Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

30 minutes ago, James Marshall said:

Zašto država sipa pare u tu rupu bez dna koja iz godine u godinu i sve boljih rezultata ima sve veći i veći dug i zašto joj ne naplaćuje ni porez reda veličina nekoliko miliona evra? Naravno da hiperbolišem ali taj klub preplaćuje raznorazne nemače pojma dok tebi i meni država šalje izvršioce za 0,90 dinara. 


Sipa država kurac, a ne u klub. Da nema UEFA para, bili bi ko groblje. Uzimali bi i tada, ali bi bila pusošt.

Link to comment

Neka je i pola para (210 hiljada), je li vrijedi taj lik toliko para, je li ih opravdao na bilo koji način? Kako može CZ tovariti takve likove na platnu listu i imati cca 30 igrača sa godišnjim platama u nivou zarade tokom čitavog života nekog tamo prosječnog Srbina, a odigraju 3 ili 5 utakmica i daju 1 gol i sve tako, a pritom kao klub dužni i bogu i narodu? 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:


Sipa država kurac, a ne u klub. Da nema UEFA para, bili bi ko groblje. Uzimali bi i tada, ali bi bila pusošt.

 

I kad se ne plaćaju porezi i dažbine, to je kao da država sipa. I pored svih tih UEFA i čuvenih Gazprom para, uspjevamo da uvećavamo dug. Terza mađija. 

Link to comment
Just now, James Marshall said:

 

I kad se ne plaćaju porezi i dažbine, to je kao da država sipa. I pored svih tih UEFA i čuvenih Gazprom para, uspjevamo da uvećavamo dug. Terza mađija. 

Pa to ti kažem. Uzimaju za stranku na vlasti i šta preostane uzme Terza i kompanija. Zašto bi plaćali porez da ide direktno u RS, kad može u SNS/SPS/DS itd. 
 

Zašto misliš da nema privatizacije?

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Pa to ti kažem. Uzimaju za stranku na vlasti i šta preostane uzme Terza i kompanija. Zašto bi plaćali porez da ide direktno u RS, kad može u SNS/SPS/DS itd. 
 

Zašto misliš da nema privatizacije?

Ma razumijemo se, nego stvarno s vremena na vrijeme me frapiraju ovakve cifre, mislim, 420 hiljada, ili neka je pola od toga, za nešto što je realno mogao da radi bilo ko iz omladinske škole CZ za par hiljada evra (što je opet previše) mjesečno, a ne nominalno 35 hiljada. 

Link to comment
9 hours ago, James Marshall said:

Zašto država sipa pare u tu rupu bez dna koja iz godine u godinu i sve boljih rezultata ima sve veći i veći dug i zašto joj ne naplaćuje ni porez reda veličina nekoliko miliona evra? Naravno da hiperbolišem ali taj klub preplaćuje raznorazne nemače pojma dok tebi i meni država šalje izvršioce za 0,90 dinara. 

 

Drzava jeste nepravedna al ne mozemo kroz tu prizmu da posmatramo svaki fenomen koji se u njoj desava jer se tako odlazi u totalnu banaluzaciju problema. Primera radi, na tvoju tezu o cenama benzina i mleka u srbiji ja mogu da te pitam kako to su benzin i mleko jos skuplji u zemljama gde nema ni zvezde ni risarija zivkovica i automatski ce prica da izgubi svaki smisao...

Link to comment
1 minute ago, Bright Billy said:

 

Drzava jeste nepravedna al ne mozemo kroz tu prizmu da posmatramo svaki fenomen koji se u njoj desava jer se tako odlazi u totalnu banaluzaciju problema. Primera radi, na tvoju tezu o cenama benzina i mleka u srbiji ja mogu da te pitam kako to su benzin i mleko jos skuplji u zemljama gde nema ni zvezde ni risarija zivkovica i automatski ce prica da izgubi svaki smisao...

Legitiman stav, ali iskren da ti budem nisam primjetio da je igdje ovoliko poskupilo, no da se ne vraćamo po hiljaditi put na pitanje preplaćenosti profesionalnih sportista ili tek u ove turbulencije na političko ekonomskom polju, samo me ponekad istrigeruje kako ovaj klub koliko god da ima uspjeha na jednoj strani (a ovaj niz od evo 5-6 odličnih evropskih sezona je uspjeh najveći od Barija) uspjeva da i dalje pravi gubitke i da se i dalje dovode i preplaćuju razni magarci i da je kroz klub u posljednjih par sezona prošlo 40-50 igrača a mi realno igramo i dalje sa istom osovinom od nekih 5-6 igrača, a u međuvremenu je para i para otišlo u ko zna čije džepove kroz ovakve ugovore. Znam da je i to stara priča, i da ima dosta ljudi koji su u fazonu "jebat ga, tako je kako je, naviknimo se i ajde da samo gledamo fudbal" ali to "naviknimo se da je to tako" nas je generalno i dovelo u ovu situaciju kao društvo. 

Link to comment

Ja sam pre 10ak dana krenuo na letovanje i benzin (obican 95) sam u srbiji sipao za oko 200 din ako se dobro secam. U makedoniji gde je uvek bezin bio jeftiniji nego kod nas sad je bio za nijansu skuplji dok je ovde u grckoj isto to gorivo izmedju 2,4 i 2,5 eur. I mozemo komotno da se slozimo da u sve tri pobrojane drzave ima lopovluka kolko volis al za aktuelno poskupljenje benzina i sve sto ono za sobom vuce realno nije odgovorna ni jedna od njih vec je problem daleko kompleksnije prirode...

Link to comment
Just now, Bright Billy said:

Ja sam pre 10ak dana krenuo na letovanje i benzin (obican 95) sam u srbiji sipao za oko 200 din ako se dobro secam. U makedoniji gde je uvek bezin bio jeftiniji nego kod nas sad je bio za nijansu skuplji dok je ovde u grckoj isto to gorivo izmedju 2,4 i 2,5 eur. I mozemo komotno da se slozimo da u sve tri pobrojane drzave ima lopovluka kolko volis al za aktuelno poskupljenje benzina i sve sto ono za sobom vuce realno nije odgovorna ni jedna od njih vec je problem daleko kompleksnije prirode...

Ma kažem ti, sve se slažem, ali kontam da ni u jednoj od tih država nije slučaj da državni klubovi, evo ako je tačno ovo što kaže onaj pacov Mali, (a jednostavno ovoj državi ne ide u prilog da on tu nešto laže po tom pitanju, ako laže, može samo da laže na manje), u samo dva sporta dva najveća kluba duguju 25 miliona evra samo za porez. U Makedoniji ja mislim da budžet četiri najveća kluba u bilo kom sportu nije ukupno 25 miliona evra, a imali su prvaka Evrope u rukometu, a u Grčkoj su ti najveći klubovi privatni, pa neka ti neki ludaci sipaju svoje pare, državi još i bolje. Kod nas su to skupe igračke čije fejlove na kraju dana plaćamo ti i ja kroz raznorazne sponzorske ugovore Telekoma, EPS-a i slične gluposti, mislim, mi od propasti komunizma i društvene svojine i dalje nakon trideset i kusur godina imamo klubove sa nedefinisanom vlasničkom strukturom koje služe kao aparat za gašenje socijalnih požara, anesteziju masa i naravno kriminalne radnje svih vrsta. 

Link to comment

Fora je u tome da ce lopovi uvek naci nacin da izvuku lovu jer problem cak nije ni sistemski vec nad sistemski. Dobar primer su sudbine srbije i grcke, koje su prethodnih 80 godina isle potpuno razlicitim putevima a opet se sve svelo na isti kurac... I sta sad tu covek da radi? Da sedi i da se nervira il da prihvati svet kakav jeste? Ili da ode na drugi kraj sveta gde ce da se nadje u istoj dilemi, samo sto ce sistemske i nad sistemske probleme svoje sredine zameniti tudjim? 

Link to comment

Citao sam juce da na toj poziciji jure nekog malog afrikanca. Zaboravih iz kog je kluba momak al sam zapamtio da se preziva boaci...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...