Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

OK dakle S2E2, morao sam da pogledam iako sam rekao da neću, šta da radim kad je već izašla. Sranje je, naravno, ali ne u rangu prve epizode ove sezone koja je baš onako epohalno glupa. Ova samo nastavlja u istom tonu i tek nešto malo produbljuje cringe.

 

Najiritantniji detalji su na samom početku, gde se i dalje svi ženski likovi predstavljaju sasvim nenormalno - sa jedne strane kao ultrazajebane igračice, sa druge strane kao saosećajne dušice koje ne bi nikad nipošto dozvolile da strada jedno dete ili žena. Bipolarne, takoreći, ali svi se ponašaju kao da je to sasvim normalno.

 

Kraljica-majka Alisent je šokirana idejom da ubistvo njenog unuka ima ikakve veze sa kraljicom Renirom, iako su im klanovi krvno zavađeni. Ne bi ona to nikad, pobogu, nema veze što smo joj pre neki dan ubili sina. No eto, šta će, Alicent prinudio otac Oto da učestvuje u PR akciji zvanoj sahrana. Ne znam samo šta im je bila alternativa, da bace leš malog princa kroz prozor? Naravno da će biti javna sahrana, procesija, ožalošćena svetina i sve to. Ali ovde je to predstavljen kao pakleni (muški) plan za cinično osvajanje hearts & minds naroda kroz tragediju... pošto valjda ide izborna sezona u ovoj srednjevekovnoj monarhiji, šta li, moraju da pridobiju glasače u vitalnim opštinama King's Landinga :isuse:

 

Kasnije kad impulsivni kralj Egon naredi da se pogube svi lovci na pacove u gradu (jer je jedan od njih decoubica), deda Oto ispizdi jer to remeti njegovu PR kampanju. Sere mu nešto kako su vlastelini bili na ivici da se opredele za njega, a sad će valjda da se predomisle i podrže Reniru jer je ovaj dao da se obesi par desetina lovaca na pacove, ej! Izvređa kralja najstrašnije, a ovaj ga milostivo samo smeni - realnije bi bilo da je dao da mu se odrubi glava tu na licu mesta. Ali hej, that wouldn't play well in the midterms, moraju se imati u vidu rejtinzi, volja naroda je svetinja u apsolutističkom sistemu!

 

Kad otpušteni Hand of the King Oto najzad odjebe, njegova ćerka (Alisent, kraljica-majka) utehu potraži u okrilju njegovog naslednika Ser Cipiripija. Treći put ga zaskače u samo dve epizode, čovek očigledno ima magic cock. Treba se setiti da time krše zavete pred bogom i ljudima, da pobožnoj Alisent užasno smetalo što je taj isti lik jebao Reniru pre par godina ali koga briga, važno je ispuniti kvotu steamy seksi scena u kojima naravno agresivno dominira ženskinje. Kad je seks u pitanju, u ovoj seriji su gotovo svi muškarci pasivni (oni matori se time čak hvale), jedini koji nisu su impotentne manijakalne ubice.

 

Dragonstone ekipa nije ništa manje retardirana, užasnuti su činjenicom da je uzurpatoru prestola ubijen sin, pitaju se ko li je to mogao da uradi, zapanjeni su sugestijom da je to mogla da uradi Renira čijeg su sina nedavno upravo ti uzurpatori ubili. Ne bi ona to, šta vam pada na pamet! Ona ratuje za presto samo zato što mora, njen zmaj kad bljuje vatru pazi da ne oprlji slučajno neke maloletnike ili ženskinje, ne sme se to.

 

Reniri nekako dođe iz dupeta u glavu da mali princ jeste bio ubijen u njeno ime, i užasnuta je zbog toga - krivi muža Daemona, uspeva nekako da nasluti šta je bio njegov debilno nelogičan plan. (Poslao ih da ubiju kraljevog brata, a pride im zadao kraljevog sina kao rezervnu metu, plan B.) Viču jedno na drugo u dobro odglumljenoj ali apsurdnoj sceni, zaključujemo da je kralj ljubomoran na kraljicu jer je moćnija i uticajnija od njega :blink: Zašto bi to bio slučaj, po kojoj je tradiciji king-consort podređen kraljici, ostaje potpuno nejasno. U svakom slučaju, Daemon nadrkano odleće na zmaju u nepoznatom pravcu.

 

Na kraju, Reniri ostaje samo da ispita Demonovu ljubavnicu Misariju koja je u knjizi upravo i organizovala čedomorstvo. Ali pošto je ovo serija, Misrarija je nevina Daemonova žrtva - nju muškarci nikad nisu postojali, razumete, ni kad je bila kurva ni... kasnije kad je postala kurva i doušnica. Renira saoseća sa tom potresnom pričom i pušta je na slobodu, girl power. Ova odlazeći uspeva da osujeti debilan pokušaj atentata verno prenet iz knjige - Egonov gardista je blizanac sa Renirinom gardistom, pa pokuša da se infiltrira i ubije kraljicu. Brat mu to osujeti, poseku se uzajamno kroz oklope od kartona... štaviše, jedan izvrši drevnu vesterošku tradiciju zvanu seppuku. 

 

Ukratko, shit on a stick od epizode. Prelaznu ocenu može da dobije samo u odnosu na prvu, koja je dno dna.

  • +1 3
Link to comment

E da, zaboravio sam da pomenem likove koje će biti bitni kasnije. Najupečatljiviji su braća Adam i Alin, afrovesterošani u službi House Velaryon, zvanično bastardi onog gej lika kom je bilo namešteno da izbegne preko mora ako se sećate.

 

Ova gospoda...

 

5a0411a558c6829fe805cd4f386377e3 

 

... bi trebalo da su vanbračni sinovi ovog lika.

 

laenor-velaryon-and-rhaenyra-targaryen-i 

 

U stvari, potšto je mladić na donjoj slici peder, nagađa se da je "njegove" bastarde u stvari izrodio njegov matori otac:

 

house-of-the-dragon-character-featurette 

 

Deda bi trebalo da ima skoro 80 godina, njegov gej sin bi trebalo da je umro sa 26 (u seriji je živ sa 36), a dva brata bastarda sa gornje slike bi trebalo da imaju 15 i 16 godina.

 

Zašto dvojicu pubertetlija glume ljudi sa po tri banke, nemam pojma.

 

Link to comment
Spoiler

1.epizoda: Zar nije Raenira direktno narucila od Dejmona ubistvo Aemonda, ili je ono I want Aemonds head bila vise onako generalizovana zelja, ne direktna naredba? Pokusaj na direktno odgovornog za ubistvo njenog sina ima smisla.

 

2.epizoda: Ili ja mesam stalno ili ni oni ne mogu da pohvataju rodbinske veze pa svaki put neko omasi, Oto u jednom trenutku kaze za ubijenog plemica da mu je Grandson.

A kraljica majka nicim nikad ne pokazuje da je baka toj deci.

 

Edited by bebaguza
  • +1 1
Link to comment

1. Pa kao, ona je htela Aemonda a Daemon neposlušno naručio Aemond+ :rolleyes:

 

2. E da, to sam i ja primetio, matori zaboravio da mu je unuk u stvari kralj, što prestolonaslednika čini praunukom :lol: Ko će to da isprati kad se živahna baba Alicent ne skida s penisa.

Link to comment

Ja ću ovo mehanički odgledati do kraja kad sam već počeo ali je pisanje sramotno. Neko prima platu za ovo... vau. 

Sreća u nesreći je da je sranje od početka do kraja pa neće biti velikog razočarenje kao sa poslednjim sezonama Igre Prestola...

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh ne mogu na +30 čitam čaršafe - daj ukratko kakav je početak S2 ?

long story short.. kurchina.. pogotovo sto za razliku od gota, sve vec imaju ispasano i sve je znano..:fantom:

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh ne mogu na +30 čitam čaršafe - daj ukratko kakav je početak S2 ?

 

Evo, sve su ti rekli ljudi:

 

1 hour ago, Choda said:

Dosadnjikav, druga nesto bolja od prve, uspeli su da ukenjaju dobre delove iz knjige 

 

1 hour ago, arheolog1981 said:

Ja ću ovo mehanički odgledati do kraja kad sam već počeo ali je pisanje sramotno. Neko prima platu za ovo... vau. 

 

17 minutes ago, Shaq said:

long story short.. kurchina.. pogotovo sto za razliku od gota, sve vec imaju ispasano i sve je znano..:fantom:

 

Link to comment

Meni ovo sve dosadnije … Morao sam malo da motam ,kako se lagano upada na ove dvorove :) 

Link to comment
On 29. 6. 2024. at 17:51, ToniAdams said:

Jel ima riba o kakve su?

hmm, :think:

 

Pikantnije pitanje bi bilo da li eksplicitno prikazuju dok "rade".

Link to comment

Vaistinu, malo akcije, ali i dalje mi je sve tanko.

Ima ona jaka replika "Master of Whisperers, Ser Larys Strong—the lord of Harrenhal—tells him that the castle is “more crippled than I am”

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...