Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Klimatski aktivisti

Featured Replies

Prestanite da jedete meso.

Kaže vam glavonja iz Maerska i Simensa

 

 

  • Replies 702
  • Views 39.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ima jos nesto. Braniti svoj neposredni interes - subvencije, profit, itd, je jedino normalno, prirodno i opravdano. Braniti bilo sta drugo - pravdu, dobrobit svih, prava manjina, ili, kao u slucaju kl

  • Patty Lee
    Patty Lee

    Ovo je stari snimak ali popizdim svaki put kad ga vidim. Vratili su čoveku psa na kraju, ovo govedo sa belim kačketom je popilo prijavu, a, šlag na tortu, navodno je i to što je čovek Rom bio raz

Posted Images

Budite se :wub:

Meso se treba mnogo manje jesti to jeste sustina. 

 

Evo malo brojki:

 

Automobil na 100km ispusti 22kg CO2

Da bi se proizvelo 1kg teleceg mesa ispusti se 42kg CO2

Kravljeg : 21kg

Ovcijeg: 17kg

Kokosijeg : 5kg

Svinjskog samo 3kg

 

Cilj da se to sve smanji. 

 

Ne kazem da treba prestati (ja prvi necu) nego da se smanji.

Kako za tele više nego za kravu? I ko to i kako meri (ne pitam za automobil :D)?

Budalastina. 

 

koliko CO2 ima u atmosferi? 

Sta je drvecu neoohodno da bi prezivelo?

Koliko vulkan ispusti CO2?

Koliko jedan jet al gora, bil gejtsa npr ispusti CO2? 

 

 

 

Nit sam hemicar ali zdrav razum je zdrav razum. Ozon je sve bolji i bolji poslednjih godina.  

 

Ne padajte na ove gluposti. Klimatske promene su prirodan proces. Pre 30godina je bilo dolazi ice age, sad global warming. Koje je od toga? 

 

Naravno da treba da se brinemo o ekologiji zbog nas samih, nase dece, prirode, al to ima malo veze sa klimatskim promenama.  

 

 

Ako prestanemo da jedemo meso i dalje ćemo da povećavamo emisiju. Ukupan efekat mesa u ukupnoj emisiji CO2 je možda oko 10%, ne više od toga.

 

Ne znam sta ti je @nenad smesno 

 

 

budi siguran da ce globalisti i dalje gurati klimatske promene oduzimanjem nasih prava. Sve u cilju brige o nama..aha. 

 

 

6 minutes ago, JozoMujica said:

Kako za tele više nego za kravu? I ko to i kako meri (ne pitam za automobil :D)?

Dobro pitanje. Uzeo sam cifre iz stripa "Svijet bez kraja" koji sam vec preporucio (obavezno stivo). 

 

Jancovici, inzenjer koji se medju prvim poceo interesovati o CO2 je izneo ove cifre. Brza pretraga na internetu me je dovela do clanka u naucio novinama Science gdje su cifre jos vece nego ove stp sam ja dao. 

 

image.thumb.png.8b477f70764121a8fd3291ea9a62ad60.png

3 minutes ago, mustang said:

Ne znam sta ti je @nenad smesno 

 

 

budi siguran da ce globalisti i dalje gurati klimatske promene oduzimanjem nasih prava. Sve u cilju brige o nama..aha. 

 

 

 

tesko je odabrati sta je u postu najsmesnije, ali ako moram da se izjasnim to bi bilo pozivanje na zdrav razum.

 

edit

ja sam mislio da sam na ignore.

Edited by nenad

@borris_ i kakvo je tvoje misljenje u vezi co2? 

Da li i sta treba preuzeti? 

@nenad jbga postovi jesu, reakcije nisu. Naravno da sam u momentu zaboravila da si na ignore. 

 

Sad cu da vidim mogu li to da sredim i da te vise uopste ne vidim :) 

 

Jbga...ne mogu 🤦🏼‍♀️ 

Reakcije su vidljive za ignore users :angry: 

 

Edited by mustang

Pa pisem i svadjam se 😁 o tome na vise topica na ovom forumu. Treba da se smanji a tu ima vise nacina:

- jesti manje mesa. Proizvodnja mesa predstavlja 15% ukupne emisije CO2. I jos jedanput, ne kazem da treba prestati jesti meso nego smanjiti kolicinu.  

- Proizvoditi sto cistiju energiju, tu nuklearke najbolje stoje.

Itd

 

Godinama studije pokazuju da je CO2 problem.

Edited by borris_

Ništa ti to ne valja.

 

jedino o čemu ima smisla razgovarati je upotreba fosilnih goriva uz potpunu promenu koncepta industrijske proizvodnje

 

spacer.png

30 minutes ago, borris_ said:

Meso se treba mnogo manje jesti to jeste sustina. 

 

Evo malo brojki:

 

Automobil na 100km ispusti 22kg CO2

Da bi se proizvelo 1kg teleceg mesa ispusti se 42kg CO2

Kravljeg : 21kg

Ovcijeg: 17kg

Kokosijeg : 5kg

Svinjskog samo 3kg

 

Cilj da se to sve smanji. 

 

Ne kazem da treba prestati (ja prvi necu) nego da se smanji.

 

Oduvek sam znao da radimo nesto kako valja :ss1:

 

 

10 minutes ago, borris_ said:

Pa pisem i svadjam se 😁 o tome na vise topica na ovom forumu. Treba da se smanji a tu ima vise nacina:

- jesti manje mesa. Proizvodnja mesa predstavlja 15% ukupne emisije CO2. I jos jedanput, ne kazem da treba prestati jesti meso nego smanjiti kolicinu.  

- Proizvoditi sto cistiju energiju, tu nuklearke najbolje stoje.

Itd

 

Godinama studije pokazuju da je CO2 problem.

 

Gde co2 predstavlja problem? 

Sto se mesa tice, jel se protivis kolicini bez obzira na kvalitet istog? 

 

Ona skala nema privatne avione il sam ja corava?

 

Edited by mustang

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.