Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Važno da vi™ znate.  :isuse:

 

Rodilo se to sa znanjem™ ko sto se popovi radjaju sa licencom da pretstavljaju boga Jedinoga  :D

 

 

 

priznaj da ti je zaigralo srce, plus si puko bon za razvijanje :)

 

Daj bre Krampo, sta, kao, ovo nije realnost? Mozda se nije desilo ovo sa fotografije ali carevo odelo odavno nije novo a i dalje ga kupuju ovi sto se "razumeju u umetnost" ko Marica u kriv kurac.

Edited by Caligula
Link to comment

de reci sta je fora sa onim linkom sto si postavio. koja je fora?

Misliš na pinterest? Pa ništa, zajebancija u smislu zajebi savremenu umetnost, ne marimo za ta sranja.

 

 

Daj bre Krampo, sta, kao, ovo nije realnost? Mozda se nije desilo ovo sa fotografije ali carevo odelo odavno nije novo a i dalje ga kupuju ovi sto se "razumeju u umetnost" ko Marica u kriv kurac.

 

1SwDR.jpg

Link to comment

 

Misliš na pinterest? Pa ništa, zajebancija u smislu zajebi savremenu umetnost, ne marimo za ta sranja.

 

ma da. mislio sam na pinterest link. skontao sam da mu je stejtment - fuck it, it`s all shit -ovo je sve carovo ruho, ali nisam nasao njegovo objasnjenje ili razlog zasto tako misli. prepoznao sam dosta radova sa njegove liste ali mi jedan posebno blizak. naime, danski trio "superflex" sa radom "Foreigners, please don't leave us alone with the Danes". mislim da je bila 2001 (ili 2002) i izbori u danskoj a glavna tema su bili stranci. kopenhagen i jedan dio malmea su bili oblepljeni tim posterima. rezultiralo je velikom debatom o identitetu, strankama koje dolaze na vlast i generalno toj atmosferi. jednostavna recenica koju mnogi nisu razumjeli jer nisu mogli da odgovore ko su ti treci. udarili su u srce danskog, lijepo prikrivenog i u tradiciju umotanog rasizma. gledajuci poster neces biti u muzeju, niti ce ti zasvirati neka klasicna sonata a neces ni odleprsati u neki mentalno duhovni art prostor koji je rezervisan samo za posebne koji su u stanju prepoznati TO™ nesto. ako neko misli da je to sranje onda nema sta dalje da se prica. ako je to carevo ruho, onda zbogom pameti. ako je to fuck it, onda fuck it. ljudi imaju pravo na svoje misljenje i takodje imaju pravo da budu nadprosecno glupi i povrsni. 

 

tumblr_inline_n0isqn5vT91sqo2zb.jpg

 

ima tu dosta da se prica o njihovim radovima, koga interesuje moze pronaci vise na netu. 

Link to comment

Daj bre Krampo, sta, kao, ovo nije realnost? Mozda se nije desilo ovo sa fotografije ali carevo odelo odavno nije novo a i dalje ga kupuju ovi sto se "razumeju u umetnost" ko Marica u kriv kurac.

naravno da je realnost ako se fokusiras na djubre. ako tebi predstavljaju umjetnost budale koje prodaju carevo ruho onda tu nema sta druze. siguran sam da ces pronaci nesto sto tebi odgovara i nesto sa cim mozes komunicirati. nije marina, nije skupljacica kondoma, nije carevo ruho..jebiga mora biti nesto, ako nema, boze moj. uvijek ima neki nacionalni muzej gdje se mozes opustiti uz slike sa velikim drvenim ramovima i pejsazima. salim se naravno. :)

 

jbg. bilo je tih sto se "razumeju u umetnost" od kako je "umetsnosti", tako nemo cekati da se to promjeni.

Edited by Krampa
Link to comment

naravno da je realnost ako se fokusiras na djubre.

 

 

Pa ovo je topik uglavnom fokusiran na djubre odnosno neoboriv princip koji je djubretu dao zivot i legitimitet.

 

Ne daj boze da je citava um. produkcija takva.

Link to comment

@Krampa: Problem je u tome što se obični predmeti, otpad i praznina uzdižu na nivo umetnosti, na nivo estetske banalnosti. U čemu se ovaj poster razlikuje od njegove sabraće, drugih socijalno/politički/religiozni angažovanih ili onih koju služe kao reklama i pri čemu je više truda ušlo u njihovo dizajniranje, da zasluži da bude nazvan umetničkim delom? U čemu se Dišamov pisoar razlikuje od tvoje klozetsko šolje da zasluži isto to? Jedno od ključnih pitanja je ono što je postavila Notorious a расејан pogodio suštinu, o čemu je pisao i Bodrijar. Nestala je distanca između umetničkog i neumetničkog, nestajali tj. opadali su kriterijumi vremenom dok konačno nisu došli do nivoa da se svakodnevni objekti estetizuju, kulturalizuju i muzejifikuju što reče Žan. U ovoj temi se moglo pročitati svašta, od razmatranja ubistva za umetničko delo do skoro pa proglašavanja za Naciste onih koji vole lepo.

 

Ja ne mogu da stavim u istu ravan kvaliteta sliku sa nekoliko linija i ove pejzaže kojima se podsmevaš (ako grešim ispravi me). Jednostavno ne mogu. Ostali neka se dive tome po MoMA-ma, Tate-ovima, OS i ostalim hipsterskim mekama gde na sve strane vrca kulost, mnogostruka simbolika, reference, otpor kapitalu i šta sve ne.

Edited by miki.bg
Link to comment

"…Art made its final flight, climbed higher and higher in an ever-decreasing tighter-turning spiral until… it disappeared up its own fundamental aperture… and came out the other side as Art Theory!… Art Theory pure and simple, words on a page, literature undefiled by vision… late twentieth-century Modern Art was about to fulfill its destiny, which was: to become nothing less than Literature pure and simple"

 

Cek’, neko stvarno moze s autoritetom da izjavi ovako nesto? Pa ovo vec prevazilazi nostalgiju za dobrim/starim/zlatnim vremenima.

 

Zapravo, cak i da je tako kao sto navodi u poslednjoj recenici, u cemu je problem s tim? Najiskrenije te pitam.

Medij je ipak samo to, medij. Pa valjda sam po sebi, nikako ne bi trebalo da bude preduslov validnosti i kvaliteta (ili ne) umetnickog dela. Dakle, cak i da dodjemo do toga da vise nema svrhe za vizuelnu vec tekstualnu umetnost, pa sto da ne?

 

To je malko problem, kada se vestina i tehnicka virtuoznost dozivljava kao nesto kroz sta se prevashodno vrednuje umetnicko delo (s tim sto ova recenica automatski biva nefer prema savremenim umetnicima, kao da isti postavljaju svoje radove tek tako).

Link to comment

 U ovoj temi se moglo pročitati svašta, od razmatranja ubistva za umetničko delo do skoro pa proglašavanja za Naciste onih koji vole lepo.

 

 

Oooo pa ti si zaista procitao celu temu.

 

Jeste, ovo su neki od hajlajta  ^_^

Link to comment

ma da. mislio sam na pinterest link. skontao sam da mu je stejtment - fuck it, it`s all shit -ovo je sve carovo ruho, ali nisam nasao njegovo objasnjenje ili razlog zasto tako misli. prepoznao sam dosta radova sa njegove liste ali mi jedan posebno blizak. naime, danski trio "superflex" sa radom "Foreigners, please don't leave us alone with the Danes". mislim da je bila 2001 (ili 2002) i izbori u danskoj a glavna tema su bili stranci. kopenhagen i jedan dio malmea su bili oblepljeni tim posterima. rezultiralo je velikom debatom o identitetu, strankama koje dolaze na vlast i generalno toj atmosferi. jednostavna recenica koju mnogi nisu razumjeli jer nisu mogli da odgovore ko su ti treci. udarili su u srce danskog, lijepo prikrivenog i u tradiciju umotanog rasizma. gledajuci poster neces biti u muzeju, niti ce ti zasvirati neka klasicna sonata a neces ni odleprsati u neki mentalno duhovni art prostor koji je rezervisan samo za posebne koji su u stanju prepoznati TO nesto. ako neko misli da je to sranje onda nema sta dalje da se prica. ako je to carevo ruho, onda zbogom pameti. ako je to fuck it, onda fuck it. ljudi imaju pravo na svoje misljenje i takodje imaju pravo da budu nadprosecno glupi i povrsni. 

 

tumblr_inline_n0isqn5vT91sqo2zb.jpg

 

ima tu dosta da se prica o njihovim radovima, koga interesuje moze pronaci vise na netu. 

 

pa superflex su zapravo imali i rad sa video igrama. ali o tome nije pisao tom wolfe bio je suvise zauzet podrskom busu mladjem u ratovima. to je kao kada bi neko citirao poznog tirketa kao autoritet za domacu savremenu umetnost.

Link to comment

Nisam ja napisao da je on autoritet, već samo pitao diskusije radi da li je neko čitao. Ono, čisto kao još jedno mišljenje, kritika, pošto je to jelte naslov teme.

 

Ionako su autoriteti odavno nestali, i vama™ svakako nisu potrebni jer sami sebe pečatirate™ za iste.

 

 

Hajlajt je takodje paralela sa onima koji dijele umjetnost na entartete kunst i "lepo". Jbg.

Bolje i to nego vekovni "fuck you I am an artist" circlejerk gde reči umetnost i umetnik postaju ekvivalent krsta u odbrani od mračnih sila neistomišljenika i negativnih kritičara, gde se isti proglašavaju za nemače pojma, konzervativce, naciste, fašiste i ostale prigodne etikete.

Edited by miki.bg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...