Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Dobra utakmica protiv desetkovanog protivnika i na "plasticnom" terenu.  Mi smo tim koji zabode 6 golova ali ni jedan od centarfora ne postigne gol.  Dadose ga i krila, i polutke, i halfovi i bekovi, ali Silja i ovaj novi momak - nista.  Doduse nad Siljom je napravljen penal i imao je par dobrih sansi, dok ovaj drugi ostade bez sanse.

Link to comment

Напокон утакмица коју смо одиграли максимално свих 90 минута. Канга сјајно дириговао у вези, Иванић мотивисан, Букари неухватљив.

 

 

Link to comment

Danas su bekovi, posebno Vigo odigrali dobro.  Doduse imali su laksi posao jer je Vozdovac posle crvenog kartona odlucio da se iskljucivo brani.  Kada protivnik napada, onda ovi bekovi mogu da kiksiraju, posebno Azarov koji je tanak u odbrani.  Kangi kapa dole.  Momak je bio mozak i energija Zvezdine igre.  Lekovic je odigrao dobro.  Sprecio sansu za gol, dobro se uklapa u igru.  Ukrtako, dobar kao cetvrti stoper, i razumno je da su njemu dali priliku da igra umesto otislog Pankova.

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Dobra utakmica protiv desetkovanog protivnika i na "plasticnom" terenu.  Mi smo tim koji zabode 6 golova ali ni jedan od centarfora ne postigne gol.  Dadose ga i krila, i polutke, i halfovi i bekovi, ali Silja i ovaj novi momak - nista.  Doduse nad Siljom je napravljen penal i imao je par dobrih sansi, dok ovaj drugi ostade bez sanse.

upravo sam hteo da komentarisem ucinak popularnog i mucenog silje. steta nije dao gol u ovakvoj utakmici na kojoj su ga gotovo svi dali. 

 

bas me interesuje kakvo je iskustvo igraca na ovim vestackim terenima. kada su kod mene u lokalnom parku postavili tu plastiku na jedan teren, igranje na istom je bilo uzasno. klizavo, a kad padnes jako neprijatno. pretpostavljam da su sada te podloge mnogo bolje (moje iskustvo je od pre dosta godina) a i da postoji ogromna razlika i u terenima za profesionalni i amaterski fudbal. ako se profesionalci ne zale, to je onda resenje za sve klubove koji se takmice u visim ligama. fss bi trebalo da uslovi ucesce klubova u super ligi sa dobrim terenom, prirodnim ili vestackim, da obezbedi sredstva, pa ko sta hoce. sve moze, samo da se ne igra po blatnjavim oranicama.

Link to comment

Udarci na gol 25:1, korneri 12:1, posed 80:20. Ovi su 6. na tabeli. 

Vigo dobar, treba ga videti u derbiju. Azarov jos uvek nema samopouzdanja, moraće Roda da guli na jačim utakmicama. Rakonjac za 20 minuta jednom promašio loptu. Srećom, naučili smo nešto iz transfera Dionija i Kulibalija.

Link to comment

Ta plastika u vasem lokalnom parku je zaparavo tepih (itison) poznat kao "Astor-turf".  It has been used in American football.  Tereni sa vestackom travom su mnogo bolji za ovo sto mi zovemo fudbal jer imaju vestacke vlati trave i podloga pomalo podseca na prirodnu podlogu.  Ti tereni su i dalje slabiji od dobrog terena sa prirodnom travom, kakav ima na primer Zvezda, ali bolji od oranica koje imaju na primer u Surdulici, Lazarevcu, Lucanima itd. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...