Jump to content
IGNORED

Serie A 2022/2023


goofs

Recommended Posts

Meni je Inter prvi favorit, ako ne naprave neko vece tumbanje u ovih par nedelja, naravno. Na papiru su problematicni jedino na levom boku, ne bih rekao da je Gosens na nivou Perisica. Ali ostatak je i dalje sasvim ozbiljna ekipa koja ima i glavu i rep.

Sto se tice Milana nemam pojma sta da mislim. Ne verujem da ce i delom uspeti da zamene Kessiea, previse bitan igrac kakav ne moze da se kupi, bar ne mogu italijanske ekipe. Ostatak je skroz ok, cak i u napadu, dajem im osetno manje sanse nego Interu.

Juve nece da osvoji scudetto, fala bobu. Sa De Lighta na Bremera nije problem, bar ne za utakmice u ligi, ali sredina im je u totalnom rasulu. Nista tu nije kako treba, sve su to kvalitetni igraci, naravno, ali mislim da niko nikad nije seo i rekao "ovakav tim hocu da imam" nego da je roster splet svakojakih okolnosti, uglavnom nesretnih. Uljuljkale su ih titule, ne moze da se bude vecni sampion samo ad hoc kupovinama i finansijskim dominiranjem konkurencije, od potpisivanja Ronalda taj klub je izgubio svaki kurs.

Mi smo i dalje manje ozbiljni i od njih. Da li bih potpisao 4. mesto na kraju? Naravno da ne. Trenutno imamo ozbiljan momentum, dokle ce to da ide jebem li ga. Fali i dalje jedan vrhunski veznjak koji moze da osvaja posed, stoperi su nam sem Smallinga nepouzdani... Ali za razliku od lani tu se spisak problema zavrsava. Zaniolo nece nigde, a i da ode nije to toliki problem. Ako odjebemo LE i fokusiramo se samo na prvenstvo mozda mozemo i... samo mozda.

Lazio ce se boriti za CL mesto, sa kim jebem li ga. Imaju sasvim dobar prelazni rok, kao i mi lesinarili su i levo i desno. Ako im ode Luis Alberto nista nisu uradili. Mozda Monchi i uradi nesto korisno za Romu, do sad nije. Igrace LE i dogodine, jbg.

Napoli ne znam gde ce se zaustaviti. Izgleda da i Ruiz hoce da ide. Kim bi trebalo da je vrhunski stoper, ali i dalje nije Koulibaly. K2 je najbolji stoper decenije u ligi, i to nije ni blizu. Ostali odlasci nisu toliko problematicni, ali ovo je zaista ogroman problem. Ostatak ekipe i nije toliko obogaljen koliko imam utisak da je tamo rasulo na svakom polju i da od atmosfere nema bas nista. Pojacanjima iz Gruzije ce resiti problem kao i mi pojacanjem iz Uzbekistana lani. Mozda da je u pitanju rvanje ili dizanje tegova, fudbal tesko.

Fiorentina i Atalanta borba za poslednje mesto u Evropi. Atalanti, iako mislim da je prosla svoj zenit, dajem malu prednost bas zato sto ne igra Evropu ove sezone.

Ostatak lige statira odatle do zone ispadanja, ispadaju Salernitana, Cremonese i Sampdoria (vreme je), Lecce za dlaku ostaje u zivotu. Monza ni blizu nece biti bitna koliko se hajpuje, bar ne ove sezone.

Edited by crtamOrasi
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Odlična dva posta. Otprilike ste rekli sve.

Inter deluje jako dobro, ali i dalje valjda svi imamo strah od jebenog Juventusa, pa meni opet deluju baaaaš jaki.

Milan..ne znam, meni je i titula prošle sezone senzacija. To je najslabija ekipa ikada koja je osvojila scudetto.

Roma..huh, da, ako batale LE, mogu ozbiljno da se pobiju.

Roma, Inter i Juve su kandidati.

Očekujem od Torina dobru sezonu (za njihove standarde)

Nadam se ispadanju severnjaka, i preživljavanju to malo južnjaka što ima.

Naravno, Napoli  ne računam u južnjake, ali svakako ih očekujem od 5-8. mesta.

Edited by Godfrey
  • +1 2
Link to comment

juve juce pukao 4-0 od atletika. nemaju oni onaj pobednicki mentalitet vec nekoliko godina. sredina im je stvarno losa, a bekovi plac majke bozje. alex sandro na jednoj i danilo na drugoj strani. pritom bonuci je u godinama,  bremer tek dosao. odbrana je staklena. sredina tezak prosek, jedino moze da ih povadi ako pogba ostane zdrav kad se vrati i zaigra kako ume, onda se situacija okrece poprilicno. a valjda jure i paredesa, on bi im bio dobar upgrade ja mislim. 

 

kostic je izgleda gotov, drago mi je zbog njega. da vidimo kako ce da izgleda u vrhunskom klubu. nisam siguran da je juve idealan izbor za njega jer sad vise ne igraju toliko 3-5-2, a da bude bek sa 4 pozadi nije negova igra. jos posebno kod alegrija gde nece smeti da predje centar. a realno nije ni krilo. cudi me da je juve toliko zagrizao za njega obzirom da ne vidim kako im se uklapa u koncepciju, ali kad pogledas kako izgleda aleks sandro onda nije ni cudo.

 

nadam se da ce vlahovic imati vise prilika ove sezone. prosle sezone je bilo bas depresivno u nekim trenucima koliko niko nije mogao da mu doturi loptu. nema dybale, ali je tu di maria, la chiesa kad se vrati bice to dobra podrska sa bokova.

  • +1 2
Link to comment

Realno je,nikad Olimpiko ne bude popunjen do kraja,osim za Rimski derbi,e sad koja mesta ces zabosti je pitanje.

Edited by Bogotac
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...