Jump to content
IGNORED

Koju bi knjigu voleli da vidite ekranizovanu ?


igoraki

Recommended Posts

1 minute ago, Lancia said:

ko bi bio dobar da snimi Alan Forda?¿

 

bila je predstava alan ford u nekom bg pozoristu, mislim 90-ih, aleksandar dunjic je glumio alana i stvarno je podsecao na njega dok je bio mladji.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Sundance Kid said:

 

bila je predstava alan ford u nekom bg pozoristu, mislim 90-ih, aleksandar dunjic je glumio alana i stvarno je podsecao na njega dok je bio mladji.

Svasta, nikad nisam cuo za to, fala za info, jel bila dobra predstava?¿

Link to comment

Neće knjige same da se snimaju, pa da odmah imamo i filmove, a obzirom na sve ovo danas što se zove producentom i rediteljem, bolje je da se ničega i ne dohvataju.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Lancia said:

Svasta, nikad nisam cuo za to, fala za info, jel bila dobra predstava?¿

u teatru te se davalo. bata paskaljević igrao broja jedan :lol:

tamo su se uglavnom igrale treš predstave, osim ako nisu bili mjuzikli a i to je uglavnom bilo treš

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, slepa živana said:

u teatru te se davalo. bata paskaljević igrao broja jedan :lol:

tamo su se uglavnom igrale treš predstave, osim ako nisu bili mjuzikli a i to je uglavnom bilo treš

 

Meni to zabavno, secam se u Sarajevu sam gledao pre Hrista, Kralj ibija u izvodejenju studenata glume, super bilo.

Link to comment

Нећу да пишем "Време смрти" јер ће свакако бити екранизовано после успеха са Коренима и Временом зла.

Link to comment
16 hours ago, Lancia said:

Svasta, nikad nisam cuo za to, fala za info, jel bila dobra predstava?¿

Gledao sam ja, jeste bilo u Vuku Karadžiću, epizoda "Bradati pljačkaši", nije bilo loše, sa solidnim hrvatskim akcentom i par replika koje sam dugo pamtio. debeli šef je bio iznenađujuće dobar, ali ne sećam se više ko ga je glumio.

 

I ja bih voleo da vidim "Blood Meridian", da ga režira Džon Hilkout, po običaju uz muziku Kejva i Elisa a da sudiju Holdena igra Piter Garet, Za "Sto godina samoće" je šteta što Kusturica nije uspeo da ga napravi dok je za to bio sposoban, ja bih voleo i da je ekranizovao Ljosin "Rat za smak sveta", film koji postoji po ovj knjizi nije loš ali bi Kusturica to nekad uradio mnogo bolje. takođe bih voleo da vidim ekranizaciju "Život i priključenija vojnika Ivana Čonkina", za režiju mi pada na pamet Roberto Benjini ali šteta što on ne bi više mogao da igra Čonkina.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Gojko & Stojko said:

ja bih voleo i da je ekranizovao Ljosin "Rat za smak sveta", film koji postoji po ovj knjizi nije loš ali bi Kusturica to nekad uradio mnogo bolje

Huh, lagao sam ovde, nisam ni znao da je film koji sam ovde gledao na TV (Guerra de Canudos) pravljen po knjizi Os Sertões brazilskog pisca/novinara De Kunje koji je bio očeviidac događaja u Kanudosu. Svejedno, voleo bih da neko napravi film po Ljosinom romanu i šteta što se Kusturica nije toga dohvatio.

 

SaE

 

edit - a sad vidim da postoji i film po Vojnovičevoj knjizi koji je režirao Jirži Mencl, ali izgleda da je prošao prilično nezapaženo  - da li je neko gledao?

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...