Jump to content
IGNORED

Jazz Is Dead


maheem

Recommended Posts

1 hour ago, Ras said:

 

Slušam već neko vreme par albuma sa Mushroom HHH i super mi je sve leglo. Je l to sve Gilles P. promovisao?

 

Ovaj Malcolm Jiyane Tree-O ima dobar Miles Davis vajb, a Umkhumbi kaMa kao da je ispao sa Tutu.

dumama + kechou se sećam da je ranije ovde postovano, ne sećam se tačno ko, možda i više njih @maheem@Common ili možda @Jimmy Kowalski

Međutim, ubedljivo najbolji su mi SPAZA

Ja sam kačio na dumama + kechou afrobeat (nekoliko puta i svi kechou-vi loop sešni s jutjuba su mi magnet za uši/oči). A sve ih znam preko Herri magazina, samo da me ubiješ ne mogu da nađem konkretan tekst. Spaza su i meni najbolji, kad god neko pomene nove tendencije u džezu prvo mi oni padnu na pamet. :D

  • +1 1
Link to comment

 

Koincidencija 1 - FB post od pre dva dana sa fotografijom članka iz novina gde se autor koji je tada imao preko šezdeset pet godina žali na Salivanovo uvođenje Bitlsa u istu tu emisiju od 1964. Sa strane ima gomila interesantnih komentara, očigledno da se mnogima ta emisija urezala u pamćenje.

 

Koincidencija 2 - sinoć sam na TV naleteo na sjajan dokumentarac Chasing Trane snimljen 2016., za koji nisam ranije čuo. Bila je gomila nekih porodičnih fotografija i snimaka sa Alis i decom koje nikad ranije nisam video, plus na samom kraju filma dve interesantne priče iz Japana - o nastupu Koltrejna u Nagasakiju i prilog o njegovom japanskog obožavatelju Fudžiju. Pored Koltrejnove dece, odličan izbor sagovornika za intervjue i njihov doprinos filmu - savremenici Soni Rolins, Beni Golson, tada još živi Džimi Hit i MekKoj Tajner, Ašli Kan koji je napisao knjige o Koltrejnu i izdavačkoj kući Impulse, od mlađih Vinton Marsalis i Kamasi Vašington, pa van džeza Karlos Santana i bubnjar Dorsa Džon Denzmor koji su pričali o uticaju Koltrejna na njihov život i muzičku karijeru, a od nemuzičkih gostiju koji su takođe imali lep doprinos su se pojavili filozof Kornel Vest i Bil Klinton. Sve sa merom tako da i ljudi koji nisu toliko upoznati sa džezom ili samim Koltrejnom shvate kakav je to neponovljiv lik bio, nevezano za to da li je izdao neki album za koji oni znaiju ili nije.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...