Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

6 hours ago, FPLS said:

 

Prethodnih godina su kvote za JNA derbi uglavnom bile egal, ili je Partizan bio blagi favorit. Mozda je juce zavrsilo na 2.3, inicijalno je bila 2.05, a u jednom momentu cak pala na 1.95, sto ne pamtim da sam ikada video za gosta u derbiju...

 

Mec smo kontrolisali u prvih 30 minuta, posle vise nismo postojali na terenu. Napadali smo stihijski, neorganizovano i bezopasno, Partizan je bio konkretniji i blizi golu.

 

Za fizicku spremu se slazem, prosle sezone smo bili odlicni kondiciono, a isti ljudi su vodili racuna o tome.

inicijalno je bilo 2.35

Link to comment

Nema nikakve dileme da je Zvezda bila apsolutni favorit i da to na kraju nije potvrdila na terenu. Problemi sa psiholoskim stanjem ekipe posle ispadanja od Makabija, ali verovatno i vise posle odlaska Dekija su doneli tu nestabilnost i pritisak koji smo sami sebi stvorili. 

 

A sve je lepo pocelo, delovalo je da je trener lepo poslozio ekipu i da ih je ubedio da su mnogo bolji. Tako je i izgledalo. Cak je malo iznenadjenje za komsije bilo to sto je Rodic bio bek koji je bio podrska stoperima, a Erakovic imao intresantne izlete napred. Steta je sto on nije bek pa ne zna da zavrsi, jer da smo to isoristili sve bi bilo gotovo vrlo brzo. Sve sto se desavalo do gola je ono sto sam i licno ocekivao - dominantna Zvezda i Partizan koji se brani da izbegne katastrofu. Sta se tacno desilo tog trenutka kada smo dali gol, to ce ostati velika misterija. Ne bih rekao da je to bila trenerova zamisao, vise mi deluje kao da je igracima pao kamen sa srca i da su pomislili da su zavrsili posao. 

 

Ono sto Partizan krasi na svim derbijima je borbenost. Nekad ima kvaliteta nekad nema, ali motivacija nikada ne fali. I pored toga, do tog nicim izazvanog penala u vidu pomracenja uma Kataia, Partizan i nije imao neku sansu (bila je situacija gde je Menig promasio celu loptu i ona kad je Markovic posle prekida probao, mada i da je dao ponistili bi mu jer je igrao rukom). Ipak, Partizan je preuzeo kontrolu i u neku ruku mi je bilo i drago sto je doslo do izjednacenja jer sam verovao da ima dovoljno vremena da pocnemo opet da igramo fudbal. Na zalost tu je do izrazaja dosla sprema, koja je stvarno neverovatno losa.  Na kraju jos i dobro prodjosmo sto je ostao x. 

 

Par nekih utisaka... 

- Koliko god nepopularno bilo, mislim da je mnogo veci problem ove ekipe psiha nego fizika. 

- Bukari je ozbiljna zver

- Kulibali je ozbiljno drvo. Ok, tek stigao, ne zna kretnje, ne zna saigrace, ali da onoliki ne moze bar jednom da nadskoci Vujacica, ili da se makar jednom lopta ne odbije od njega u nepoznatom pravcu... Ajd nek bude da sam pogresio sto prvi put kritikujem novog igraca koga ranije nisam gledao...

 

Iskreno, mislim da ce Zvezdi bas dobro da dodje pauza u prvenstvu. Pre svega da se malo smire strasti i srede misli. Videcemo jos ovo malo vremena sto je ostalo, da li cemo dovesti to mitsko bice Ada ili bilo koga drugog. Kvalitet nije sporan i ako trener nije bas neki extra ziheras nece to biti losa jesen. 

 

Ima dosta "izgovora" za ovaj remi - Ivanic je i dalje rovit i to se vidi, Pesic igra sa polomljenim prstom, Katai ni sam ne zna sta mu je, Sanogo dugo nije igrao ozbiljnu ulogu itd. Ali sve to su samo izgovori i nista vise. 

 

Napisao sam i pre utakmice da je remi nama sasvim ok rezultat takmicarski gledano, ali da ce u slucaju istog utisci biti kao da smo izgubili a da su komsije pobedile. I ispade tako. U principu su oni sada podigli moral i samopouzdanje, koje ni dolaskom novog trenera nisu bili bajni, ali se protiv ekipa sa dna ipak dolazilo do golova u bukvalno poslednjim trenutcima meceva. Jedna ovakva partija bi bar u takvim mecevima trebao da im donese laksi posao. 

 

I da se razumemo - nije Partizan po imenima koje ima najlosiji ikada, vec po tome kako su igrali od pocetka ove sezone (pod oba trenera). 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, adasevic said:

Kulibali je ozbiljno drvo. Ok, tek stigao, ne zna kretnje, ne zna saigrace, ali da onoliki ne moze bar jednom da nadskoci Vujacica, ili da se makar jednom lopta ne odbije od njega u nepoznatom pravcu... Ajd nek bude da sam pogresio sto prvi put kritikujem novog igraca koga ranije nisam gledao...

 

slične kritike su bile za Sadika kada je došao u Partizan. pa je posle ispalo da je pun pogodak.

 

sad, ne znam koliko ovaj lik ima godina, Sadik je ipak bio klinac, ovaj deluje starije.

 

 

Link to comment

Oooovaj... jel to Zvezda ima neku komisiju za poreklo pri skauting službi? Vidim da se potpisuju samo nesvrstani,  Evroazijska unija, francuske kolonije i наша деца хандрдпрсентпјур

Link to comment

Kako saznaje MaxBet sport klub bi mogao drugi put da napusti Slavoljub Srnić i preseli se u Rusiju.

Za vezistu je zaintresovan Ural, a pregovori su u završnoj fazi


-------

Poznato je da Mirko Ivanić bio rovit i u plej-ofu za LŠ, kao i u 168. večitom derbiju, a sada je sa Marakane stigla vest da je protiv Partizana obnovio povredu mišića, pa će van terena biti duži vremenski period.

Naime, najmanje tri nedelja, do mesec dana, van stroja biće prošlosezonski najstandardniji prvotimac, a to će svakako imati uticaj na igru šampiona Srbije.

Link to comment
Oooovaj... jel to Zvezda ima neku komisiju za poreklo pri skauting službi? Vidim da se potpisuju samo nesvrstani,  Evroazijska unija, francuske kolonije i наша деца хандрдпрсентпјур
 
nešto kao nadzorni odbor u Ajaxu, skauting služba odabare igrača i predloži trasnfer, ali ovi moraju da odobre. uglavnom, mogu svi osim Hrvata Muslimana i Šiialbanaca, možda su sad dodalii Ukrajince
  • +1 1
Link to comment
Šta bi na kraju sa onim iz Šerifa?
Do kada traje prelazni , do danas ili do 15 septembra?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Po ponoci je prijava za LE, a prelazni rok kod nas do 15.9.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...