Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

8 hours ago, harper said:

 

Meni je igrace stvarno zao ali ako vi ocekujete da sedite kuci a da vam Vucic otera upravu jer "zna se od koga zavisi" nacekacete se.

 

upravu čine dva suštinski beznačjna lika. jedan je odrtaveli Vučela koji zapliće jezikom na poslednjoj kzš. drugi je Vazura kome je u rezimeu pre izbora na funkciju pisalo da je uspešno organizovao studentsko savetovanje na Kopaoniku. oni ne bi trafiku mogli da vode, sve i kada u krugu od 50 kilometara okolo ne bi bilo druge trafike. njihova linija odbrane se svodi na to da se zahvaljuju državi i Vučiću na pomoći. pod time se očigledno ima u vidu pomoć da dođu, budu i ostanu tu gde jesu, uprkos svemu i svima. navijače Partizana koji podržavaju ovu upravu gotovo da je nemoguće pronaći, osim u skupštini kluba. dal oni pružaju aktivan ili pasivan otpor nije toliko bitno.

 

hoću da kažem da se radi o perifernim i beznačajnim likovima koje ne bi bio problem skolniti, ako ih neko ne pridržava. a taj koji ih pridržava je već malo zajebaniji igrač i aktivan i organizovan protest bi bez ikakve sumanje imao političku konotaciju, sa svim "čarima" otvorene konfrontacije sa diktatorskim režimom. sad ja mogu da postavim i kontrapitanje na ovo što si napisao. zato svi (a ne samo navijači Partizana) da sede kući kada Vučić uništava čitavu državu (a ne samo jedan klub)?

  • +1 2
Link to comment

Zato sto ih/nas vise prosto zabole pimpek za klub/drzavu koji drzava sama pljacka i koci u razvoju i privredjivanju. 

 

Od ZekaBjeke su sve uprave bile lopovske i isporucivale i gledale interes svakojakih bilmeza i lopuza a ne klupski. Isto vazi i za drzavu i njeno rukovodstvo.

Nekako me prosto vise nije briga..neka propadne sve, kakva ce steta da bude ?

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 9. 4. 2023. at 2:08, Ted said:

 

nisu. ja nisam digao ruke od bilo čega. za druge ne mogu da kažem, ali sam prilično siguran da nisu.

 

pored supruge i ćerke, ostale porodice i prijatelja, ne postoji ništa prema čemu osećam jaču emociju nego prema fkp. to je ljubav druže, to je zauvek, to ne može da se promeni. najviše puta u životu se odreknem na rečima onoga čega ne mogu da se odreknem nikako. to su prazne priče, ja to znam, a zanju i drugi kojima se obraćam.

 

pošto volim da brbljam i pišem i razmatram, to se vidi i po broju postova koje ostavljam na fkp topiku. a pošto je ljubav, može lepo da se vidi iz mojih piskaranja kako to ide od euforije do depresije i nazad. kada bi neko sa strane to analizirao verovatno bi izvukao zaključak da sam neuravnotežena osoba kojoj treba pomoć, ako ne medicinska, onda da se barem svevišnji smiluje i skine mi muku sa vrata.

 

na utakmice sam išao sa drugarima, vodio sam ćaleta, tetku i teču, išo sam i sam, išao i na gostovanja. vodio sam i devojku jednom. sirotica nije imala blage veze sa fudbalom (do nivoa da je bila potreba napomena da su naši beli), a čim je počela tekma ukapirao sam da to možda nije najbolja ideja koju sam imao u životu, pošto ću se ponašati nenormalno i psovati kočijaški, verovatno se grliti i ljubiti sa nepoznatim ljudima i sve to pred devojkom sa kojom sam bio u vezi tek nepunih mesec dana. još gore, kad smo izjednačili grlio sam se sa nekom devojkom koja je stajala levo od nas (dres, šal, kočijaški rečnik, ona prava, sa njom sam i pričao/psovao/komentarisao veći deo tekme) i nekim čičom koji je pola utakmice jebao kevu Lomiću valjda, ako se dobro sećam. eto tako, milion nekih lepih ili zanimljivih uspomena.

 

ali evo, ja mogu da prihvatim tvoj izazov i da testiramo teoriju. hajde da pokupujemo sezonske za sledeću sezonu i da idemo što češće. može istok, može zapad, baš me briga koliko košta, na jug ne idem. baš me briga i kako će tim da izgleda i dal će na klupi da sedi nekakav klovn. evo neka kažu grobari sa topika ko je zainteresovan, pa da idemo.

 

pozvaćemo i damu @Midgeta da se pridruži i druge naše dame naravno. ali, pošto se dame generalno ne zovu da idu u shithole i da još plate za to, moraćemo da im obezbedimo godišnje

Fenomenalan post. Računajte i mene, ja sam jedan od prokletnika koji je manje više konstantno na JNA.

  • +1 2
Link to comment

Pudlice i veliki osvajaci bodova u Evropi se zale na jucerasnju odluku FSS pa hahahahagagahaga, nece da igraju danas hahahahahahaga

 

Sta li ce sad cuveni FSS da odluci hahagahagaha.... 

 

Blato Blata

Link to comment

najlakše je šutirati polumrtvog, koji ne može da pruži otpor. treba pamtiti, pa kad/ako dođe vreme ponašati se na odgovarajući način.

 

i treba ih pustiti i tsc i čukarički da nas dostojno reprezentuju u Evropi, ispadanjem od Bugara i Jermena u prvom kolu ili sa šest ubedljivih poraza u grupama. još ako Terzini galaktikosi fejluju u LŠ, ode koeficijent i privilegije u kurac, pa se vraćamo na staro. realno, da Partizan, i ovako ojađen kakav je, nije dao iznenađujuće veliki doprinos u Evropi (čak ove godine veći od galaktikosa), kurac bi svi oni igrali to čega sada pokušavaju da se dočepaju.

 

ima ona pesmica, dobro pamtim sve.....pa eto 

Edited by Ted
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

najlakše je šutirati polumrtvog, koji ne može da pruži otpor. treba pamtiti, pa kad/ako dođe vreme ponašati se na odgovarajući način.

 

i treba ih pustiti i tsc u čukarički da nas dostojno reprezentuju u Evropi, ispadanjem od Bugara i Jermena u prvom kolu ili sa šest ubedljivih podaza u grupama. još ako Terzini galaktikosi fejluju u LŠ, ode koeficijent i privilegije u kurac, pa se vraćamo na staro. realno, da Partizan, i ovako ojađen kakav je, nije dao iznenađujuće veliki doprinos u Evropi (čak ove godine veći od galaktikosa), kurac bi svi oni igrali to čega sada pokušavaju da se dočepaju.

 

ima ona pesmica, dobro pamtim sve.....pa eto 

Ni ja ne bih ovo bolje napisao

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ted said:

 

upravu čine dva suštinski beznačjna lika. jedan je odrtaveli Vučela koji zapliće jezikom na poslednjoj kzš. drugi je Vazura kome je u rezimeu pre izbora na funkciju pisalo da je uspešno organizovao studentsko savetovanje na Kopaoniku. oni ne bi trafiku mogli da vode, sve i kada u krugu od 50 kilometara okolo ne bi bilo druge trafike. njihova linija odbrane se svodi na to da se zahvaljuju državi i Vučiću na pomoći. pod time se očigledno ima u vidu pomoć da dođu, budu i ostanu tu gde jesu, uprkos svemu i svima. navijače Partizana koji podržavaju ovu upravu gotovo da je nemoguće pronaći, osim u skupštini kluba. dal oni pružaju aktivan ili pasivan otpor nije toliko bitno.

 

hoću da kažem da se radi o perifernim i beznačajnim likovima koje ne bi bio problem skolniti, ako ih neko ne pridržava. a taj koji ih pridržava je već malo zajebaniji igrač i aktivan i organizovan protest bi bez ikakve sumanje imao političku konotaciju, sa svim "čarima" otvorene konfrontacije sa diktatorskim režimom. sad ja mogu da postavim i kontrapitanje na ovo što si napisao. zato svi (a ne samo navijači Partizana) da sede kući kada Vučić uništava čitavu državu (a ne samo jedan klub)?

 

A sta je organizovao Ostoja Mijailovic pre Partizana pa je trenutno predsednik najveceg kosarkaskog hita u Evropi? Malo vam je kontradiktorna pozicija, kritikujete Vucica kao arhi-krivca za sve sto se desava u Partizanu a istovremeno prizeljkujete da vam on resi stvari jer je tako u mogucnosti. Valjda onako kako je resio stanje u kosarkaskom klubu. Do dolaska neke revolucionarne pravde kada ce Vucic pasti a Partizan automatski postati sampion univerzuma. Sto bi i sada bio da nije, jel'te, istog tog Vucica koji sece mlade partizanske grane. Da izvinis, to su infantilne teze.

 

Pomirite se s tim da vi vise nemate klub, kao sto ga ni mi nemamo. Imamo ideju kluba na koju smo se navukli pre skoro pola veka i to je sve, ostalo je u vlasnistvu politicko-fudbalske mafije sastavljene od uprava, organizovanih navijaca i "prijatelja kluba". Pre deset godina smo se mi raspadali a vi sefovali, sada je obrnuto, za deset godina ce opet biti obrnuto i tako u krug. Nista se u nasim zivotima nece promeniti kad je fudbal u pitanju dolaskom Zike, Pere ili Mike na vlast, ko ce biti u buretu sledeceg utorka je samo sticaj okolnosti. Li Ajakoka vam sigurno nece doci umesto Vazure, kao sto nece ni nama umesto Terzica.

 

No, sve to nema veze sa Cukarickim i jucerasnjim pokusajem utakmice, to je bila poenta moje intervencije. Jedina zrtva jucerasnjeg performansa je Cukaricki koji treba da dobije utakmicu sluzbenim rezultatom kao sto propisi i predvidjaju u ovakvim slucajevima. Meni je jasno da ce oni morati da igraju jer privid normalnosti mora da se odrzi i niko nece smeti da kazni Partizan ali mora da se shvati da je i takva odluka deo istog problema koji urusava kako Partizan tako i srpski fudbal u celini. Nasa agonija je prekinuta kad smo bili klinicki mrtvi (nismo igrali kvalifikacije LS kao sampioni jer nismo imali para za UEFA licencu), vi umirete na rate odrzavajuci se Vucicevom milostinjom. Mozda je i za vas resenje da tresnete tako da ova koalicija lopova koja upravlja klubom vise nema sta da maznjava jer ovakvi kakvi ste niste dobri ni sebi ni drugima.

 

I necu dalje o ovome da se KUMS ne bi opet sablaznjavao. Mislim da ne znate tacno sta hocete i kako to da se postigne ali razumem zasto. Ne mozete nista, kao sto ni mi nista nismo mogli kad smo bili u buretu. To vise nisu nasi klubovi i nisu nasa posla.

Edited by harper
  • +1 7
Link to comment
21 minutes ago, dragance said:

 

Samo da upitam: da li je Zeka/Bjeka bila dobra i postena uprava?

Aj sta mislis ? :)

 

Posto sam sredom raspolozen..mozes i Kviska da ulozis :)

 

ZekaBjeka uprava je nesto prvo vezano za rukovodjenje Partizanom protiv cega sam se ja kao punoletan covek borio. Oni su mi prvi u secanju i zato sam ih pomenuo a ne kao parametar za dobro poslovanje.

Znam sta si pomislio i ne krivim te :)

 

 

  • +1 1
Link to comment

NIJEDNA Uprava FKP (Zvezdu nisam pazljivo pratio ali je isto, ukljucujuci i FSJ i FSS) nije bila dobra i postena jer zivimo u takvoj drzavi. Kada bude bolja, normalnija drzava - mozda, jednom - bice bolje i Uprave u FKP, FKCZ, FSS i ostalim Klubovima. To sve mora da se uredjuje odozgo nadole. cvrsto sam ubedjen da nikada nece biti bolje ako ne udjemo u EU. I to je to.

Zeka je mag mafijasnja, kradje ali i rezultata (deo DB struktura koje vladaju ovom zemljom) - i kao takav on je doktor za Djurica i njegove SPS lopine, ove sada ne vredi ni komentarisati, mada su na neku ludacku kontrakarmu nespretnosti i nesretnosti imali dobre rezultate u Evropi...

 

Tako da - NIKADA nije bilo kako treba i dobro. Da li ce ikada biti.... Questionmark....

 

A do tada - Mafijaski klupcici kao sto je Cukaricki, poslusnici mafije sigurno ne doprinose regularnosti.... da ne pominjem ovo ostalo....

 

Dakle odozgo, u GLAVU... i EU Pravila.... pa ce biti malo bolje...... kada zavrsi sve za sta je postavljen - kao i Milo - sklonice ga... i to je to....

Edited by mozzer
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

“tribina” i šta god smatrao pod time ne postoji

 

Koga uostalom boli kurac šta tribina ima da kaže, šta misli, a posebno koga boli kurac za njihovo shvatanje pravde i nepravde....

 

FKP je društveno vlasništvo, ima Skupštinu koja postavlja uprave, kome se ne sviđa, neka prvo krene od Skupštine. Dok Skupština FKP ne bude razvaljena na sitna crevca, sva ostala vučićupederovanja su obična politika i nameštaljka UDBE.

 

Ti bi Tede to prvi trebao da znaš.

  • +1 3
Link to comment

“Društveno vlasništvo” je paravan za kradju. Na papiru to dobro zvuči, ali je samo izgovor za lopovštvinu nevidjenih razmera. 
Ne znam za vas, ali sam skoro siguran da je skoro isto sranje, dok sam se “bavio” FKCZ i dok je bilo pomena o “privatizaciji”, svi značajni likovi - od igrača, do upravnika - hoće da budu isplaćeni kao da imaju deo vlasništva! Ne mi/oni koji su plaćali sezonske ili šta već, mada niko ništa i ne bi trebao da dobije, nego “koliki je moj deo”! 
 

Lakoća muljanja para, kradje, itd da ne pominjem. Sada smem da kažem da sam bio izvor za Insajder onda. A dve trećine nije ni objavljeno. 

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...