Jump to content
IGNORED

PPP Bazen: Nacionalna frekvencija


DrIlic

PPP Bazen: Ko su (ne)srećni dobitnici nacionalne frekvencije?  

67 members have voted

  1. 1. Ko su (ne)srećni dobitnici? Izabrati isključivo 4, jer se toliko i REM bira.

    • Pink
      64
    • Vesti TV (Pink)
      1
    • Nova S (United Media)
      29
    • N1 (United Media)
      5
    • K1 / Tanjug (tajmšering)
      22
    • Prva (Kopernikus Corporation)
      58
    • B92 (Kopernikus Corporation)
      16
    • Kopernikus (Kopernikus Corporation)
      0
    • Una (Dodik & Friends)
      4
    • BK (Karići)
      3
    • Kurir (Žeželj)
      10
    • TV2 (Orban & friends)
      19
    • Happy
      32


Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

razumem i ove što su glasali za k1, novu, n1

 

al gde ti iskopa bogoljuba to če mi biti misterija

:lol:

Ne mogu da smislim B92, to je prvo. Drugo, utopija je bilo pomisliti da će N1,  Nova S proći, tako da se Karić nametnuo sam po sebi. Uostalom godinama smo uskraćeni da nam o Vidovdanu emituju na svakih sat vremena, kako njegova sestra ili snaja peva tu znamenitu pesmu ili Kosovske božure.

  • Haha 3
Link to comment
27 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zato što ih od “zabave” deli jedno dugme na daljinskom

 

 

Dok sam nekad još gledao čini mi se da sam više vremena provodio prebacujući s kanala na kanal pokušavajući da iskopam nešto normalno (ili gledao reprize) nego što sam se "zabavljao", ali dobro, možda je sad bolje

Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

UM je totalno amaterski pristupila ovom konkursu.

 

Pobednička strategija bi bila da razbiju ovu RRA bandu tako što bi gurali priču da od 2015. postoji tehnička mogućnost za mnogo više od 3+5 nacionalne tv stanice.

I tako što bi kritikovali dodeljivanje čitavog MUX-a (desetak "frekvencija" u HD kvalitetu ili preko 20 običnih) ovom propalom projektu "Antena TV" koji ima manje od 20k pretplatnika.

Sama činjenica da se daje manje nečega od potražnje daje moć gospodi koja deli.

 

Kao i u politici. Nije Vučko toliko jak koliko su ovi iz opozicije glupi.

 

 

edit, kratko objašnjenje:

U Srbiji postoje samo tri fizičke frekvencije, koje su dodeljene za tri paketa programa (MUX).

Trenutno je podela ovakva:

MUX1 nacionalne tv (RTS 1, 2, 3, Pink, Prva, B92, Happy, info kanal etv.rs)  + RTV 1, 2 u Vojvodini

MUX2 lokalne tv

MUX3 - paket kablovskih kanala zajedničke firme etv.rs + mts.rs "Antena TV", koji ima zanemarljiv broj pretplatnika, a zauzima čitav jedan paket. Mislim da ne mogu da zarade ni za uslugu emitovanja.

 

MUX1 i MUX2 su dostupni besplatno svima koji imaju antenu, dok se MUX3 plaća.

 

Kapacitet jednog MUX-a se iskazuje u protoku i on je kod nas nešto preko 38Mbps. Za jedan tv kanal u HD rezoluciji treba oko 5Mbps dok za klasičan SD treba oko 2Mbps, a koristi se i tehnologije statističkog multipleksiranja koja još više štedi protok. Sve kombinacije su dozvoljene.

Dakle, trenutno na nacionalnom nivou imamo preko 75Mbps.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Kad poželiš proleće gledat a ti u tiktok oko okupaj. Kad misliš da je vreme krajnje a ti u insta reels kazaljke prati. Kad misliš brinut o detetu a ti mu na youtube maramicom zamaši. Ako misliš umirat a ti konkursom za dodelu frekvencija pokrov zagrni.

Link to comment
16 hours ago, zoki said:

nisam glasao i ne bih sad da prosipam naknadnu pamet, ali zar je neko stvarno očekivao da bi Utisak Nedelje, Obućinu ili vesti u 7 N1 mogla da vidi cela Srbija?! 

 

Nova S je mogla da dobije jedino da je pao neki dil, ali naravno to je bilo teško očekivati.. 

 

 

Ja sam tako nesto pomislio kad sam video Djilasa kako mu uskace u pomoc onomad. Ali izgleda je ili samo tezak politicki dunster ili pritajeni agent.

Link to comment

Šta mislite, ima li Nova S šanse da dobije petu frekvenciju? Ili nam samo mažu oči, pa na kraju dodele ili nekoj random televiziji (TV2) ili ne dodele uopšte.

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...