shvati šta se desilo.

 

Petzold ima novi film btw, propali su mi neki planovi za subotu, pa možda odem.

 

Ronald Cerfeld kao Džoni, nosili su glavne uloge i u prethodnom filmu, Barbara.

 

I ja jedva čekam da pogledam novi.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...