Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

4 hours ago, Milosh76 said:

 

 

Elem, bila je kod prof.Radjena, odradila pregled, UZ i sve sto treba. Ukratko, ne zna sta je uzrok visokom pritisku (i kod njega je imala 175/90), dao joj je neki multilek (3 u 1, zaboravih ime) da pije 2 nedelje, pa ce imati holter jedan dan, pa ce videti dalje.

 

UZ joj je bio dobar, nepromenjen u odnosu na pre godinu dana, pomenuo je i njene godine (sto joj se nije bas svidelo :D ) ali generalno je dobro prosla, posto je problem na samom zacetku. Ne tvrdi da ima veze sa kovidom, moguce, ali s obzirom na dijabetes i tako to. Ona inace nikad nije imala problema sa pritiskom, srcem i sl.

 

 

 

Ne brinite, verujem da će se srediti. Ja sam imala samo malo niži kad su mi konstatovali. Ja pijem 2 u 1, moj zet 1990.godište 3 u 1. 

 

Samo je važno da se zaista i pije - dosta ljudi uzme mesec, dva, ili i kraće, pa ga samoinicijativno isključi. Ono što lekar kaže - tako.

 

Ranije sam, po uzorku sebe i još nekih ljudi koje znam, verovala u stoprocentnu psihosomatiku, međutim, teoriju mi je srušilo par flegmi s 200/110....:cry:

 

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Kelt said:

 

jos ce na kraju da se ispostavi da esencijalna hipertenzija nastaje nakon virusne infekcije :mellow: Mene sve vreme cudi kako je virusologija jedna krajnje zapostavljena disciplina s obzirom da je vrlo mlada (oko pedesetak godina, tj pronalaska elektronskog mikroskopa), u smislu da se ne razmislja puno o virusu kao uzroku (karcinom grlica materice jedva covek dokazao HPV jer je bio uporan, EBV kao kljucni za multiplu sklerozu itd)

 

elem, moze biti da covid uzrokuje disautonomiju... ja imam uzorak od oko 300 ljudi koji nikako da obradim jer sam lenja buba, ali ono sto otprilike vidim je da je los oporavak frekvence nakon napora sto pokazuje losu autonomnu regulaciju, ima i specificnijih varijabli..

Volela bih da znam vise o ovoj temi, ne samo oko kovida, vec virusa uopsteno, ako postoji neki izvor za nas koji nismo lekari.

Suprug je pre par godina pokupio neki grozni virus od klinca posle kog su mu krenula neka preskakanja srca. Ne znaci da je povezano, ali on veruje da jeste. On je to naravno ignorisao, dok nije zaglavio hitnu sa tahikardijom, otkucaji preko 200 koje su jedva spustili. Bio je na beta blokatorima neko vreme i postepeno ih ukinuo. Sa kovidom mu se vratilo.

I kako se uopste zastititi kada smo okruzeni virusima? Znaci laku to da organizam ima predispozicije i da tu nista ne mozemo?

Meni je pre par god dijagnostikovana sistemska sarkoidoza. Jos jedna od tih bolesti kojima se ne zna uzrok, a ima veze sa poremecajem imunog sistema. Znam da i tu postoje teorije o virusu kao okidacu. Mada i brojne druge...

 

Link to comment

Posto sam ovih dana okruzena tim pricama da istaknem da nije retko kod zena poremecaj menstrualnog ciklusa nakon prelezanog kovida. 

 

Mislim da se kod nas malo prica i pise o tome. Ako se nekome desi da zna.

  • +1 1
Link to comment

kuma ima potvrdjen perikarditis nakon korone - moze da se javi i od vakcine, ali njoj se javio posle korone, a pre vakcine, tako da nema mnogo dileme. kaze da su joj rekli da treba 3-6 meseci lecenja i da ne deluje previse zabrinjavajuce.

  • +1 1
Link to comment

Spominjalo se (doktor na topiku :) da virusi definitivno ostavljaju hronične posledice...kao HPV, kao koksaki. Moja mama je od koksakija pre više od 20 godina dobila miokarditis i perikarditis, i sve ovo vreme u međuvremenu pije lekove, ne sme previše da se zamara, sporo hoda i tako dalje......

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

 ne deluje previse zabrinjavajuce.

 

1 hour ago, Svemir Zeka said:

...sve ovo vreme u međuvremenu pije lekove, ne sme previše da se zamara, sporo hoda i tako dalje......

 

Jab' se ipak zabrinuo...:unsure:

Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

kuma ima potvrdjen perikarditis nakon korone - moze da se javi i od vakcine, ali njoj se javio posle korone, a pre vakcine, tako da nema mnogo dileme. kaze da su joj rekli da treba 3-6 meseci lecenja i da ne deluje previse zabrinjavajuce.

I moja drugarica, dobro je, stabilno, prati perikarditis. Primila trecu dozu medju prvima jos u avg/sep. 

Kovid pocetkom februara, blag oblik skroz je bio.

Sad sprema ispit za licencu prosvetarsku i pod stresom je, bas se brinem za nju 

Link to comment
36 minutes ago, Friend said:

Kako se ispoljava mio/peri karditis?

Ja mogu po sećanju samo. Ovako kako je rekla Sandardjer, bol u ruci, u grudima. Ne znam šta je bilo od čega, da li od samog virusa, sećam se da je mama preležala skoro pola godine, u prvo vreme nije mogla ni da priča, šaputala je. 

 

To mi je baš bilo traumatično, i ja sam bila klinka, svaki put kad izađem iz sobe gde ona leži (negovali smo je kao bebu), ne znam šta ću zateći sledeći put.

 

Ali sad nema te bolesti, nego su ostale neke priraslice, ne bih znala tačnu terminologiju.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...