Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

možda bi radnik sa macolom imao više razumevanja ako bi pokušao da se stavi u kožu nekog kome je otpušteno više od pola kolega preko noći, i sad se zbog toga od njega zbog toga očekuje 80hrs work week za iste pare. ali pusti to, ajde slavimo što su ukinili bean bags generaciji z

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Zar nema ništa u sredini?


Dobar ergo desk stolica i osvetljenje. Svakoj generaciji svoje. Ionako firme ta sranja nabavljaju po nizim cenama.

 

@Peter Fan U celicanama penziju retko ko proziveo ako je dozivi. To je prvo trebalo automatizovati sto se vise moze. Ali koga briga.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ih, strašan benefit, imam ga i ja.

 

Gazde kažu jako im je stalo do našeg wellness i peace of mind i sve tako te lepe stvari, pa nam zato dozvoljavaju da uzmemo slobodno kad hoćemo... ali zato očekuju da je sav posao gotov pre nego što to uradiš. Ako slučajno nije, cimaju te na telefon da se vratiš i završiš.

 

A naravno, dok ti odmaraš, novi taskovi se samo gomilaju - neće niko da radi umesto tebe dok nisi tu, pa ti vidi koliko si spreman da odsustvuješ i kakve će to posledice imati po nastavak radnog odnosa.

 

 

To je jasno, ali barem moze uzeti slobodan dan kad mu treba, dok prekarijat ako ne radi, ne dobije ni onu crkavicu od minimalca.

 

Nadam se da je jasno da ne zagovaram race to the bottom.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

ajde prvo da svi ostali dođu do te sredine, pa da ukidamo ove sa bahanalijama

 

Neće da može, to uvek ide po oprobanom leveling down principu.

 

"Topli obrok hoćete, sram vas bilo, što ne mislite kako je vašim kolegama u Bangladešu koji po nedelju dana ništa nisu jeli! Solidarišite se malo pa pritegnite kaiš :nobles:"

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Crowdsourcing ideas, nenadjebivi inovator.

 

Slično kao kad je onomad Tramp unajmio advokata koji mu se ponudio preko Tvitera.

Pritom nevidjeno duhovit…

 

Link to comment
2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

možda bi radnik sa macolom imao više razumevanja ako bi pokušao da se stavi u kožu nekog kome je otpušteno više od pola kolega preko noći, i sad se zbog toga od njega zbog toga očekuje 80hrs work week za iste pare. ali pusti to, ajde slavimo što su ukinili bean bags generaciji z

brate mili, ne da nije isti nivo, nego su bukvalno dva razlicita svijeta.  Mos misliti, ostao bez 1/2 kolega koji ce dobiti 3 mjeseca placeno, dok ovi nadnicari ne dobiju nista, osim drzavne ckravice. A i za to je nekim americkim drzavam (IL npr.), trebalo 3-4 mjeseca da urade dok je bio prvi talas CV.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Crowdsourcing ideas, nenadjebivi inovator.

 

Slično kao kad je onomad Tramp unajmio advokata koji mu se ponudio preko Tvitera.

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

brate mili, ne da nije isti nivo, nego su bukvalno dva razlicita svijeta.  Mos misliti, ostao bez 1/2 kolega koji ce dobiti 3 mjeseca placeno, dok ovi nadnicari ne dobiju nista, osim drzavne ckravice. A i za to je nekim americkim drzavam (IL npr.), trebalo 3-4 mjeseca da urade dok je bio prvi talas CV.

 

nemam ama baš nikakvu želju da rangiram poslove po težini, više mislim na to da su bean bags neka vrsta spina dok se rutinski normalizuje 80-100hrs work week za to vreme. ja smatram da je 100 radnih sati nedeljno jako nehumano pa makar bio i tester sladoleda.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

 

nemam ama baš nikakvu želju da rangiram poslove po težini, više mislim na to da su bean bags neka vrsta spina dok se rutinski normalizuje 80-100hrs work week za to vreme. ja smatram da je 100 radnih sati nedeljno jako nehumano pa makar bio i tester sladoleda.

Nekako mi se cini da je ta hastl garyve kultura ipak ostala iza nas. Bar u smislu glorifikacije iste

Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

 

nemam ama baš nikakvu želju da rangiram poslove po težini, više mislim na to da su bean bags neka vrsta spina dok se rutinski normalizuje 80-100hrs work week za to vreme. ja smatram da je 100 radnih sati nedeljno jako nehumano pa makar bio i tester sladoleda.

Pa to sam i sam rekao, a ti mi impiciras kao da ja jedva cekam da ovima zapljene yoga mats.

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Pa to sam i sam rekao, a ti mi impiciras kao da ja jedva cekam da ovima zapljene yoga mats.

 

oprosti, nisam se stvarno obraćao direktno tebi nego više kukam za svoj groš što će javnost više da se bavi bean bagovima nego izrabljivanjem radnika. trebalo je to da napomenem u prvom postu.

  • +1 1
Link to comment

pošto je klasna borba jedini pravi rat koji treba voditi, ubedili su ljude da klase ne postoje privilegovanjem određenih poslova i tako raslojili klasu na klasice

 

opravdanje za tako nešto je ona nevidljiva, nikad viđena ruka tržišta, tako da to nam je što nam je, protiv nevidljivog protivnika niko ne može

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...