Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

@radisa i ja sam navikla tako, zato mi i jeste problem kad tako ne mogu, a kad sam bolesna jebiga ne mogu. sto mi jako tesko pada i tek ucim da hendlujem.

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Pa dobro, ja sam naučio da kažem da će biti urađeno tad i tad, i onda odrapim za nešto što mi treba par dana, dve nedelje... Nikad nije bilo problema...

Mene i dalje malo stid da trazim vise nego sto treba, al nekako uspem makar malo, tipa umesto 2 trazim 3 nedelje. Problem je sto uvek ima neko sranje koje iskace pa ti na kraju teba 6 nedelja pored svega ostalog.

 

4 minutes ago, radisa said:

Ja još uvek radim 55+, često i više, a srtariji sma od tebe 15+ godina :)

 

I nije mi teško :)

Mislim da nije problem kolicina posla koliko nagrada za njega. Ako se dobro secam, ti si kljucni deo firme u kojoj radis i placaju te i cene u skladu sa tim.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

 

 

Mislim da nije problem kolicina posla koliko nagrada za njega. Ako se dobro secam, ti si kljucni deo firme u kojoj radis i placaju te i cene u skladu sa tim.

Da, satisfakcij, plus autonomija u radu, koliko je to moguće, su jako vaćni, d abi se ljudi osećali kako treba...

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Ima tu svega, mene zapravo iznad vode drzi egzistencijalni strah, ali to in the long run postane bolestan motiv. 

Isto nemam zenu i dete, ali treba roditeljima da pomognem, getting old & shit. Dok sam zavisio samo ja, manji mi je bio stres dosta i nisam se zalio ni osecao neki preveliki zamor, bio sam dosta mladji i u to doba je svaki poso bio dobar poso, bio sam srecan sto uopste imam priliku da radim. Sad je to vec dosta drugacije

Najgore od svega je sto imam utisak da je konkurencija pojacana bar 5x u odnosu na pre-covid eru, sad i ko ima poso aktivno trazi drugi poso, jako malo ljudi deluje zadovoljno



 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
1 hour ago, Ratamahatta said:

zasicen, umoran i da ce mi dokurciti sve s 33 godine, nekad se osecam kao da imam 53 

možda nije najbolji trenutak da ti kažem da se osećam milion puta bolje nego sa 33?

mada ni tada nije bilo loše.

:fantom:

 

p.s. odaberi prioritete i pomiri se sa izborom. akcenat je na pomiri.

  • +1 8
Link to comment

stiglo i do nas: looking for a job is a fulltime job.

 

my two cents: prva i poslednja pitanja u vezi s poslom su: sta necu, sta mi je vazno i bez cega mogu.

 

novac navlaci. radja nove potrebe, ali jednom nam sine da ne zadovoljava nase osnovne potrebe.

 

poz

  • +1 2
Link to comment

Plajvi, štediš li kintu kad ima posla? Rule no.1 freelance posla. 

Ako skupiš dovoljno da imaš tri meseca da izguraš sa nula priliva, dobar si šta god da se desi, za tri meseca ćeš naći novog posla da jbe oca. Kolika je najduža pauza koju si imao sa angažmanima od kad si se probio kao frilenser? Jel bilo ikada više od 3m?

 

Pričam ovo zbog mindseta, ode život dok mi izgaramo za nečije biznise, sa mirnijom savešću lakše se čovek odvaži na neke korake, lakše odbiješ nov projekat jer ti trenutno ne prija ta ideja.

Ja sam se ranije isto zentao da treba iskorišćavati prilike za angažman jer “ko zna da li će ih opet biti”, a višegodišinje iskustvo mi govori da ih uvek bude (a gledajući nove generacije mi se čini i da će ih uvek biti).

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

novac navlaci. radja nove potrebe, ali jednom nam sine da ne zadovoljava nase osnovne potrebe.

uramiti i okačiti na zid, frižider, garderober i desktop.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

Plajvi, štediš li kintu kad ima posla? Rule no.1 freelance posla. 

Ako skupiš dovoljno da imaš tri meseca da izguraš sa nula priliva, dobar si šta god da se desi, za tri meseca ćeš naći novog posla da jbe oca. Kolika je najduža pauza koju si imao sa angažmanima od kad si se probio kao frilenser? Jel bilo ikada više od 3m?

 

Pričam ovo zbog mindseta, ode život dok mi izgaramo za nečije biznise, sa mirnijom savešću lakše se čovek odvaži na neke korake, lakše odbiješ nov projekat jer ti trenutno ne prija ta ideja.

Ja sam se ranije isto zentao da treba iskorišćavati prilike za angažman jer “ko zna da li će ih opet biti”, a višegodišinje iskustvo mi govori da ih uvek bude (a gledajući nove generacije mi se čini i da će ih uvek biti).

Meni se mnooogo smanio stres od kada sam navukao ustedjevinu za par meseci bez posla.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Plajvi, štediš li kintu kad ima posla? Rule no.1 freelance posla. 

Ako skupiš dovoljno da imaš tri meseca da izguraš sa nula priliva, dobar si šta god da se desi, za tri meseca ćeš naći novog posla da jbe oca. Kolika je najduža pauza koju si imao sa angažmanima od kad si se probio kao frilenser? Jel bilo ikada više od 3m?

 

Pričam ovo zbog mindseta, ode život dok mi izgaramo za nečije biznise, sa mirnijom savešću lakše se čovek odvaži na neke korake, lakše odbiješ nov projekat jer ti trenutno ne prija ta ideja.

Ja sam se ranije isto zentao da treba iskorišćavati prilike za angažman jer “ko zna da li će ih opet biti”, a višegodišinje iskustvo mi govori da ih uvek bude (a gledajući nove generacije mi se čini i da će ih uvek biti).


Nije mi to problem, disciplinovan sam i odgovoran finansijski poprilicno, a i skroman sam, kupujem samo sta mi treba, ne rasipam.

Samo u pocetku sam imao problema jer sam bio ispod nule kad sam krenuo pa sam vracao dugove i kupovao nove uredjaje od prvih nekoliko plata. Bilo je dosta bolje pre inflacije, sad jbg, teze se stedi ali uvek je tu safety net da se izdrzi, ne moze drugacije, takav je zanat. 

6 meseci mi je bio dry spell najduzi, nista nigde nisam mogao da zabodem. Zato mi se i uce nove stvari, da ne budem opet u takvom riziku jer nisam programer i nemam tehnickog znanja mnogo pa sam u over-saturated trzistu i takmicim se s gomilom ljudi za svaku poziciju. Sad kad vratim film uopste mi nije jasno kako sam uspeo da opstanem ovoliko :laugh:

 

Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

uramiti i okačiti na zid, frižider, garderober i desktop.

Ili što kaže Rambo "Počeli su progresivno prihodi da rastu, navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu."

  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...