Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

21 minutes ago, Ted said:

 

"Prijava je odbačena imajući u vidu višegodišnju praksu Tužilaštva i Apelacionog suda da se „učesnici sportskog takmičenja i sportske manifestacije, znači lica koja po statutu sportskog saveza imaju svojstvo obaveznog i dozvoljenog učesnika sportskog takmičenja ili manifestacije, ne mogu biti izvršioci ovog krivičnog dela“, prenosi Telegraf."

 

ovo može znači da su podneli krivičnu prijavu za koju su znali da će da bude odbačena, imajući u vidu tužilašku i sudsku praksu. ili su podneli prijavu ne znajući za ovakvu praksu, što je malo verovatno pošto, pošto Ćoki sve zna, ili zna onoga ko zna. tužilaštvo nije vezano pravnom kvalifikacijom prijavljenog krivičnog dela, iz čega može da se zaključi da smatraju da ovde nema ni jednog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti. ako može da se goni po privatnoj tužbi, onda treba takva tužba i da se ponese. 

 

sad je prikupio materijal koji mu treba, diciplinska kazna manja od maksimalne, krivična prijava odbačena.......nova serija saopštenja može da počne.

a za ovo znam

 

još je zvonko lepetić u balkanskom špijunu to objasnio, “kod nas u selu kad hoćeš nekoga da ubiješ ti ga pozoveš u lov. ubistvo u lovu ne podleže krivičnom zakonu”

 

:fantom:

 

Link to comment
32 minutes ago, goofs said:

Da, ali nije kao da je Dule Ivanovic anonimus u evropskoj kosarci.

 

Naravno da nije, ali ne moze se porediti sa Zocom.

Link to comment

Vas su protiv Fenera ovde i Makabija tamo odradile sudije 

Tel-Aviv ove godine uzas, natezali su i protiv nas ali smo se izvukli nekako, svirali su nam izmedju ostalog klupi tehnicku jer su se rezervisti radovali zbog banane/ukradene ne secam se tacno :laugh:

Jedno od vecih sportskih zadovoljstava je kad Panatinaikos nema pojma a CSKA pod sankcijama pa nema ni potrebe da se navlaci kao nekad. I to ne pricam u kontekstu PAR-CZV, nego generalno, otimalo se i Barseloni i Realu tamo, siguran sam da je OAKA najvise puta u istoriji kosarke gledala iz dvojke u keca. 

Zvezda je proteklih godina imala sasvim ok sudjenje (osim pomenutih, dodao bih i 2 tekme protiv Olimpijakosa ovde 2017. i onu iz 2020., prva suptilna da se ugura Darusafaka, protiv koje su pokrali i Bamberg pa je Trinki bio prso, druga bas bezobrazna, ali negde tipa pocetkom zime, nije ni bila bitna tekma ni za sta). 

Ove sezone imam utisak da Zvezda nije imala bolje sudjenje na strani nego ovde, tj. Pionir je ove sezone bas nikakav domaci teren. Ranijih godina su nam se solidne batine tolerisale, pogotovo u prvom Radonjinom mandatu. Ali ko ih jebe, izgubili su ove sezone gomilu dobijenih tekmi u kojima sudjenje nije bilo faktor poraza. Milano, Efes u gostima (prvo kolo ako se dobro secam), Mirotic, Tel-Aviv, u Valensiji je bilo gadno, ima mozda jos, samo sto nisam gledao sve

Pre 6-7-8 godina se promenio nacin na koji se daje 2+1 i 3+1 i to mi se uopste ne svidja, nekako sad ta sekvenca izmedju kontakta i ulaska pod kos je dosta duza - faul/kontakt, pa onda korak, pa tek onda sut, i priznaju. Pre su davali dodatno samo ako je kontakt u vazduhu nakon napravljenog poslednjeg koraka, ne znam da li sam dobro objasnio sta hocu da kazem. Ovi Kampacovi fazoni s trojkama su isto sranje, kao i fazoni kad ovaj sto puca trojku gura noge napred u doskoku da bi izmuvao bacanj(e)a, ovo prvo bih uvek davao faul na zemlji, a za ovo drugo tehnicku suteru, mnogo se zloupotrebljava ta zastita. Bila je i ona jedna sezona kad su svaki roling svirali kao korake, pa su posle vratili na staro. 

A ima i bekova (tipa James, Punter, Gudura) koji prave bar po 3 koraka pri prijemu lopte, to nikome ne sude, a ostvaruju prednost time itekako, pogotovo kad iskorace unazad da otvore sebi teren za 1 na 1

I za razliku od finala kupa i ovog drugog ABA derbija, sudjenje u EL derbijima je bilo sasvim ok

Edited by Plajvi
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, MiddleClass said:

 

Naravno da nije, ali ne moze se porediti sa Zocom.

 

Nije samo stvar u Žocu, mi smo se više puta pokazali kao divlji, nesolidni entitet u evropskoj košarci. Zviždimo na himnu Evrolige, navijači stalno prave sranja, ne plaćamo igrače, nemamo pokriće za novac koji se iznenada pojavljuje u klubu, stalno neka saopštenja i sukobi, u klubu ne postoje normalni organi, već je sve sportske funkcije preuzeo propali političar - udbaš. Sve to u Evroligi imaju notirano, pa spram toga imamo i tretman. Pride igramo u onoj buvari od Pionira.

Mene iskreno čudi da nas još nisu izbacili.

  • +1 7
Link to comment
30 minutes ago, Plajvi said:

Pre 6-7-8 godina se promenio nacin na koji se daje 2+1 i 3+1 i to mi se uopste ne svidja, nekako sad ta sekvenca izmedju kontakta i ulaska pod kos je dosta duza - faul/kontakt, pa onda korak, pa tek onda sut, i priznaju. Pre su davali dodatno samo ako je kontakt u vazduhu nakon napravljenog poslednjeg koraka, ne znam da li sam dobro objasnio sta hocu da kazem. Ovi Kampacovi fazoni s trojkama su isto sranje, kao i fazoni kad ovaj sto puca trojku gura noge napred u doskoku da bi izmuvao bacanj(e)a, ovo prvo bih uvek davao faul na zemlji, a za ovo drugo tehnicku suteru, mnogo se zloupotrebljava ta zastita. Bila je i ona jedna sezona kad su svaki roling svirali kao korake, pa su posle vratili na staro. 

 

Ja pizdim od ovoga, postalo je zabranjeno contestovati trojku, jer ces napraviti svom timu vise sranja nego dobroga. Uzas. 
Isto sto je neko pomenuo, ne znam ni vise na kojoj temi, faul u napadu posle pasa, kad igrac najcesce iz nekog polukoraka dodaje loptu i doskace, a neko mu se podmetne. Govno od faula, nikakva prednost napadaca tim potezom nije ostvarena, zasto ga kaznjavati zbog brze i poletnije igre.

 

Taj sestokorak pri ispaljivanju trice je patentirao Navaro do te mere da je postao najbolji strelac u istoriji takmicenja :D nece se to skoro menjati, a trebalo bi.

 

Realno su kriterijum i pravila sudjenja zreli za jedan remont.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Barrister said:

Pa nažalost po tebe nije tako bilo. Ja sam rekao da elemenata dela ima, što nisi demantovao, niti možeš. Ja se nisam bavio odlukom tužilaštva, jer za razliku od tebe nemam stav (koji nadam se važi za sve odluke) da je tumačenje tužilaštva nepogrešivo i da je izvor prava.

Sam priznaješ da je tumačenje tužilaštva suprotno stavu VKS, kao najvišeg suda.

 

Ne znam čime si se ti bavio, ali ja sam rekao da će prijava biti odbačena i tako je i bilo. Dela nema bez obzira na citiranje zastarele prakse

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam čime si se ti bavio, ali ja sam rekao da će prijava biti odbačena i tako je i bilo. Dela nema bez obzira na citiranje zastarele prakse

Bilo bi me sramota da se predstavljam kao pravnik na tvom mestu. Ako ovde postavim linkove ka olukama VKS iz 2022, 2021 i 2020. tvrdićeš da je zastarela praksa? Pri čemu nećeš naći suprotnu odluku u tom periodu.

Završena diskusija sa moje strane.

  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

I dalje o tome? 

 

Au jebote.

 

Izvini Milosice, stvarno nisam hteo da te naljutim. Jeste, kacili smo vec klip, ali ne uz ovu muziku.

 

Izvinjavam se jos jednom..

  • Haha 5
Link to comment
32 minutes ago, Barrister said:

Bilo bi me sramota da se predstavljam kao pravnik na tvom mestu. Ako ovde postavim linkove ka olukama VKS iz 2022, 2021 i 2020. tvrdićeš da je zastarela praksa? Pri čemu nećeš naći suprotnu odluku u tom periodu.

Završena diskusija sa moje strane.

Ovo nije problem prava vec funkcionalne pismenosti. 

Pažljivo čitajmo: ako ovde postavis linkove ka odlukama VKS iz 2022, 2021 i 2020 godine potvrdićeš moje navode da se tužilaštvo pozvalo na zastarelu praksu apelacionog suda. Pismenom čoveku bi dovoljan nagoveštaj bio nastavak recenice "jer je vks zauzeo potpuno drugačiji stav". 

Ovo je samo dokaz da je navijacko slepilo ozbiljan problem. 

I ovim se podučavanje prava završava 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, BWA said:

Da li je u istoriji ABA lige neko dobio veću kaznu od Lesora?

 

ne secam se da smo u aba ligi ikad imali tako divljacki nasrtaj poput lesorovog. tako da je logicno da i kazna bude najveca

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...