Jump to content
IGNORED

Сцене из филма које вас еуфоришу / најеже / расплачу


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

kad počinje Cars, pa McQueen ima svoj pep talk "okay, here we go. focus. speed. i am speed..." i cela ta uvodna scena sa trkom. junoša i ja smo to gledali svako jutro pre vrtića bogami dobrih godinu i po-dve dana. onda prestali i prešaltali se da gledamo nešto drugo i prolazilo vreme, on posle više ni da čuje za taj crtać. par godina kasnije ga jednom pustim na hbo i kad je krenulo grlo da me steže, umalo se nisam udavio. za sve crtaće iz kategorije "pre smo gledali svaki dan a više ne gledamo nikad" uvek imam blagi napad te "ojbt jel moguće da ovako brzo rastu" panike, ali taj početak Carsa me baš razbuca.

iz Band of Brothers ona epizoda sa cajun docom me uvek opizdi žestoko. i posle epizoda kad nađu logor. scene sa onom ženom oficira, pa još scena kad logoraš progovori na srpskom. ne bude mi dobro.

film koji me uvek najviše grune je Emperor of the North Pole. prvi put gledao kad sam imao 8-9 i od tad sam gledao još barem 20 puta. to je nekako uvek bio mojTM film. obavezno svake godine oko Božića gledam da ulovim kad na teve puštaju It's a Wonderful Life. taj dan mi uvek bude 1 od najlepših u godini.

a euforija...u FNL svaki put kad kažu clear eyes full hearts ja se napalim ko lud.

 

Link to comment

sampion, sejn, bosko buha i gile trinaetso prase. to je detinjstvo. ne znam da li bih sad zasuzio (osim na gileta) al kao klinac sam bio neutesan. ridao!

 

sad znam da zasuzim na kojesta al vise me hajca ushicenje nego tuga. i zavisi od raspolozenja, naravno.

 

al ono sto me uvek razbije je epizoda malog mista u kojoj bepina umire. pogotovo kad luidji bezi u kupatilo da place. znam da nije film, prastajte, al morao sam da pomenem.

  • +1 4
Link to comment

Eyes wide shut - cela noćna epizoda.

 

Blade Runner - kada se pojavljuje Sebastian sa svojim "prijateljima". Od gomile sjajnih sekvenci ta mi je bila iz nekog razloga posebno upečatljiva.

 

Paris, Texas - razgovor iza ogledala.

 

True Romance - scena Vokena i Hupera.

 

Sjećaš li se Doli Bel - scene sa Štimcem i bolesnim Aligrudićem.

Edited by Milošica
  • +1 4
Link to comment

Tvin Piks, uvodna špica. To mi je ono, najranije sećanje iz detinjstva.

Frantic, ceo film manje-više, ali naročito početak, od momenta kad Harison Ford posumnja pa definitivno skonta da mu nema žene.

Once Upon a Time in Hollywood, kad ide ona obrada California Dreamin’. Plačem svaki put, suze liju.

Gone Girl, negde na pola kad Ejmi krene da razlaže svoj plan.

Mad Max Fury Road, sveeeee.

Kil Bil prvi deo, kad se Uma krlja sa Crazy 88, i drugi deo, scene sa El Drajver.

Ninth Gate, sve sve sve. 

I Saw The Devil, u principu svaka scena gde Li Bjong Han mlati Čoi Min Sika.

Početak prva tri dela Umri muški, dakle samo kad vidim da kreće bilo koji od ova tri dela na TV-u ili uhvatim neku random scenu. Detinjstvo 101.

Young Adult, svaki sekund osim scena gde se Mejvis otvoreno blamira, to uvek gledam polužmureći. Ili ne gledam uopšte.

Previše scena iz GOT-a da bi imalo smisla da se nabraja sad.

Iz LOTR, sve bitke. Ali najviše ona iz drugog (?) dela, Helms Deep, kad se Gandalf pojavi na samom kraju pa se sjure s brda.

Succession, uvodna špica.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Tvin Piks, uvodna špica. To mi je ono, najranije sećanje iz detinjstva.

Frantic, ceo film manje-više, ali naročito početak, od momenta kad Harison Ford posumnja pa definitivno skonta da mu nema žene.

 


:wub:

 

Tvin Pinks i danas sece crni luk, a Frantic ona scena na krovu i kraj kad se vozi sa zenom.

 

44 minutes ago, Tsai said:

 

Ah zaista necemo spomenuti "no, i am your father" ?

 

E ima nas dosta koji smo to naopako gledali. Prvo dzedaja (ja na festu 84 recimo), pa onda imperiju na vhs-u i tek onda novu nadu isto na vhs-u (jedva sam je nasao posle dosta godina). Pre netfliksa je bilo tako.

 

Da dodam kraj galipolja, skoro sam gledao i bilo je nako, ali nekad sam cmizdrio samo tako.

Link to comment
49 minutes ago, shimpr said:

Kad stalone u alpinisti u mokroj majici na -35 uleti u kolibu i kaze da mu je hladno

jel se naježiš ili se rasplačeš?

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Da dodam kraj galipolja, skoro sam gledao i bilo je nako, ali nekad sam cmizdrio samo tako.

 

Joj da, tuga bozja :cry:

 

Iskrcavanje u Normandiji u Spasavanju Redova Rajana, grozno realno.

 

Link to comment

Tamna je noc. Pola filma je knedla u grlu, a onda tek kraj. Predstavu maglovito pamtim, vise scenu i drustvo nego radnju.

 

Dobro stari film, valjda i zato sto kako mi starimo iz perspektive klinaca prelazimo u perspektivu roditelja u filmu, koja je indirektno jos gora.
 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...