Jump to content
IGNORED

Jazz Is Dead


maheem

Recommended Posts

Nisville 2023.

isuse, marijo, josipe!

da ne kenjam mnogo, posto nista nisam slusao duze od 15 minuta. 
Thana Alexa & Antonio Sanchez super iznenadjenje, mada problem sa zvukom u većem delu svirke, lepi aranžmani soul pop jazza, grozno zvuči  ovako napisano al ne znam sad to da definišem. Al Qasar slusao pre njih  pljuc pljuc.

Tricky lol

DJ stage otkinuo! Kerleta i Harv posebno. Nerealno je takvu muziku slušati na livadi sa publikom.

I to poslednje je jedino pozitivno, na ostalo treba baciti jednu veliku bombu.

 

Edited by maheem
  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, maheem said:

Nisville 2023.

isuse, marijo, josipe!

da ne kenjam mnogo, posto nista nisam slusao duze od 15 minuta. 
Thana Alexa & Antonio Sanchez super iznenadjenje, mada problem sa zvukom u većem delu svirke, lepi aranžmani soul pop jazza, grozno zvuči  ovako napisano al ne znam sad to da definišem. Al Qasar slusao pre njih  pljuc pljuc.

Tricky lol

DJ stage otkinuo! Kerleta i Harv posebno. Nerealno je takvu muziku slušati na livadi sa publikom.

I to poslednje je jedino pozitivno, na ostalo treba baciti jednu veliku bombu.

 

 

https://rtv.rs/sr_lat/zivot/magazin/organizator-festivala-triki-zbog-sopstvenih-demona-prekinuo-koncert-na-nisvilu_1467901.html

 

trikijevi demoni i odakle od uopste na jednom uslovno receno jazz festivalu

Edited by ultra plasticni
Link to comment
15 hours ago, maheem said:

to poslednje je jedino pozitivno, na ostalo treba baciti jednu veliku bombu.

 

Ne mora velika, neka mala samo na Blagojevića ali hajd da ne grešim dušu treba ga samo poslati u neki sanatorijum na jedno 6 meseci a onda mu zabraniti da ima bilo kakve dodire sa muzikom, čak ni na telefonu kada mu isti zvoni.

Link to comment
6 hours ago, Zlurad said:

 

Ne mora velika, neka mala samo na Blagojevića ali hajd da ne grešim dušu treba ga samo poslati u neki sanatorijum na jedno 6 meseci a onda mu zabraniti da ima bilo kakve dodire sa muzikom, čak ni na telefonu kada mu isti zvoni.

Otprilike sam tako i mislio, ruzno je zvucalo u afektu, ali pored Blagojevica bih odstranio i ljude koji pristaju da rade taj njegov djir godinama. Ne palim se vise, al jbga vredja i zabrinjava nakaznost gotovo svih organizacija vecih muzickih desavanja i zatupljenost publike.

Na festivalu uličnih svirača će nastupati Bojana Vunturišević i MKDSL. Nisville se zove jazz fest a svira Dubioza i Asian Dub Foundation, publika oduševljena. 

Tako da je ipak veća bomba potrebna :lolol:

 

  • +1 1
Link to comment

Nisam bio od 2018-te i stvarno mi fali stari Nišvil,

nikako nisu uspeli da me nateraju na Dubiozu, meni su oni dosadili za vreme korona perioda, preslišavao sam im one on-line svirke preko pola Evrope i previše.

Blagojević nije kriv, on je jedino uspeo da održi festival kao veliku gradsku feštu. Što se nema sa čime, a sve manje i za koga nije njegova krivica.

 

Ovo zadnjih desetak godina veze nema sa džezom, tzv. world music-om još manje, a kamo li sa svetskom džez scenom.

 

PS

Kad se na ovu scenu smestio Bregović, kao i na Guču,  bolje da se ugasi sasvim,

nego da se čeka srbska majka ili ona JK diva,

bolje.

 

 

 

Link to comment

Pa, najmanji je problem da se festival ugasi, samo treba dovoditi čiste Jazz izvođače i to bi trebalo da bude dovoljno za dugove i bankrot. Dubioza mi je najblaže rečeno kringe bend (kako se to danas kaže), ali ako mora tako - neka ih, jbg.  

Link to comment

Razigrani Pharoah Sanders!

 

 

Znatno mlađi i odlični ostatak benda: Matthew Garrison (bass), Orrin Evans (piano), Will Calhoun (drums).

Snimak je nastao 2004. godine i dva puta je pogrešno potpisan. Najpre na izvornom 3Sat snimku kao Dorita, a zatim i na YT kao In a Silent Way, a zapravo se radi o temi Peceful, naravno sa In a Silent Way albuma.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...