Jump to content
IGNORED

Koju bi knjigu voleli da vidite ekranizovanu ?


igoraki

Recommended Posts

Nisam baš siguran da li je ovo više za film/serije ili za književnost, ali ajde nek bude ovde.

 

Ako biste vi mogli da birate, koja bi to bila knjiga ili serija knjiga ?

 

Ja sam veliki obožavaoc naučne fantastike a posebno fantazija, moj prvi izbor bih svakako bio Murkokov Elrik od Melnibonea.

Kao pradeda danas vrlo popularnog Grim Dark Fantasy podžanra, mislim da je svakako zaslužio.

 

Bilo je nekih glasine pre par godine, ali samo u domenu kupovine prava i ništa kokretno u smislu preprodukcije ili kastinga

https://www.tor.com/2019/11/20/michael-moorcocks-elric-saga-optioned-for-tv/

 

Elric: The Dreaming City Review: Dark And Ominous

 

Dajte vaše favorite i prokomentarišite.

  • +1 2
Link to comment

Uf, Murkok me je uveo u epsku fantastiku, a Elrik mi je jedan od najzanimljvijih (anti)heroja u toj vrsti književnosti. 

ILI drugi Murkokov roman, Vitez sudbine, to bi isto bilo vredno ekranizovanja.

 

 

Moj drugi favorit je Aberkrombi sa trilogijom Prvi zakon

Link to comment
28 minutes ago, ToniAdams said:

Besnilo

Bravo!

Kad sam prvi put čitao Besnilo, pomislio sam kako bi ovo bio savršen predložak za holivudski blokbaster.

  • +1 4
Link to comment

Imam strepnju od ekranizovanih meni omiljenih knjiga, da ne pokvare moju predstavu, što negde po pravilu bude, mislim ako izuzmem Blejd Ranera i šta znam, neke filmove koji su rađeni pre mog života ili tu negde.

 

Ali evo - ako izuzmem Hiperion, neke knjige Asimova (jer SF), možda 1Q84 od Murakamija, mada je sve to nekako tako difuzno da pojma nemam kako bi se neki delovi prikazali vizuelno...možda.

  • +1 5
Link to comment

Uf, kolege, sve jaki i dobri predloz. Sve knjige o Erliku, ali full on, bih definitivno voleo da vidim.

 

Kada bih mogao da biram, ovim nekim redom, from the top of my head:

 

Uzdizanje serijal, Dejvida Brina - ljudi, siročići, u galaktičkoj jurnjavi, uzdignuti delfini (sa ukrštanjima i politikom rase), uzdignute šimpanze, svemir, brod natopljen oksivodom, pucnjava, čudne rase. God damn, teško ali bi bilo sto puta bolje od većine novih stvari, da dizni spuca par milijardi u ovo čudo bi bilo.

 

Crveni, Zeleni i Plavi Mars - visok kalibar, čitao i prečitavao puno puta zamišljajući sve te scene, mislim da je jako filmično i vredi ali verovatno teško.

 

Pavane - alternativna istorija before it was cool. Mislim da bi bilo zanimljivo ali i izazovno.

 

Hronike Tomasa Kovenanta Nevernika - lik sa leprom ulazi i izlazi u neki drugi svet gde su drugačija pravila, jako teška a zanimljiva priča, mnogo toga ukradeno ali opet i dosta novih ideja. Ima prebutalnih i kontraverznih stvari koje bi ga verovatno potopile, ali svet nije loš, voleo bih da vidim Ranyhyne i umetonost oblikovanja kamena, bitke i događaje odande. I danas kada čujem dugu verziju Lejle Erika Kleptona vrati me na neke scene iz tog serijala, jer mi se lista sa time vrtela dok sam čitao Hronike na CRT monitoru dok se nisu urezale u mrežnjače.

 

To je to say the least, a Robote od Asimova, Rame i druge klasike da ni ne pominjem, sve bi to vredelo videti.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...