Jump to content
IGNORED

Serie A 2022/2023


goofs

Recommended Posts

Evo, i Fabrizio Romano javlja da je Tuchel veliki fan Vlahovića. Druga opcija za špica je Kolo Moani no on je sam rekao da mu se ne ide nigdje iz kluba.

 

Nije isključeno da će Vlahović poput Luce Tonija upisati Fiorentinu, Juventus i Bayern u svoj CV.

Link to comment

lol, morao sam da guglam da se podsetim kad je to Toni igrao za Juventus :D to je ona poslednja sezona pre nego su krenuli da kradu osvajaju titule u nizu, 34 godine je imao.

 

SMS definitivno ide iz kluba, dogodine mu istice ugovor i ne zeli da ga produzi. Navodno se trazi 35M za njega, s tim sto sam siguran da ce Lotito pomeriti tu granicu na nekih 50M za italijanske klubove, mislim da niko to ne moze da plati.

 

Milan brzopotezno zavrsava Kamadu iz Ajntrahta, cini mi se zato sto Real povlaci nazad Diaza iako on zeli da ostane u Milanu. Za Loftus-guza ne znam sta da mislim, kad bi bio zdrav bio bi verovatno koristan, ako uspe da se uklopi u sistem - Pioli ima neke jako cudne ideje, trazi od svojih napadaca da igraju dosta odbrane, a od odbrambenih da igraju dosta sa loptom.

 

Inter je ozbiljno zagrizao sa Tirama juniora, Lukaku se vraca u Celzi (mada bi on zeleo da ostane), a Dzeka cimaju isti ti Arapi. Nacho deluje zavrsena prica, zamena sa Skriniara...koji je btw ispao šonja, vuče neku povredu koja se koincidentalno poklapa sa njegovom odlukom da ne produži ugovor i zapali u PSG...e ali sad se naprasno oporavlja i hoće da igra za vikend da bi probao da se uguzi u tim za finale LŠ. Nije moje dvorište, ali sam totalno #teamacerbi ovde.

Link to comment

Dodeljene su godišnje MVP nagrade, očekivano najbolji igrač lige je Kvaradona. Najbolji napadač Osimhen, najbolji odbrambeni Kim i najbolji trener - ćelava prevara Spaleti. Gledajući ovo neko bi rekao da je Napoli izdominirao ligom :D od ostalih, Barela je ćapio za najboljeg srednjaka, Provedel za najboljeg golmana, a Fađioli za mladog igrača.


Baš dobra imena su uzimala te nagrade za mladog igrača - Vlahović, Osimhen, Zaniolo, Kuluševski, ako je suditi po tome Fađioli ima svetlu budućnost.

 

In other news, Milan za nedelju sprema oproštaj od Zlatana :cry:

ohsp23y54s3b1.jpg?width=640&crop=smart&a

 

S tim što ludak nema još nameru da se penzioniše tako da je upitno šta će i gde će. Monza ga zove već neko vreme.

 

  • +1 1
Link to comment

 

351333568_601983761911399_26539605629660

 

351339309_633509978657409_22169167939599

 

351143625_208957365297022_55898714818698

 

351154995_811038350418531_31621675489762


Ode Zlatan u fudbalsku penziju. Veliki igrač, velika budaletina, često veliki čovek, neretko i nadobudni seronja. Zvali su ga svojevremeno mercenary je je promenio dosta velikih klubova, no iz nekog razloga je ostao jako vezan za Milan i meni je izuzetno drago zbog toga, pamtiće ga kao jednu od legendi kluba iako je svoj najbolji fudbal verovatno odigrao negde drugde.

 

Osim klubova, ovo je čovek i koji je radio sa puno velikih trenera - Kapelo, Murinjo, Gvardiola, Alegri, Anćeloti i svima je bio jedan od glavnih oslonaca ekipe (osim možda Pepu, no i on otvoreno govori da nije voleo Pepa). 

Ako wiki ne laže - preko 500 golova, 14 titula prvaka (uz napomenu da su dve od tih 14 krajcnute Juventusu zbog kalčopolija), gomila nekih sitnih kupova i jedan UEFA kup.
Izrazito plodan je bio period od 2003. do 2016. kada je uzeo 12 titula prvaka u 13 godina, omanuo je samo sa Milanom 2012, no opet uz kalčopoli napomenu.

 

Zanimljiv mi je i ovaj drugi stint u Milanu, bio je legitimni napadač ekipe iz gornjeg doma lige u 39. godini života. 28 golova za godinu i po dana, bio je spor, ali pametan, jak ko stena i umeo je da koristi sve svoje prednosti. Posle ACL povrede u Junajtedu misio sam da je gotov, a na epizodu u Americi sam gledao kao na zajebanciju koju dosta veterana praktikuje, no on je stvarno to koristio samo da se oporavi i vrati u Evropu, i za to je "nagrađen" još jednom titulom prvaka.

Prošle sezone je već kuburio sa povredama, postao maltene nepokretan, ove jedva i da je igrao, non stop u nekom oporavku.

 

U prilog celoj toj ludosti govori i to da čovek ima dve izdate autobiografije :D Prva "I am Zlatan" je izdata 2013, i pokriva deo karijere do pred Junajted, a druga "Adrenaline" je izašla 2021. i otprilike se nastavlja na prvu.

 

Gde biste ga svrstali na top listi najboljih strikera u istoriji fudbala? 

 

Top 10 - teško. Top 20 možda? Top 30 sigurno. U prilog mu ide dugotrajnost i legacy, svakako broj titula i broj golova u tim sezonama, neki od legendarnih zgoditaka (makazice protiv Engleske), takođe i broj različitih osvojenih šampionata, prosto je fercerao u svakoj ligi u kojoj je igrao. U neprilogtm mu ide slab učinak u LŠ i nikakvi rezultati sa Švedskom, što možda i ne može previše da mu se zameri.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Gde biste ga svrstali na top listi najboljih strikera u istoriji fudbala? 

 

Top 10 - teško. Top 20 možda? Top 30 sigurno. U prilog mu ide dugotrajnost i legacy, svakako broj titula i broj golova u tim sezonama, neki od legendarnih zgoditaka (makazice protiv Engleske), takođe i broj različitih osvojenih šampionata, prosto je fercerao u svakoj ligi u kojoj je igrao. U neprilogtm mu ide slab učinak u LŠ i nikakvi rezultati sa Švedskom, što možda i ne može previše da mu se zameri.

 

Zlatan je u rangu sa najvećim fudbalerima ovog vijeka, to je sasvim sigurno. Možda jednu stepenicu ispod Messija i Ronalda, čisto zbog te Lige šampiona koju mu se nije dalo osvojiti. Švedska je druga priča, tu je kvalitet saigrača bio tanak i od njega se nije moglo očekivati da ih odvuče do evropskog ili svjetskog postolja. Kako ga bodovati u okviru dvadesetog vijeka? Hm, ne znam. Rekao bih da mu je mjesto u 30 sigurno.

 

Dao je 50 golova za PSG u onoj jednoj sezoni, osvajao titule bez po' muke.

 

Ja bih da dodam da je gubitak titule 2012. sa Milanom bio specifičan, gol Muntarija (?) za 2-0 bi današnja tehnologija uvažila, a Milan bi vjerovatno uzeo titulu. Bili su i ovako blizu da Juventus ostave suha kurca te sezone iako je Juve bio bez poraza.

 

Ibra je u fudbalu maksimalno koristio svoju fizičku snagu i spretnost koju je pokupio iz tekvandoa, otud pregršt nevjerovatnih golova za nekog njegove visine.

 

Iz skoro svakog tima možeš da mu nađeš estetske vrhunce od golova, meni je onaj gol koji je dao Fenerbahčeu za Inter ostao nečuven zbog snage šuta iz mjesta. Za Ajax je dao gol protiv Rode koji se ne može zaboraviti, bušio je sa Juventusom Romu, za Barcu u onoj lošnjikavoj - po njegovim standardima - sezoni riješio prvi El Clasico, Milan držao u visokom društvu i njegovim i Silvinim odlaskom u PSG se ta era Milana završila.

 

Njegovo prisustvo je vjerovatno omogućilo da Milan prošle sezone ponovo uzme scudetto, golema je stvar kad takav igrač, makar i nepokretan i pred penziju, dođe u svlačionicu i uputi par riječi ili mrkih pogleda. Ima intervju sa Yayom Toureom, u vezi osvajanja FA Kupa 2011 kao prijelomne tačke za arapski Man City, i koliko im je značio Patrick Vieira, od 35 godina i praktično u penziji. Ja sam se te sezone pitao kako bi Arsenal izgledao da je Vieira došao čisto da u crunch-timeu stane na loptu i mlađariji da ribanje/savjet.

 

Zlatan kao Chuck Norris fudbala je, pretpostavljam, performans koji je namijenjen marketinškim potrebama.

  • +1 1
Link to comment

Vlasnik Milana oterao Maldinija i Masaru :isuse:  postavlja glavnog skauta za tehnickog direktora, a ocekuje se i saradnja sa Bred Pitom iz Moneyball filma :isuse: 

 

RiP AC MIlan

Link to comment
On 6.6.2023. at 12:36, goofs said:

Vlasnik Milana oterao Maldinija i Masaru :isuse:  postavlja glavnog skauta za tehnickog direktora, a ocekuje se i saradnja sa Bred Pitom iz Moneyball filma :isuse: 

 

RiP AC MIlan

Zar taj iz moneyballa ne radi sa nekim holandjanima vec ? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...