Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

Ekšli, United je svoje pare zaradio fair & square, 50 godina su radili na razvijanju brenda dok su dinosaurusi u nekim klubovima razmišljali kako reklame pored terena kvare 1 tradiciju.

 

City je preko sponzorskih ugovora upumpavao pare u klub, tipa deset puta više za Etihad nego što je Arsenal dobio za Emirates i slične stvari o kojima je Arsene sarkastično govorio još onda.

 

Chelsea je, za moj pojam, sporan zbog onih dealova sa Kinom, Ramiresa i Oscara, ali i svih transfera u koje je bio involviran David Luiz.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

Ekšli, United je svoje pare zaradio fair & square, 50 godina su radili na razvijanju brenda dok su dinosaurusi u nekim klubovima razmišljali kako reklame pored terena kvare 1 tradiciju.

 

City je preko sponzorskih ugovora upumpavao pare u klub, tipa deset puta više za Etihad nego što je Arsenal dobio za Emirates i slične stvari o kojima je Arsene sarkastično govorio još onda.

 

Chelsea je, za moj pojam, sporan zbog onih dealova sa Kinom, Ramiresa i Oscara, ali i svih transfera u koje je bio involviran David Luiz.

 

city svoje nije ukrao, zašto treba da pati što nema dovoljno razvijen brend™? idem u gym, proveriću sve vaše odgovore na temu zašto je nedostatak konkurencije super za fudbal kad se vratim :fantom:

Link to comment

pa evo možemo na konkretnom primeru

šta se dobije time što se njukaslu koji ima neograničene pare sužava manevarski prostor i daje vrlo mala šansa za grešku da ne bi slučajno završili kao everton? jel se time možda brani njukasl od nesavesnih ulaganja vlasnika, što je navodno osnovna uloga ffp-a? ili se pre štite istorijski velikani od nouveau riche konkurencije?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

city svoje nije ukrao, zašto treba da pati što nema dovoljno razvijen brend™? idem u gym, proveriću sve vaše odgovore na temu zašto je nedostatak konkurencije super za fudbal kad se vratim :fantom:

 

Nije ih ukrao, ali ih nije ni zaradio.

 

For the record, meni lično ne bi bilo drago da Cityju odrape kaznu za ovu sezonu jer volim da titulu uzmemo na terenu, kako je i red.

 

Pitanje je koliko i kako u PL-u kontaju da nadoknade štetu klubovima za koje se eventualno utvrde da su oštećeni. Merit money za svaku poziciju je cca 1,25 miliona funti. Recimo, Arsenal je od 2016-17 do ove sezone triput bio peti. Promašena Liga prvaka je nanijela XY direktne štete, a gdje je tek izmakla dobit. To je samo jedan klub. Ko tu štetu da nadoknadi?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

 

Nije ih ukrao, ali ih nije ni zaradio.

 

pa nije ni morao, već ih je imao :rolleyes:

 

ako vam se ograničava potrošnja nemam ništa protiv seleri kepa koji bi bio jednak za sve, do tad istorijski velikani mogu da ga, uz dužno poštovanje, duvaju

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

to se onda rešava seleri kepom koji je jednak za sve, zar ne?

 

Nije rešenje da se to uradi u okviru jedne lige. Npr PL uvede seleri kep. Da bi isti imao bilo kakvog smisla ( jer je smisao seleri kepa uspostavljanje približno jednakih šansi svih učesnika ) on bi morao biti nekako usklađen na neku sredinu. Npr da predstavnik Sitija kaže " Dajte ljudi ovo je premalo, hoćemo da trošimo više", a da predstavnik Bornmuta npr kaže, nemojte ljudi, previše je ne možemo mi to da ispratimo....if you catch my drift. 

E uzmi sad da sa tako konstruisanim seleri kepom predstavnik PL ode u Evropu i krene da se takmiči protiv PSG, Barse ili Reala ili Bajerna , koji ne podležu seleri kepu u koje su već prebegli neki igrači koji nisu mogli da budu plaćeni zbog seleri kepa. Ne bi bio lep prizor.

 

Znači neophodno bi bilo oformiti seleri kep na višem nivou. Evropa, UEFA ili tako već nekako, Koji će morati da poštuju i Barsa i Real, i PSG i Bajern, a to imo nije izvodljivo. 

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Znači neophodno bi bilo oformiti seleri kep na višem nivou. Evropa, UEFA ili tako već nekako, Koji će morati da poštuju i Barsa i Real, i PSG i Bajern, a to imo nije izvodljivo. 

 

Diskusije radi, ne podržavam ja Ruksijeve amerikanizme, ali zašto tačno ne bi bilo izvodljivo da CL uvede salary cap? Pa ako bogatuni koji se nisu plarisali hoće da se bahate u domaćem prvenstvu, na volju im, ali već sledeće sezone će morati 20% rostera da im ostane neprijavljeno i zarađuje platu od kuće dok ostali igraju najelitnije takmičenje.

 

Slično je već na delu sa kvotama igrača, veliki klubovi ih rutinski prebace i onda ne mogu sve igrače na platnom spisku da prijave čim krene CL; nego čekaju januar kad se spisak revidira pa zbog eventualne povrede ili transfera ubace Peru a izbace Žiku.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

pa ffp je već uefin™ izum, zašto je očigledno poštenije rešenje neizvodljivo? mislim ako je poenta sprečiti arape dovoljno je i da se uvede za početak gornji limit koji će biti apsurdno visok...tipa 200m za transfere po sezoni i eto bolje nego ffp (ovo je naravno ekstremna simplifikacija, jer su toškovi transfera znatno veći od onog što je jedan klub platio drugom, ali ne baratam tim ciframa pa ajde ovako diskusije radi). takvo rešenje naravno takođe daje prednost klubovima koji su svoje pozicije već zauzeli, ali je makar više pošteno od ovog kartelskog govneta zvanog ffp.

 

5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Diskusije radi, ne podržavam ja Ruksijeve amerikanizme

 

 

ne podržavam ih ni ja previše, ali kažu da su problem arapi...

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...