Jump to content
IGNORED

Koju bi knjigu voleli da vidite ekranizovanu ?


igoraki

Recommended Posts

2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Huh, lagao sam ovde, nisam ni znao da je film koji sam ovde gledao na TV (Guerra de Canudos) pravljen po knjizi Os Sertões brazilskog pisca/novinara De Kunje koji je bio očeviidac događaja u Kanudosu. Svejedno, voleo bih da neko napravi film po Ljosinom romanu i šteta što se Kusturica nije toga dohvatio.

 

SaE

 

edit - a sad vidim da postoji i film po Vojnovičevoj knjizi koji je režirao Jirži Mencl, ali izgleda da je prošao prilično nezapaženo  - da li je neko gledao?

skoro je bio na RTS2. gledao. zabavan, pravi mencelovski film.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Tri posleratna druga od Balaševića... Knjiga je baš filmično napisana, bilo bi greota, da je neko nekad ne ekranizuje, ali sa ozbiljnim glumcima...

 

mozda jajoglavi sincic posle ovog filma koji trenutno pravi

 

Link to comment
47 minutes ago, 3opge said:

 

mozda jajoglavi sincic posle ovog filma koji trenutno pravi

 

Rekao sam ozbiljni... Po mogućstvu što dalje od familije... 

Link to comment

voleo bih da gledam ekranizaciju knjiga koje su poput klarkovog susreta sa ramom, gde mi je interesantna vizuelizacija

 

nikako knjiga koje su mi bitne u celini, kao što je pekićeva atlantida, tu film obično zakine

  • +1 1
Link to comment

+1 za Ramu

Ali da se film završi na kraju druge knjige, bez daljih nastavaka. Da kraj ostane ambivalentan

 

 

esid: mada, najbolji format za Ramu bi bila filmska trilogija, pošto su Ramanci opsednuti brojem tri

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Gledala bih jako rado jednu od omiljenih knjiga, "Kornel vecernji" od Dezea Kostolanjija, kao i "At swim two birds" za koju nemam ni predstavu kako bi izgledala usnimljena. Opa, sad vidim na Vikiju da se nesto mrda u tom smeru, moracu da potrazim ovaj austrijski

 

 

Quote

 

Film

The Austrian director Kurt Palm made a film from the book in 1997. The title of the film is In Schwimmen-zwei-Vögel.

Actor Brendan Gleeson has long planned to make his directorial debut in a movie adaptation of the book. The Irish production company Parallel Pictures announced that it would produce the film with a budget of $11 million. Michael Fassbender, Colin Farrell, Gabriel Byrne, Jonathan Rhys Meyers and Cillian Murphy have at various times been attached to star in the film.[38][39] Gleeson confirmed in July 2011 that he had secured funding for the project. He described the writing of the script as torturous and that it had taken 14 drafts so far.[40] As of April 2014, the film was still in development.[41]

 


 

 

 

Od nenaucne fantastike Shadowmarch i ostale delove tetralogije Teda Vilijemsa (Tad Williams), koju je covek i zamislio pre svega kao film ili seriju, pa je to propalo i onda je pisao i objavljivao deo po deo knjige na svom sajtu.

Link to comment

Pored sf smeca koje se danas pojavljuje, bilo koji klasik bi mogao da se snimi, npr Kapija ili Hiperion. Medjutim, posto bi i od toga napraviti isto takvo smece (v. Zaduzbina, Ender), bolje u stvari da ne snimaju nista.

 

Fukoovo klatno bi medjutim bila odlicna serija. Pod uslovom da se radi u italijansko-francuskoj produkciji, niposto americka, i da naravno bude komedija.

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

Posto bi i od toga napraviti isto takvo smece (v. Zaduzbina, Ender), bolje u stvari da ne snimaju nista.

Ja nemam taj problem, pogotovo ako sam već pročitao knjigu, nek snimaju pa ako bude od deset filmova/serija jedna dobra eto i to je vajda, ako ne valja ignorisaću, to bar nije teško.

 

Expanse recimo nisam čitao knige, baš me zanima da li će moja autohtona vizuelizacija scena i likova da se oslanja na seriju ili ću da istrupujem nešto sam na svoju ruku.

Edited by igoraki
Link to comment
22 hours ago, igoraki said:

Expanse recimo nisam čitao knige, baš me zanima da li će moja autohtona vizuelizacija scena i likova da se oslanja na seriju ili ću da istrupujem nešto sam na svoju ruku.


Meni je ovo bas tesko. Evo na primer lotr, Aragorn mi je u prvom citanju bio neka kombinacija princ Valijanta i zombija sa korica Stilosovog izdanja iz 80tih, onda se u mesavinu ukljucio i Carls Bronson Indijanac iz Baksijevog filma, a posle Jacksonovog  filma je Aragorn prosto Vigo Mortensen. Posle filma sam jos samo jednom (skoro) procitao knjigu i nema sanse, cela vizualizacija je 1:1 Jacksonov film.

 

edit: isto i sa vizuelno siromasnijim filmovima (dakle ne cgi i izmisljeni svetovi), na primer voyager sa separdom i homo faber. Gde sam prvo gledao film a tek onda citao knjigu. Naravno to verovatno zavisi i koliko ti „legne“ film.

Edited by burekdzija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...