Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Citav niz pravaca koju obicno nazivaju postmoderna (ono sto se ispililo iz moderne). Naravno granica nije tako ostra. I sad imamo dosta umetnika koji se bave, recimo konceptualnom umetnoscu, ali su po nekim aspektima bliski moderni. Marina ne spada u njih.
pa ne ali moja poenta, koju kauboj zapravo i nije opovrgao, jeste da je marina kao umetnik sa velikim pocetnim slovom daleko bliza pikasu nego disanu. sva kljucna mesta tog narativa o umetnosti su tu prisutna ukljucujuci i navodno 'drhtanje' u prisustvu umetnickog dela. takodje odnos galerijske iinstitucionalne infrastrukture je zapravo slican. i to je ono sto nam danas omogucava da se prodaju paloma pikaso parfemi a da shiseido bude sponzor marine abramovic. i jedno i drugo prodaju esenciju umetnicke velicine.disan je napad na umetnost (ne sve je umetnost) a i marina i pikaso su zapravo ugradjeni u temelje na kojima pociva umetnost. kauboj je dobar primer za to. on konstantno podseca da je on merodavan, zato sto zna da crta, da procenjuje sta je umetnost. a onda se ljuti kada ga neko podseti da on zapravo o savremenoj umetnosti ne zna nista dalje od stranica zute stampe. on je nekako, da se okoristimo njegovim primerom, seka aleksic koja kaze: ne mozes da pricas o mojoj muzici zato sto nisi muzicar. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pa ne ali moja poenta, koju kauboj zapravo i nije opovrgao, jeste da je marina kao umetnik
?Kako mislis, nisam opovrgao?Recimo da je umetnost kroz razlicite civilizacije bila jedan OS (operativni sistem, recimo windows ili Leopard) koja je menjala skinove i broj opcija kroz vekove ali ne i programski jezik.Kim i drustvance (koji ne umeju da pisu programe jer nemaju ni znanje ni osecaj ni talenat za to) u jednom trenutku u istoriji kazu "jebes program, bitan je image a medije imamo" - bacaju Operativni sistem kroz prozor sa sve kompjuterom i monitorom i prave novi komjuter, ovog puta od kartona i lepka za papir, koji treba da lici na onaj baceni ali u isto vreme i njima, tako nesposobnima i netalentovanima, dopusti da se kao deca igraju "pisanja Novog kompjuterskog programa".Posebna publika je tu, mediji su tu, cirkus moze da pocne. Ne rade to Kim i drustvance iz lose namere, naprotiv - oni su sebi dali zahtevan i veliki zadatak da usmere drustvo, oslobode ga, konstruisu iz pocetka. To je plemenito ali i vrlo narcisoidno i arogantno - bas kao i svaka jebena ideologija nastala u Salonu Posebnih odnosno onih koji (misle da) kroje image covecanstva i civilizacije.Zamisli ti koliko arogantan treba da budes da bi uopste pomislio da ce sedenje tvog cenjenog dupeta privuci publiku? Ja bih se, kao kreativan covek, postideo takvih u sustini jeftinih koncepata i jos ih u glavi odbacio kao besmislene (rekao bih sebi "jebote ala si originalan, pa to su bazicni principi tehnika preporadjanja i regresije i jos milion slicnih eyes/to/eyes tehnologija samoosvescivanja koje po selendrama rade svakakvi gurui vec decenijama).Ali ne - arogantna Marina podrzana gladnim medijima ide u fabriku MOMA-u da iznaplacuje ulaznice odnosno odere one koji se osecaju posebnim, jer lajf iz a bich jebiga. I svi srecni. Kim posecuje ova i slicna sektaska i u sustini kapitalisticka okupljanja te spocitava Kauboju kako je neupoznat, neprosvecen i neupucen u moshti koje se tamo izlazu.Ja sam Kime OS Leopard za tebe. Ti si OS u pokusaju, i to ce se pokazati kada bude nastala odredjena vremenska distanca™.Da je Marina kroz istoriju bila umetnik, danas bi ovo bila gola ledina, svi bi ziveli u pecinama i jeli korenje. Edited by CowBoy
Link to comment
?Kako mislis, nisam opovrgao?Recimo da je umetnost kroz razlicite civilizacije bila jedan OS (operativni sistem, recimo windows ili Leopard) koja je menjala skinove i broj opcija kroz vekove ali ne i programski jezik.Kim i drustvance (koji ne umeju da pisu programe jer nemaju ni znanje ni osecaj ni talenat za to) u jednom trenutku u istoriji kazu "jebes program, bitan je image a medije imamo" - bacaju Operativni sistem kroz prozor sa sve kompjuterom i monitorom i prave novi komjuter, ovog puta od kartona i lepka za papir, koji treba da lici na onaj baceni ali u isto vreme i njima, tako nesposobnima i netalentovanima, dopusti da se kao deca igraju "pisanja Novog kompjuterskog programa".Posebna publika je tu, mediji su tu, cirkus moze da pocne. Ne rade to Kim i drustvance iz lose namere, naprotiv - oni su sebi dali zahtevan i veliki zadatak da usmere drustvo, oslobode ga, konstruisu iz pocetka. To je plemenito ali i vrlo narcisoidno i arogantno - bas kao i svaka jebena ideologija nastala u Salonu Posebnih odnosno onih koji (misle da) kroje image covecanstva i civilizacije.Zamisli ti koliko arogantan treba da budes da bi uopste pomislio da ce sedenje tvog cenjenog dupeta privuci publiku? Ja bih se, kao kreativan covek, postideo takvih u sustini jeftinih koncepata i jos ih u glavi odbacio kao besmislene (rekao bih sebi "jebote ala si originalan, pa to su bazicni principi tehnika preporadjanja i regresije i jos milion slicnih eyes/to/eyes tehnologija samoosvescivanja koje po selendrama rade svakakvi gurui vec decenijama).Ali ne - arogantna Marina podrzana gladnim medijima ide u fabriku MOMA-u da iznaplacuje ulaznice odnosno odere one koji se osecaju posebnim, jer lajf iz a bich jebiga. I svi srecni. Kim posecuje ova i slicna sektaska i u sustini kapitalisticka okupljanja te spocitava Kauboju kako je neupoznat, neprosvecen i neupucen u moshti koje se tamo izlazu.Ja sam Kime OS Leopard za tebe. Ti si OS u pokusaju, i to ce se pokazati kada bude nastala odredjena vremenska distanca™.Da je Marina kroz istoriju bila umetnik, danas bi ovo bila gola ledina, svi bi ziveli u pecinama i jeli korenje.
Dakle, još bismo bili u Altamiri, što je super, jerbo je sve posle bila dekadencija.
Link to comment
meni je najbolje sto kauboj procenjuje ko ima talenta i za sta.
Ne procenjuje kauboj, to je tvoje stanoviste na kojem stojis i sa kojeg branis citavu stvar: "nije bitna artikulacija bitan je koncept, nije bitna izvedba bitna je ideja" etc.Tuga.
Link to comment
Ne procenjuje kauboj, to je tvoje stanoviste na kojem stojis i sa kojeg branis citavu stvar: "nije bitna artikulacija bitan je koncept, nije bitna izvedba bitna je ideja" etc.Tuga.
:D kauboju da li ti uopste citas sta pises? enivej sledeci deo ovog razgovora mora da saceka makar 24 casa.
Link to comment
Ne procenjuje kauboj, to je tvoje stanoviste na kojem stojis i sa kojeg branis citavu stvar: "nije bitna artikulacija bitan je koncept, nije bitna izvedba bitna je ideja" etc.Tuga.
pa desila se promena paradigme. jebote Kauboje, ti si ko neki matori hipik koji 10 godina posle Vudstoka ide po pank koncertima i zakera deci kako to nije muzika jer to sto oni sviraju nije dovoljno muzikalno i virtuozno.
Link to comment
:D kauboju da li ti uopste citas sta pises?
Aj da sacekamo 24 sata, ako imas neke moshti pri sebi fotografisi pa okaci kao argument. Ne znam sta drugo da ocekujem za 24 sata.@Darkatraktor: opet nista nisi shvatio.
Link to comment
pa desila se promena paradigme. jebote Kauboje, ti si ko neki matori hipik koji 10 godina posle Vudstoka ide po pank koncertima i zakera deci kako to nije muzika jer to sto oni sviraju nije dovoljno muzikalno i virtuozno.
[offtopic] :lolol: Setih se jednog filma sa Eric Robertsom u ulozi manijakalnog hipi ubice koji kupi hitchhickere i "zakera im kako to sto oni slusaju sad nije muzika jer nije dovoljno muzikalno i virtuozno". Film se zove Strange Frequency btw.Bob Henry: My generation created a heightened sense of morality and free love.Samo me je tvoj opis podsetio na jedan njegov rant u kolima.. (nije nista na cowboy-evu adresu ovde, da se ogradim)[/offtopic]
Link to comment
ne uzimaj cestiti lumpenproletarijat kao taoca tvog patricijskog prezira prema tokovima modernosti. evo mozes ovo okaciti, equally je funny, ali je more true:stiff-upper-lip.jpg?w=595
Link to comment
ne uzimaj cestiti lumpenproletarijat kao taoca tvog patricijskog prezira prema tokovima modernosti. evo mozes ovo okaciti, equally je funny, ali je more true:stiff-upper-lip.jpg?w=595
he would wish da je patricijski. ovo je grcevita odbrana misticnog talenta kao robe. umetnik kao posedink i misticne substance i seta skilova dobrodoslih burzujskom drustvu koji mogu proci kao roba. sitni burzuj. bavarski kobasicar koji misli da je sigfrid. ne mislim na kauboja naravno vec na njegov stav.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
ne uzimaj cestiti lumpenproletarijat kao taoca tvog patricijskog prezira prema tokovima modernosti.
Ovo je scena iz Dekamerona, ovaj gosa cisti bure dok mu toboznji umetnik obradjuje zenu. Mitoloska scena, vanvremenska. Gde si ti otisao, lumpenproleterijat. Jok more, ovaj u buretu je Syme lakoverni, to je Umetnik hteo da kaze.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...