Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Cela ekipa kad se radi o trans osobama: dole grooming dece, won't someome please think of the children

cela ekipa kad se radi o uljezima u njihovim redovima, kojih je btw visestruko vise: *muk*

 

Vini: tvoj proizvoljno konstruisan stav

 

Kako da ne. Ne postoji grooming dece u trans zajednici, da im je stalo do groominga dece, ne bi stigli do trans zajednice od posla koji bi imali u svom dvoristu.

Link to comment

Kako moze normalno da se prica o problemima trans gruminga ili bilo kom problemu dok se ova druga strana bacaka kao dete u tantrumu i vristi na sve? I donosi zakone da ukine odredjenoj grupi sva prava sto valjda svi vidimo da se desava. I to ne samo u USA nazalost.

 

Nisam debil, jasno mi je da je problematicno guranje dece i tinejdzera u proces koji nemaju pojam sta je sve to zapravo. 

 

I da, nisu samo religiozni problem to je jasno, ali vuku konce. Incele i ostale zgadove je lako potpaliti jer ionako nemaju bas previse mozga. Ali je njih i lakse kontrolisati jer su dovoljno glupi da se sami autuju konstantno. 


Plus, sigurna sam da znas za programe i kampove za “problematicnu” decu iliti conversion therapy za gej decu i tinejdzere. Ti kampovi su pod organizacijom crkava, a i ako nisu zvanicno jesu nezvanicno. Ako neces da ides roditelji ima daju dozvolu da te kidnapuju i odvedu.

Nisu fantazije nicije, onoliko prica ljudi koji su prosli kroz te kampove. Sto rece jedan decko, u kampu sam imao i prvi gej seks i najvise gej seksa ikad, i silovao ga je ko je stigao. Kad se vratio kuci prvi put i rekao roditeljima sta mu se desilo u kampu, oni su ga, pazi sad, poslali ponovo u isti kamp?!

I tako dalje i tako blize… I kako da pricas sa takvim ljudima bilo sta racionalno, iskreno pitam?

 

A ko je zainteresovan, ima par odlicnih dokumentaraca o zlostavljanju dece u religioznim americkim zajednicama, pricaju ljudi koji su uspeli da se izvuku, sa sve sudskim procesima i slicno.

 

Shiny Happy People - oslonac price je porodica Duggar, oni sa “19 kids and counting” realitijem. Ali prica se i o pozadini svega, politickim ambicijama i slicno. 

 

Sins of the Amish - ovo nije za one za slabim zeludcem jer zrtve opisuju detaljno kroz sta su prolazile. 
 

Ima jos, a stizu i novi.

 

Uostalom, i ti okacis flejm gluposti povremeno pa ti ne spocitavam glupost, niti mislim da ne razumes problematiku.
 



 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Cela ekipa kad se radi o trans osobama: dole grooming dece, won't someome please think of the children

cela ekipa kad se radi o uljezima u njihovim redovima, kojih je btw visestruko vise: *muk*
Vini: tvoj proizvoljno konstruisan stav

 

Cela ekipa = žestoko neinformisani nonsens

 

Muk = savršeno nebitno dokazivanje hipokrizije

 

Tvoj proizvoljno konstruisan stav = ko se brine za decu je religiozni konzervativac, a vidite da religiozni konzervativci u stvari jebu decu, dakle crva nije ni bilo QED

 

1 hour ago, Venom said:

Kako da ne. Ne postoji grooming dece u trans zajednici

 

Ah, pa što ne kažeš odmah, da se lepo razilazimo :isuse:

 

Grooming dece je fenomen stariji of transrodnog trenda, ali taj trend ga svesno gura u mejnstrim insistirajući na sumanutoj ideji da predpubertetska deca imaju agency, da su sposobna sama da odluče šta žele, da su im roditelji neprijatelji i opresori, da iz roditeljskog doma treba bežati ako ograničava tvoj izraz rodnog identiteta... 

 

Link to comment

Ekipa kojoj je grooming ok sve dok oni to rade se skupila da se bori trans zajednice da zaštiti decu od groominga. U sledećoj fazi Vini nam objašnjava u 2000 reči kako je veliki vojvoda KKK-a u pravu što se bori za rasnu jednakost.

 

Evo ga još jedan borac protiv trans groominga, preko dana makar, u slobodno vreme pokazuje kitu 17-godisnjim devojkama. A da, upoznao je ovu heroinu borbe protiv groominga kad je imao 22 a ona 16. Valjda znaju iz prakse da prepoznaju problem, LOL.

 

640a23c408f27b0018488b62?width=700&forma

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Grooming dece je fenomen stariji of transrodnog trenda, ali taj trend ga svesno gura u mejnstrim insistirajući na sumanutoj ideji da predpubertetska deca imaju agency, da su sposobna sama da odluče šta žele, da su im roditelji neprijatelji i opresori, da iz roditeljskog doma treba bežati ako ograničava tvoj izraz rodnog identiteta... 

 


To stoji, ali pod jedan, ceo taj sistem oko tinejdzera koji se odvajaju od roditelja nije poceo zbog trans dece, nego zbog ludih roditelja koji drze decu kao zatvorenike, bez dokumenata, bez vakcina, bez medicine, bez ikakvog obrazovanja, ovo za USA vazi. Lgbt zajednica se samo nakacila na to. I naravno da ima preterivanja o kojima treba da se prica i da se sprecavaju. Bas zato sto je gomila tih klinaca vec duboko istraumirana od strane roditelja da ne znaju gde je levo vise a kamoli ko su i sta su, i sta hoce od zivota. 
 

Kako su ove stvari resene u EU recimo? Znam da je ovde bilo kacenja clanaka o nekim evropskom zemljama ali nisam detaljno citala. Ali deluje da se bolje hendla nego u USA.

 

Link to comment
59 minutes ago, nera said:

Kako moze normalno da se prica o problemima trans gruminga ili bilo kom problemu dok se ova druga strana bacaka kao dete u tantrumu i vristi na sve? I donosi zakone da ukine odredjenoj grupi sva prava sto valjda svi vidimo da se desava. I to ne samo u USA nazalost.

 

A kad će da se priča, tek kad su trans osobe potpuno prihvaćene i svi njihovi problemi rešeni?

 

Mora da se priča sada i odmah, nemamo opciju da jednim klikom izaberemo svet u kome živimo.

 

(U stvari imamo, ali to vodi samo u bubble reality koji pre ili kasnije pukne.)

 

59 minutes ago, nera said:

Nisam debil, jasno mi je da je problematicno guranje dece i tinejdzera u proces koji nemaju pojam sta je sve to zapravo. 

 

Odlično, pozdravljam, evo probaj da to objasniš Venomu koji smatra da su problem izmislili licemerni verski fundamentalisti.

 

59 minutes ago, nera said:

I tako dalje i tako blize… I kako da pricas sa takvim ljudima bilo sta racionalno, iskreno pitam?

 

Moraš sa svakim da pričaš, osim ako imaš plan da te nepoželjne eliminišeš iz društva - streljaš, getoizuješ, pošalješ na kampovanje™, štagod.

 

Društvo je takvo kakvo je, puno svakakvih ljudi. Ono se menja samo mukotrpnim radom, kompromisom, sukobljavanjem stavova, a ne proglašavanjem svakog ko ti se protivi za nedostojnog rasprave.

 

Onaj "it's not my job to educate you" meme od pre par godina je užasna stvar. Taj stav je prihvatila masa nabeđenih mladih idiota koja nalazi zadovoljstvo u zauzimanju moralno superiorne pozicije i ništa im više u životu ne treba. Takvi niti mogu nešto nekom da objasne, niti može iko njima išta da objasni.

 

59 minutes ago, nera said:

Uostalom, i ti okacis flejm gluposti povremeno pa ti ne spocitavam glupost, niti mislim da ne razumes problematiku.

 

Nemoj da se ustručavaš, niko nije savršen.

 

Link to comment

Mislim, ja sam sva za to da se prica dok ne poplavimo, ali i dalje ne vidim kako razumno da pricas sa nekim ko drzi ruke na usima i vristi da slucajno ne cuje sta pricas, i usput sutira sve oko sebe. 
 

Plus, i u lgbt zajednici ima dosta ljudi koji se protive guranju klinaca u konverziju po svaku cenu. Ali njih tek ne mozes da cujes maltene nigde jer ova zgadija nece ni sa njima da saradjuje, jer i oni su “nastrani”.

Link to comment

 

@Venom Ja ti okačim link do grupe trans osoba koja se bori protiv groominga unutar trans zajednice, a ti trubiš "aaa Lauren Boebert KKK aaa" :isuse: 

 

Nemoj brt više, u redu je. I vrapci na grani su skapirali da si na strani Ispravnih a ne Pogrešnih kad je u pitanju najvažnija podela u ljudskoj istoriji, ona između američkih liberala i američkih konzervativaca. Čestitam, pobedio si, sve si u pravu, ne moraš više ništa da čitaš ni da gledaš, OK?

 

4 minutes ago, nera said:

To stoji, ali pod jedan, ceo taj sistem oko tinejdzera koji se odvajaju od roditelja nije poceo zbog trans dece, nego zbog ludih roditelja koji drze decu kao zatvorenike, bez dokumenata, bez vakcina, bez medicine, bez ikakvog obrazovanja, ovo za USA vazi. Lgbt zajednica se samo nakacila na to. I naravno da ima preterivanja o kojima treba da se prica i da se sprecavaju. Bas zato sto je gomila tih klinaca vec duboko istraumirana od strane roditelja da ne znaju gde je levo vise a kamoli ko su i sta su, i sta hoce od zivota. 

 

OK, za decu koju zlostavljaju roditelji odavno postoje nadležne institucije koje posao rade kilavo i nikako, nema resursa, ovo-ono.

 

Taj problem se samo otežava kad se definicija zlostavljanja proširi da uključuje "mama mi ne da da odsečem sise". 

 

4 minutes ago, nera said:

Kako su ove stvari resene u EU recimo? Znam da je ovde bilo kacenja clanaka o nekim evropskom zemljama ali nisam detaljno citala. Ali deluje da se bolje hendla nego u USA.

 

Eh, raznoliko. Englezi su zatvorili oni jednu pediatric transgender care kliniku što su imali kad se ispostavilo da je Dutch protocol od 2012 nanosio više štete nego koristi, a slične inicijative su najavili Francuzi i Skandinavci. 

 

Kod Amerikanaca je trend krenuo, a posledice su tamo i najupadljivije zbog 100% profitno-orijentisanog zdravstva. Dok u EU zemljama država ima mehanizme da povuče ručnu kad god hoće.

Link to comment

Nemoj više ti da nam objašnjavaš kako se ekipa koja vrvi od groomera u stvari bori protiv groomera, a ne trans ljudi. Smešno je.

Link to comment
6 hours ago, Radoye said:

 

Madjarski nema gramaticki rod uopste, tek oni ne kontaju cemu frka oko zamenica :lolol:
 

(taj nedostatak gramatickog roda, zbog toga je zbunj kod Madjara kada govore druge jezike pa na srpskom npr. bude "moj tata je dosla" i tako to...)

Nepresusan izvor zabave kada pricam sa njima. Nikada ne dosadi. :D

 

Njima je to tek totalni zbun, sa tim njihovim konceptom...

 

Link to comment

Kineski ima razliku u pisanju rodova ali je izgovor apsolutno isti, tako da u govornom nema sanse da napravis razliku.

 

Tenutno mi je zabavno peglanje latino amerikanaca sa usa latinosima oko Latinx sto je izmisljen oblik da ne uvredi kao rodno senzibilne

Link to comment
6 hours ago, Venom said:

Cela ekipa kad se radi o trans osobama: dole grooming dece, won't someome please think of the children

cela ekipa kad se radi o uljezima u njihovim redovima, kojih je btw visestruko vise: *muk*

 

Vini: tvoj proizvoljno konstruisan stav

 

Kako da ne. Ne postoji grooming dece u trans zajednici, da im je stalo do groominga dece, ne bi stigli do trans zajednice od posla koji bi imali u svom dvoristu.

 

 

Venom, ne znam da li si svestan da time sto napadas jednog od glasnika, zapravo  smatras da problem postoji,

Ti se ne raspravljas sa problemom vec sa mesengerom, kako Winnie pokusava da ti objasni, po meni, na svoj komplikovan nacin.

 

Tvoj argument je zapravo logicka nedoslednost ad hominem.

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, JozoMujica said:

Neka cveta hiljadu cvetova...

 

 

 

Žena je modelsica i nagrađivana aktivistkinja za aseksualna prava, mjktjbm. 

 

Osnivačica prve inicijative za prava aseksualaca u Velikoj Britaniji, i takođe osnivačica heštega #ThisIsWhatAsexualLooksLike :hail:

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...