Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

32 minutes ago, namenski said:

Ako si sa 16 mislio :isuse: o glupim Amerikancima koji ne mogu da kupe pice, jebiga... :cry:

 

Јесам, скоро цео пубертет и адолесценцију гајио сам културни и политички анимозитет према Американцима, то ме је прилично одређивало у многим личним изборима. Тек сам пуно касније направио отклон од тога, јер бити против нечега сувише гуши креативну енергију. А и Американци су се мало примирили у својим експанзионистичким тежњама, па смо склопили мир. :)

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
43 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

mrzi me igrati se semantike sa vinijem, pa ajde da se osvrnem na ovo. jel može sumiranje šta se nalazilo na tom laptopu što bi okrenulo tok izbora? kojim povodom bi mustang da hapsi?

 

iskreno nisam baš ispratio tu priču, jer mi je zbog tajminga bilo očigledno da je u pitanju novi pokušaj "hilarini mejlovi" podmetanja. pa reko neću uopšte da se upuštam u to, a pretpostavio sam da su se i mediji opametili pa su zato bili dosta oprezniji ovaj put. ali ako je neko ozbiljna istina sakrivena kontam sad je pravi trenutak da saznam. jer ovo što piše matt taibbi je smehoteka, šokira se čovek što je društvena mreža imala nekakvu moderaciju sadržaja. i interno raspravljala o tome! kakav smoking gun...

 

Na laptopu nije bilo ništa što ima veze sa predsednikom, a tviter se u tom slučaju (uzimajući u obzir vreme kada je došlo do čudnog otkriča laptop, što je posebna, a bitna priča) ogradio od mešanja pozivanjem na to što su podaci sa laptopa privatni. Šta se nalazilo na laptopu - koliko sam razumeo, najviše dokazi da je Hanter koristio usluge prostitutki i da se drogirao. To je finansirao ugovorima sa stranim kompanijama, koje su ga zapošljavale zato što je sin. Nije bio ni po kom osnovu stručan za pozicije na kojima je bio, tako da je sasvim lepo eksploatisao svoje prezima. Da li to ima veze sa njegovim ocem? Do sada ništa nije dokazano. Dakle radi se o nepotizmu, što je loše i lik je ništarija, što je loše. Da je Bajden tada izgubio izbore, na vlasti bi bio drugi lik, kod koga ima istog nepotizma za izvoz.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
48 minutes ago, Heaviside said:

@mustang

Ironija sarkazam ovo-ono, neverica da su braća toliko zabrinuta zbog toga što više ljudi prati određene kongresmene i senatore od promene vlasnika tvitera i navode to kao neki argument kontra ilona.

Deluje mi da si pomislila da zaista mislim da je to problem, a imam suprotan stav. Oprosti ako si  ipak u startu ispravno razumela ali se ne slažeš se samnom.

 

Nemam ja problem sa stavovima levicara i da se upustam u diskusije sa vama. Imam protiv recnika koji koristite, na sta ovdasnji moderatori mi nisu izasli u susret (osim kroseka u par navrata dok me niste isterali)

 

Zamisli da kazemo "stoka sto je glasala za retarda bajdena"... 

Ti meni stoko, ja tebi stoko.... Sta smo postigli time osim da smo u svinjcu. Kakva je to diskusija? Grok, grok...:piggy::piggy: 

 

Sad ste krenuli isto to po elonu i njegovim pristalicama. Pa se pitam da li ste uopste sposobni za neku normalnu konverzaciju?  Ocito vecina ovde nije. 

Edited by mustang
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

 

Nemam ja problem sa stavovima levicara i da se upustam u diskusije sa vama. Imam protiv recnika koji koristite, na sta ovdasnji moderatori mi nisu izasli u susret. 

 

Zamisli da kazemo "stoka sto je glasala za retarda bajdena"... 

Ti meni stoko, ja tebi stoko.... Sta smo postigli time osim da smo u svinjcu. Kakva je to diskusija? Grok, grok...:piggy::piggy:

Molim te vrati se i pročitaj moja dva posta još jednom pa promeni palac sa dole na gore :D

 

Moja poenta je bila da je sramotno, gnusno, gadno potezati činjenicu da regularno izabrani senatori i kongresmeni imaju više pratilaca nego ranije kao pokazatelj da je tviter otišao u kurac jer to implicira da su ti pratioci i glasači stoka kojoj nije mesto na tviteru. Znači, ne pričamo u ovom slučaju o neo naci lideru nego o regularnim konzervativcima i vidim tačno 0.0 problema da ljudi koji ih podržavaju prate tviter. 

 

Još jednostavnije - ne mislim da su ti ljudi stoka, naprotiv, pitam - pa jel su ti ljudi neka stoka pa da se njihov dolazak/povratak na tviter uzima kao pokazatelj negativnog trenda?!

 

Neprihvatljiv mi je rigidni ideološki diskurs na ovom topiku iako mi je ta ideologija verovatno bliža od one koja se povezuje sa Ilonom Maskom i to je kulminiralo tom objavom o stotinama naloga konzervativaca kojima raste broj pratilaca, pa sam promenio odluku da se na ovu temu ne oglašavam više. Ovde se sve komentariše iz te levo-desno vizure - od testiranja softvera u auto industriji do kadrovske politike u Tviteru.

 

Neprihvatljivo mi je licemerje u kome je tviter danas javno dobro, a Ilon zlotvor i mora se to pratiti i sprečiti da ta mreža ide u desno i sve je to jako opasno, a onda se na sledećoj strani piše kako su kenselovanja od ranije bila ok jer ipak je to privatna firma, a sloboda govora je samo garant da nećeš zaraditi robiju i niko nema obavezu da na svojoj platformi dozvoli tebi da pričaš. Tek je sada tviter privatna firma, nije više ni na berzi i nema apsolutno nikakvu obavezu da sledi neku određenu ideologiju. Kome se ne sviđa neka se odjavi sa mreže umesto što ovde svakodnevno prenosi tvitove. Tako samo trpaju pare u džep u Masku. Svaki dan se visi na tviteru i u isto vreme ovde pišu uvrede tipa debil trpa pare Masku džep jer je kupio teslu/blue checkmark. Isti si debil i ako si samo na tviteru, zapravo još veći jer izgeda ne shvataš da i tako generišeš Masku pare.

 

Briga o tome kako će da prođe investicija, koliko love će Mask da izgubi, zblažnjavanje jer je, pazi sad, prevario bankare jer kredite vratiti neće, autoritativne tvrdnje da je otpustio pogrešne ljude, zblažnjavanje jer je vlasnik pozvao programere na razgovor i dao im priliku da prezentuju svoj rad, lupetanja o Tesli na tehničkom nivou i tvrdnje da je ta kompanija prevara, izjednačavanje VW skandala sa subvenicijama koje je dobila Tesla (zapravo i ekstremnije od toga, ali me mrzi da detaljišem), svaljivanje krivice na kapitalstu jer država odlučila da ne želi više da pravi rakete pa plaćaju njemu da to radi...to mi je bilo na početku malo smešno, a malo i zanimljivo da spekulišem i ja, ali je ubrzo prešlo na nivo razgovora ispred dragstora jer ljudi imaju negativan stav prema Masku, ideološki su ludački zatucani i to ih sprečava da temi pristupe koliko-toliko objektivno. 

 

Negativan stav prema Masku mi je u redu i bilo i je dobrih postova koji su pokazali njegove negativne strane. 

 

Elem, draga Mustang, nisam ti ja ovde "neprijatelj". Skidaj palac.

 

Edited by Heaviside
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, francuski sobar said:

 

Kasno, već si joj na ignore :fantom:

 

Nadam se da nije još povukla obarač :lolol:Čak ni kovid epizoda nije umanjila moje simpatije prema njenom opusu. Lagana, opuštena, bez zadrške...vidi se na nema problem sa samom sobom, da živi onako kako je želela/želi.

Link to comment

Izvini @Heaviside sto te nisam razumela, opet citam i jedva se skoro to provlaci sto si objasnio u duzem postu. Mozda sledeci put budes malo vise precizniji za nas kojima je pun anti maska, anti konzervativaca, anti moderate demokrata... :)

 

:heart: 

 

menjam palac, izem ti palac :D

Edited by mustang
Link to comment

brate video ovo još juče zato što posećujem r conspiracy, najjači subreddit. :fantom: jel su neki bitni ljudi ili gledamo samo šta se desi kad pretražiš pr i richest na twitteru? 

 

sad kad sam na pravom topicu jel mogu da pitam šta nam je taibbi otkrio o ulozi twittera u laptop zaveri? osim da twitter moderiše sadržaj i interno diskutuje o tome.

Link to comment
11 hours ago, mustang said:

Izvini @Heaviside sto te nisam razumela, opet citam i jedva se skoro to provlaci sto si objasnio u duzem postu. Mozda sledeci put budes malo vise precizniji za nas kojima je pun anti maska, anti konzervativaca, anti moderate demokrata... :)

 

:heart: 

 

menjam palac, izem ti palac :D

Ma jasno mi je odmah bilo da sam loše artikulisao, zato sam se i potrudio da pojasnim. Smara me ovaj topik pa me mrzi, al me onaj post @Braća Strugackizgrozio pa sam se preko kurca oglasio. Onda mi bilo krivo što si ti, koja si mi super lik, razumela da ljude koji slično misle kao ti nazivam stokom. A palac me ne zanima kao takav, ne bih pisao ovo što pišem ovde da nije tako, ali me zanima da ne dođe do neslaganja zbog pukog nesporazuma. 

  • Wub 1
Link to comment
53 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

sad kad sam na pravom topicu jel mogu da pitam šta nam je taibbi otkrio o ulozi twittera u laptop zaveri? osim da twitter moderiše sadržaj i interno diskutuje o tome.

 

Praktično ništa novo. Receipts™ za stvari koje su se vrlo otvoreno radile pre dve godine, i radiće se opet kad god zatreba da se podmaže demokratija™.

 

Link to comment

a ne znam sa kime se tačno heaviside mačuje ali bi se reklo da pobeđuje. moj je utisak da ovde pratimo pretvaranje twittera u parler u real timeu jer je kvalitetna zabava. propustio sam te postove gde pišemo da to elon ne sme da radi i da je jako opasno jer je twitter javno dobro. ne da sme, nego ga ja evo podržavam 100%... jer će biti jako smešno kad se ispostavi da je dao 52 milijarde za društvenu mrežu sa reachom parlera zato što je pomešao svoj babl sa tihom većinom.

 

i oprostite ali meni će zauvek biti smešno što je zvao kodere da mu pokažu najbolje linije isprintanog koda. i to što je pokušao da naplati ljudima $8 mesečno za onaj set featurea :lolol:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...