Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

6 hours ago, Plajvi said:


Punio je po domacim livadama i stavio je dosta komada iz penala. U derbiju je ukrao gol Srnaldu :D Dao je gol jedino u Krasnodaru, ali dobro - u LE je bio rezerva uvek, mislim da je samo protiv CSKA poceo obe, tad su Boaci i Kanga vec bili prodati. Secam se da je bio potpuno nemocan u polju, a u BG je igrao s calmom, oduvao ga neko od brace Berezucki ili Ignjasevic

Ne znam, meni se on ne dopada sav je nekako kao da je metlu progutao, mislim da to nije taj spic koji bi nam garantovao LS i koji se trazi. Od svih tih igraca od pre 5 godina, kontam da bi danas jedino LTL i Radonja bili pojacanje za ovaj tim, mnogo smo jaci nego tada. I kontam da bi Stojko bio bolji bekap od Gobelje na desnom beku

No sve je moguce, pre 3 godine je taj spic bio Vukanovic 

 

Pesic moze umesto Pavkova. Mada, nesto slicno Pesicu imamo sa Ohijem, nama treba ekstra spic za Evropu. Normalan klub bi pljunuo ozbiljne pare za spica, prodao Pavkova a Ohija drzao kao rezervu i prvu opciju u vecini domacih utakmica. Ovaj klub ce prodati Ohija, za te pare dovesti ozbiljnog spica, dace mu sansu na otprilike dve i po utakmice, za to vreme ce mediji poput Mozzarta pisati o epskom promasaju i pitati se zasto ne igra heroj Zvezdine publike koji je, znate, dao dva gola Liverpulu, pa cemo sezonu zavrsiti sa Pavkovim kao prvim spicem. Sve smo to vec videli vise puta.

  • +1 3
Link to comment

Na radaru Crvene zvezde nalazi se Andraž Šporar – fudbaler lisabonskog Sportinga, koji je sezonu 2021-2022. proveo na pozajmici u engleskom Midlzbrou.

 

Ovaj napadač visok je 186 centimetara, ima 28 godina, a za reprezentaciju Slovenije odigrao je 39 utakmica i postigao 5 golova.

 

 

Mozda ga je Slavisa preporucio...

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Na radaru Crvene zvezde nalazi se Andraž Šporar – fudbaler lisabonskog Sportinga, koji je sezonu 2021-2022. proveo na pozajmici u engleskom Midlzbrou.

 

Ovaj napadač visok je 186 centimetara, ima 28 godina, a za reprezentaciju Slovenije odigrao je 39 utakmica i postigao 5 golova.

 

 

Mozda ga je Slavisa preporucio...

 

Nece taj na Balkan nazad, hocemo ga vec ima dve-tri godine.

  • +1 1
Link to comment

Za neku suludu lovu, mozda i hoce.

Cudo jedno kako smo nesposobni da nadjemo i spica i stopera i bekove. Ubodemo jednog, promasimo 10.

Link to comment

Drugačije sad Zvezda igra, mnogo igrača okolo voli loptu, voli da je opauči prema golu, nama su odavno glavni strijelci likovi koji nisu centarfori, nama treba smetlar i krljadžija koji može da zadrži loptu i odigra smislen pas i da razvlači odbranu i koji učestvuje više bez lopte (dakle ne Pavkov) više nego klasični skorer na koga će ići većina napada. Ne može da se samo transponuje da će igrač koji dolazi sa 20 golova u sezoni podići komplet produkciju napada CZ za toliko golova (minus ono što su do sad davali naši centarfori, a to je slabo), tako da to što ne možemo da ubodemo nekog centarfora sa mnogo golova u nogama za sad i nije toliko drama, bolje neko ko se uklapa u profil tima na toj poziciji. CZ je imala sjajne serije utakmica u kojima je bila odlično skorerski raspoložena i kad se centarfori nisu nadavali golova. 

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Drugačije sad Zvezda igra, mnogo igrača okolo voli loptu, voli da je opauči prema golu, nama su odavno glavni strijelci likovi koji nisu centarfori, nama treba smetlar i krljadžija koji može da zadrži loptu i odigra smislen pas i da razvlači odbranu i koji učestvuje više bez lopte (dakle ne Pavkov) više nego klasični skorer na koga će ići većina napada. Ne može da se samo transponuje da će igrač koji dolazi sa 20 golova u sezoni podići komplet produkciju napada CZ za toliko golova (minus ono što su do sad davali naši centarfori, a to je slabo), tako da to što ne možemo da ubodemo nekog centarfora sa mnogo golova u nogama za sad i nije toliko drama, bolje neko ko se uklapa u profil tima na toj poziciji. CZ je imala sjajne serije utakmica u kojima je bila odlično skorerski raspoložena i kad se centarfori nisu nadavali golova. 

 

Jedini koji preterano voli loptu je Katai a imali smo sezonu u kojoj se on nadavao golova i centarfora koji je u istoj sezoni dao 20+ golova, taj se zvao Hugo Vieira. Dakle, nije nemoguce. Mada se ja slazem s tobom da moramo sa manje driblinga a vise pasova da zavrsavamo akcije, dobar deo nasih problema sa procentom realizacije je u tome sto nam akcije zavrsavaju igraci koji nisu primarno skoreri. Ivanic je, na primer, kriminalan u zavrsnici, podseca po tome na Sasu Ilica. Katai otprilike solidan, ima utakmica kad daje golove na traci a ima i kad ispromasuje sve zivo.

 

Akcija kod gola protiv Zenita je blueprint kako se zavrsavaju takve akcije, tri dodira i cao. Iz takvih akcija bi najvise profitirao Ohi koji je gomilu golova u norveskom prvenstvu dao iz lopti u prostor. Mi imamo igrace koji znaju da podvale takve pasove, umemo da postavimo ekipu u duzim vremenskim periodima visoko ispred gola protivnika, jedini problem koji imamo su odluke igraca u tim situacijama koje najcesce dolaze iz licnih sujeta i razlicitog tretmana saigraca. Ohi je centarfor za 20+ golova po sezoni, sve sto treba je da ga saigraci vide na terenu, cak i ovako bez samopouzdanja i bez lopti je dao 11 golova za polusezonu. Sigurno je da mozemo da nadjemo boljeg igraca na toj poziciji ali to vazi i za sve druge pozicije u timu, vestina trenera je da maksimizuje onaj kvalitet koji ima na raspolaganju.

  • +1 1
Link to comment

Sporara smo jurili kad je bio mlad i pre nego je otisao iz slovenije. Nije los igrac mada ga nisam skoro gledao. 

 

Sto se spica tice, neki kasijera bi nam baš legao. Ohi je igrac koji traži prostor a mi sa njim igramo isto što i sa pavkovom pa to izgleda lose. Kada bi uspeli malo da prilagodimo igru njemu pu o bismo dobili jer čovek zna da da gol... 

 

Ovo sto se povredio praktic o posle prve utakmice nije dobro jer je propuštena prilika da se malo uigraju neke situacije sa njim. Mada kvalitet mozzart super lige je takav da možemo tu da se uigravamo lagano... 

 

Jel se oporavio ohi? Jel u kombinaciji za nedelju? 

 

Link to comment

U danasnjoj Zvezdi Katai i Ivanic su alfa i omega Zvezdinog napada i tesko da ce Stankovic to da menja dogod njih dvojca doprinose ofanzivnim zadacima i postizu golove.  Sumnjam da Ohi ima kvalitet da nadmasi produktivnost ove dvojce cak i da se igra tima prilagodi Ohiju.  Za to treba vise znanja i vise vremena nego sto ih ima Stankovic.  Ohi je dobar igrac kada je blizu gola, u petercu, jer u tada svaku loptu koiju primi moze da uputi u gol.  Medjutim ako Katai i Ivanic udju sa loptom u kazneni prostor, oni direktno napadaju gol a ne traze Ohija ili Pavkova da to uradi umesto njih.  Mozda je do sebicnosti i sujete Kataija i Ivanica, a mozda i zbog iskustva da dvojca pomenutih centarfora umeju da se useprtljaju i da ne iskoriste zicere (sto su i Ohi i Pavkov pokazali u prosloj sezoni).  S druge strane, ako imaju opciju da dodaju loptu Benu, Katai i Ivanic to radije cine nego da dodaju loptu Ohiju i Pavkovu jer Ben lakse postize golove od Ohija i Pavkova kada je u prilici i ume da sacuva loptu i odigra povratnu.  Drugi problem Ohija je da je izvan sesnaesterca pokazao vrlo malo.  Prakticno, svaka lopta koju Ohi primi izvan kaznenog prostora je izgubljena jer on nema osnovnu tehniku da je sacuva i prosledi.   Niti je dobar kada je ledjima okrenut golu.   Sve u svemu, ja sam da Ohi ostane (osim ako odista neki MLS tim za njega nudi $3 miliona) ali kao rezervni napadac.  Voleo bih da dovedemo centarfora koji moze da sudeluje u igri vise nego Ohi.  Sto se tice Pavkova, ne znam sta sa njim.  Iz sezone u sezonu sve je gori mada je yspeo da postigne 14 golova u prosloj sezoni.

 

U vezi bonusa, ima najava da bi Stanic mogao na pozajmicu.  Mene je on razocarao.  Ocekivao sam da postane takmac za startnih 11 jer ima dribling, pas, finte i dobar sut.  Medjutim, kako je vec napisao Billy, on je igrac poteza izmedju kojih postoji dug period praznog hoda i lose igre da bi mogao da igra u prvom timu Zvezde.

 

 

Link to comment
58 minutes ago, Dimitrije said:

U danasnjoj Zvezdi Katai i Ivanic su alfa i omega Zvezdinog napada i tesko da ce Stankovic to da menja dogod njih dvojca doprinose ofanzivnim zadacima i postizu golove.  Sumnjam da Ohi ima kvalitet da nadmasi produktivnost ove dvojce cak i da se igra tima prilagodi Ohiju.  Za to treba vise znanja i vise vremena nego sto ih ima Stankovic.  Ohi je dobar igrac kada je blizu gola, u petercu, jer u tada svaku loptu koiju primi moze da uputi u gol.  Medjutim ako Katai i Ivanic udju sa loptom u kazneni prostor, oni direktno napadaju gol a ne traze Ohija ili Pavkova da to uradi umesto njih.  Mozda je do sebicnosti i sujete Kataija i Ivanica, a mozda i zbog iskustva da dvojca pomenutih centarfora umeju da se useprtljaju i da ne iskoriste zicere (sto su i Ohi i Pavkov pokazali u prosloj sezoni).  S druge strane, ako imaju opciju da dodaju loptu Benu, Katai i Ivanic to radije cine nego da dodaju loptu Ohiju i Pavkovu jer Ben lakse postize golove od Ohija i Pavkova kada je u prilici i ume da sacuva loptu i odigra povratnu.  Drugi problem Ohija je da je izvan sesnaesterca pokazao vrlo malo.  Prakticno, svaka lopta koju Ohi primi izvan kaznenog prostora je izgubljena jer on nema osnovnu tehniku da je sacuva i prosledi.   Niti je dobar kada je ledjima okrenut golu.   Sve u svemu, ja sam da Ohi ostane (osim ako odista neki MLS tim za njega nudi $3 miliona) ali kao rezervni napadac.  Voleo bih da dovedemo centarfora koji moze da sudeluje u igri vise nego Ohi.  Sto se tice Pavkova, ne znam sta sa njim.  Iz sezone u sezonu sve je gori mada je yspeo da postigne 14 golova u prosloj sezoni.

 

U vezi bonusa, ima najava da bi Stanic mogao na pozajmicu.  Mene je on razocarao.  Ocekivao sam da postane takmac za startnih 11 jer ima dribling, pas, finte i dobar sut.  Medjutim, kako je vec napisao Billy, on je igrac poteza izmedju kojih postoji dug period praznog hoda i lose igre da bi mogao da igra u prvom timu Zvezde.

 

 

 

Nema tu mnogo sta da se prilagodjava, sve sto je potrebno je da Katai ne napravi taj dribling vise ako nema potrebe za tim jer vec ima slobodnog igraca. Pomoglo bi i kad bi nasi bocni igraci gadjali igrace unutra a ne ubacivali lopte u prostor pa sta ispadne. Ali to nam je sto nam je, Katai je uvek tako igrao kroz celu karijeru. Dve najefikasnije utakmice koje smo odigrali prosle godine, gostovanje u Lazarevcu i kup kuci protiv Pazara, igrali smo bez Kataija i dali 15 (7 + 8) golova na te dve utakmice. To nije slucajno. Ali, jebi ga, ono sto moze Katai ne moze nijedan nas drugi igrac i kad mu se igra on je najbolji igrac Zvezde.

 

Ivanic nije problem. Za razliku od popularnog misljenja, kad nema Kataija na terenu on je neuporedivo ucinkovitiji. Takav igrac moze sa svakim da igra.

Link to comment

Imate vi dobro obrazlozenje sto se tice i Kataia i Ivanica.  Ne slazem se sa vasom ocenom Ohija jer mislim da je njegov potencijal manji od onog koji mu vi pripisujete.  Katai jeste impromptu igrac ali ima kvalitet koji uglavnom pokazuje na vecini utakmica i koje se uglavnom uknjizuju kao pobede Zvezde.  Ohi za sada muci muku da pokaze da on moze da bude prvi golgeter u timu i ne mislim da ga u tome osujecuje Zvezdina ofanzivna igra po levoj strani.   Uostalom, Ben koji igra po kilavoj desnoj strani pokazuje bolje golgeterske i igracke sposobnosti od Ohija.  Sve sto sam napisao ne zanci da mislim da je Ohi promasaj.  Meni se dopao od kada je dosao ali imao sam vece ocekivanja na osnovu pripreminih utakmica i prvih nekoliko utakmica nakon priprema.  Imao je duzi period praznog hoda i neefikasnosti onda kada nam je efikasni golgeter najvise trebao.  Na dve utakmice koje je odigrao na letnjim pripremama pokazao je vrlo malo a zatim se povredio.

Edited by Dimitrije
Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Imate vi dobro obrazlozenje sto se tice i Kataia i Ivanica.  Ne slazem se sa vasom ocenom Ohija jer mislim da je njegov potencijal manji od onog koji mu vi pripisujete.  Katai jeste impromptu igrac ali ima kvalitet koji uglavnom pokazuje na vecini utakmica i koje se uglavnom uknjizuju kao pobede Zvezde.  Ohi za sada muci muku da pokaze da on moze da bude prvi golgeter u timu i ne mislim da ga u tome osujecuje Zvezdina ofanzivna igra po levoj strani.   Uostalom, Ben koji igra po kilavoj desnoj strani pokazuje bolje golgeterske i igracke sposobnosti od Ohija.  Sve sto sam napisao ne zanci da mislim da je Ohi promasaj.  Meni se dopao od kada je dosao ali imao sam vece ocekivanja na osnovu pripreminih utakmica i prvih nekoliko utakmica nakon priprema.  Imao je duzi period praznog hoda i neefikasnosti onda kada nam je efikasni golgeter najvise trebao.  Na dve utakmice koje je odigrao na letnjim pripremama pokazao je vrlo malo a zatim se povredio.

 

Ma, ne mislim ni ja da je Ohi neki ekstra igrac, samo kazem da se svakom igracu koji dolazi u novi klub i novu zemlju, pogotovo centarforu, mora pruziti velika sansa u kontinuitetu, ako uopste mislimo da imamo koristi od njega. Setimo se samo Barkosa i kako je on prosao u Zvezdi jer je vec posle dve-tri utakmice za nase sportske "novinare" postao Varkos. Mi imamo limit kad je u pitanju cena igraca, ne mozemo samo da nabijamo cenu pa da tako dodjemo do boljeg igraca. Moramo ove igrace koje imamo da ucinimo najboljim u domenu onoga koliko mogu i za sta imaju talenat. Ovako ce isto biti i da dovedemo tog famoznog napadaca od 3 miliona, pa od 4 miliona, pa od 5 miliona i tako dalje.

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Ma, ne mislim ni ja da je Ohi neki ekstra igrac, samo kazem da se svakom igracu koji dolazi u novi klub i novu zemlju, pogotovo centarforu, mora pruziti velika sansa u kontinuitetu, ako uopste mislimo da imamo koristi od njega. Setimo se samo Barkosa i kako je on prosao u Zvezdi jer je vec posle dve-tri utakmice za nase sportske "novinare" postao Varkos. Mi imamo limit kad je u pitanju cena igraca, ne mozemo samo da nabijamo cenu pa da tako dodjemo do boljeg igraca. Moramo ove igrace koje imamo da ucinimo najboljim u domenu onoga koliko mogu i za sta imaju talenat. Ovako ce isto biti i da dovedemo tog famoznog napadaca od 3 miliona, pa od 4 miliona, pa od 5 miliona i tako dalje.

Slazem se 200%.  Zato mislim da Ohi treba da ostane u klubu (osim u slucaju "nepristojne" ponude).

Edited by Dimitrije
Link to comment

Kada pomenuh "nepristojne ponude" za transfere nasih igraca, sticem utisak da je entuzijazam i Zenita i Zvezde oko prelaska Erakovica u Zenit za osmocifrenu sumu nesto splasnuo.  Pre odlaska u Soci, u domacim medijima je pisalo kao da ce u toku susreta celnika Zvezde i Zenita biti utanaceni detalji oko Erakovicevog transfera i da je to gotova stvar.  U medjuvremenu je Zenit doveo brazilskog levog stopera is Socija (na koga je i Zvezda bacila oko) tako da bi Erakovic verovatno grejao klupu.  Erakovicev intervju za ruske medije u vezi moguceg transfera u Zenit je bio vrlo uzdrzan, sto mi ukazuje da ne samo da je momak intiligentan, vec i da njegov entuzijazam da zaigra za Zenit nije prevelik.  Danas se u domacim medijima pominje navodno nova ponuda iz Francuske (nije iz Marseja) koja je u domenu prihvatljive za Zvezdu (9 mil evra).  Sve to mi ukazuje na mogucnost da je Erakovic jos uvek daleko od prelaska u drugi klub i da za sada ostaje u Zvezdi do daljnjeg, mozda do kraja jesenjeg dela sezone sto bih ja najvise voleo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...