Jump to content
IGNORED

Liga Evrope 22/23


renne

Recommended Posts

9 hours ago, JohnnyD said:

Teska blamaza... oboreni su i neki negativni rekordi sigurno. Mislim da se podsvesno nikom ne igra ovo takmicenje u Liverpulu. Jedino sto je dobro je da ih prodrma malo pred nastavak premijer lige. Curtis Jones i Dzo Gomez nisu nivo za Liverpool, to Klop mora da shvati inace ce se izgubiti titula.

 

I Džons i Gomez su imali sasvim solidne sezone, Džons do povrede makar. Gomez je silom prilika igrao na oko 143340034 različitih pozicija ove sezone i nigde nije podbacio, tj čak je i nadmašio očekivanja (koja su bila niska, doduše). Ne možeš na osnovu jedne utakmice da ocenjuješ celu sezonu.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Jean-Luc Picard said:

 

To je tek za posebnu diskusiju. Zašto napadači koji nisu dobri za WHU, igraju jako dobro za tamo neke bezvezne klubove kao što su Ajaks, Borusija Dortmund ili Atalanta iz Bergama. 

:hail:

  • Haha 1
Link to comment

Neverkuzen bi bio čak i kandidat na LŠ nivou, igraju strašno dobar fudbal. Šteta što će ih očerupati na kraju balade.

Link to comment
50 minutes ago, Jesper23 said:

Neverkuzen bi bio čak i kandidat na LŠ nivou, igraju strašno dobar fudbal. Šteta što će ih očerupati na kraju balade.


Bejli, Haverc, Diabi, … čerupaju njih sezonama u nazad. 

  • +1 1
Link to comment

Ljudi zaboravljaju da su bili na pet minuta od ispadanja od jebenog Karabaga. 

 

Takođe ljudi zaboravljaju da je manje više ova ista grupa igrača je u prošloj bundesligaškoj sezoni ( Virc je bio povređen da ne grešim dušu ) bila u zoni ispadanja pre nego se desio Xabi Alonso, ali jebiga...trebalo je stisnuti petlju i u takvoj situaciji dati uzde u ruke treneru rezervne ekipe....ne sećam se tačno, dal beše Viljareala ili tako neko, da ne guglam sad. 

Link to comment
19 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Ljudi zaboravljaju da su bili na pet minuta od ispadanja od jebenog Karabaga. 

 

Takođe ljudi zaboravljaju da je manje više ova ista grupa igrača je u prošloj bundesligaškoj sezoni ( Virc je bio povređen da ne grešim dušu ) bila u zoni ispadanja pre nego se desio Xabi Alonso, ali jebiga...trebalo je stisnuti petlju i u takvoj situaciji dati uzde u ruke treneru rezervne ekipe....ne sećam se tačno, dal beše Viljareala ili tako neko, da ne guglam sad. 

Taj Karabag je jako zajebana ekipa, ljudi su izbacili Bragu, a imali su igrača manje u oba meča. Inače taj isti Karabag je pokazatelj kako se sa dobrim i sistemskim radom može napraviti mnogo, pa čak i da Marko Janković bude dobar deo ekipe.

 

Isto tako Neverkuzen je razbio Bajerna koji je bio bolji od trenutno vodeće ekipe PL.

Edited by Jesper23
Link to comment

Pa i West Ham je na 5 minuta do kraja utakmice imao super rezultat protiv tima, koji svoje poslednje utakmice resava u poslednjim sekundama. 

Link to comment
6 hours ago, copkillah said:

 

I Džons i Gomez su imali sasvim solidne sezone, Džons do povrede makar. Gomez je silom prilika igrao na oko 143340034 različitih pozicija ove sezone i nigde nije podbacio, tj čak je i nadmašio očekivanja (koja su bila niska, doduše). Ne možeš na osnovu jedne utakmice da ocenjuješ celu sezonu.

 

 

Ok, nije bas da sam rekao na osnovu jedne utakmice. Iskreno, Kurtisa Dzonsa nisam pratio uopste, video sam ga na utakmici protiv Mancestera kad je usao, i sad malo ovde... to mi je bilo dovoljno da procenim da je totalno pogubljen bio, protiv Mancestera je uradio sve lose sto je mogao za to malo vremena.

 

Gomeza pratim mnogo vise, odgledao sam sigurno 10 utakmica njegovih ove sezone. Uvek mi je bio kritican, odradi on rutinski jedan deo posla, ali sutevi, pasovi, kreativnost, citanje igre... jako, jako lose. On je na primer bukvalno Limundo verzija Kajla Vokera, a miljama udaljen od nekih legendi kluba na toj poziciji - nema ni priblizno fudbalsku inteligenciju jednog Semija Hipije, a cak ni borbenost Martina Skrtela. Jednostavno, tu je negde izmedju, ni u jednom segmentu iznad proseka, a za sampionski tim to nije dovoljno. Mozda preterujem, ipak je relativno mlad igrac u pitanju i ima vremena za njega, ali eto to su moji utisci.

Edited by JohnnyD
Link to comment
2 hours ago, JohnnyD said:

 

Ok, nije bas da sam rekao na osnovu jedne utakmice. Iskreno, Kurtisa Dzonsa nisam pratio uopste, video sam ga na utakmici protiv Mancestera kad je usao, i sad malo ovde... to mi je bilo dovoljno da procenim da je totalno pogubljen bio, protiv Mancestera je uradio sve lose sto je mogao za to malo vremena.

 

Gomeza pratim mnogo vise, odgledao sam sigurno 10 utakmica njegovih ove sezone. Uvek mi je bio kritican, odradi on rutinski jedan deo posla, ali sutevi, pasovi, kreativnost, citanje igre... jako, jako lose. On je na primer bukvalno Limundo verzija Kajla Vokera, a miljama udaljen od nekih legendi kluba na toj poziciji - nema ni priblizno fudbalsku inteligenciju jednog Semija Hipije, a cak ni borbenost Martina Skrtela. Jednostavno, tu je negde izmedju, ni u jednom segmentu iznad proseka, a za sampionski tim to nije dovoljno. Mozda preterujem, ipak je relativno mlad igrac u pitanju i ima vremena za njega, ali eto to su moji utisci.

 

Džonsu je to bio prvi meč od februara i povrede, ušao je isto nešto malo protiv Šefild junajteda i to je to, jbg.

 

Slažem se da Gomez generalno nema potreban kvalitet za ovaj tim, ali je ove sezone igrao bolje nego ranije. U stvari, to je bilo okej za squad igrača, da pokrije ponekad ponešto, ali silom prilika je morao da igra ove sezone znatno više nego očekivano, on već sad ima skoro isti broj utakmica u PL nego u svim takmičenjima prošle sezone zajedno (razlika je 4 meča trenutno).

Link to comment
8 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Ljudi zaboravljaju da su bili na pet minuta od ispadanja od jebenog Karabaga. 

 

Takođe ljudi zaboravljaju da je manje više ova ista grupa igrača je u prošloj bundesligaškoj sezoni ( Virc je bio povređen da ne grešim dušu ) bila u zoni ispadanja pre nego se desio Xabi Alonso, ali jebiga...trebalo je stisnuti petlju i u takvoj situaciji dati uzde u ruke treneru rezervne ekipe....ne sećam se tačno, dal beše Viljareala ili tako neko, da ne guglam sad. 

 

bold vs. 42 meča bez poraza u 3 takmičenja, pametnom dosta. Psihički su superiorni u odnosu na mnogo bolje i jače timove od Karabaga, nanizali su 10tak tekmi koje su lomili u zadnji 5minuta. Odlika šampiona.

 

 

I ne samo Virc nego i Patrik Šik je bio povredjen veći deo prošle sezone.  Ovaj tim ima značajnu razliku u odnosu na prošlosezonski zbog Grimalda koji je sa pozicije levog spoljnjeg isporučio 15 asistencija i 11 golova, Granita Čaku koji nije propustio nijedan meč u ligi (čak nije skupio ni 5 kartona za suspenziju), Jonasa Hofamana i Vikotra Bonifejsa koji imaju dabl-dabl golova i asistencija ove sezone (pri čemu je potonji bio van terena 4 meseca).

Dobar rad uprave (sportski direktor je Sajmon Rolfs, a tu su još i Kisling i Kirsten) je potvrdio i dovodjenjem Xabi Alonsa iz Sosijedada B.

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, John Coltrane said:

 

bold vs. 42 meča bez poraza u 3 takmičenja, pametnom dosta. Psihički su superiorni u odnosu na mnogo bolje i jače timove od Karabaga, nanizali su 10tak tekmi koje su lomili u zadnji 5minuta. Odlika šampiona.

 

 

I ne samo Virc nego i Patrik Šik je bio povredjen veći deo prošle sezone.  Ovaj tim ima značajnu razliku u odnosu na prošlosezonski zbog Grimalda koji je sa pozicije levog spoljnjeg isporučio 15 asistencija i 11 golova, Granita Čaku koji nije propustio nijedan meč u ligi (čak nije skupio ni 5 kartona za suspenziju), Jonasa Hofamana i Vikotra Bonifejsa koji imaju dabl-dabl golova i asistencija ove sezone (pri čemu je potonji bio van terena 4 meseca).

Dobar rad uprave (sportski direktor je Sajmon Rolfs, a tu su još i Kisling i Kirsten) je potvrdio i dovodjenjem Xabi Alonsa iz Sosijedada B.

 

 

 

Jel bese Juventus samo imao vise utakmica bez poraza?

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Jel bese Juventus samo imao vise utakmica bez poraza?

 

Arsenal je imao 38 u jednoj sezoni (49 ukupno).

 

Za Juventus je bio isti podatak, 38 tekmi bez poraza u jednoj sezoni (isto oko 50 ukupno) ali nisam siguran da li je to bila neka od onih Kalčopoli godina.

  • Hvala 1
Link to comment

Možda sam se pogrešno izrazio, možda sam  pogrešno shvaćen, ali nije mi namera da trešujem Leverkuzen. Sve što hoću da kažem je da to nisu Galkatikosi Real Madrida iz devedesetih i da je razlika između rostera WHU i rostera Leverkuzena mnogo manja nego što to rezultati pokazuju, i da je u pitanju struka,... zameni Mojesa i Alonsa i WHU je minimum na nivou Vile plus što bi imao dva ili tri gola prednosti pred revanš četvrtfinala LE, dok bi Leverkuzen bio u sredini tabele Bundeslige, Bonifejs bi imao minutažu jednog Ingsa , Grimaldo bi zavidno gledao Coufala, a Džaka bi bio gori nego u Arsenalu, čiji su fanovi btw. jedva dočekali da mu vide leđa. 

Link to comment

Uf, za ovo poslednje se baš ne bih složio. Džaka je bio omražen (gestikulacija kad je izlazio iz igre a navijači mu zviždali) i jako voljen (kapitenska traka). 

 

A za ostalo, da kapiram šta si hteo da napišeš, ali izmedju Galaktikosa i WHU je ogromna distanca da bi negde izmedju spakovao obosezonski Lever. Statistika je neumoljiva, gore je smo ih pominjali u kontekstu Vengerovih nepobedivih i dominacije Juventusa. 
Jednom rečju - pa nije baš sasvim slučajno pobedjen 1 Karabag… 
 

 

IMG_2916.jpeg

IMG_2917.jpeg

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...