Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

7 hours ago, Mos said:

Dobro je da se završilo. Mučenje od sezone i mučenje od plejofa. 
 

Valjda promene nešto preko leta.

recimo da se pojave zdravi... jebote, Dubsi bez Klaya dve sezone ne vide playoff, Lakersi se raspadnu ako ne igraju AD i LeBron, Phoenix se muci sa NOP bez Bookera... jedino Nuggetsima najgori trener u ligi i nesposobni GM kad im ne igraju Murray i MPJ.

sta mislis kako bi izgledala poslednja cetvrtina nocas da je Murray bio u timu? bacao bi cigle ko Morris? 

 

Nuggetsi nisu znali sta ih je snaslo prva dva meca. Jordan Poole ih je oduvao sa terena. nakon toga su napravili neke promene i igrali 3 izjednacena meca. nocas su ostali jos i bez Riversa koji je najbolji spoljni defender u timu. zaista ne znam koje se to epohalne promene ocekuju. da dovedu igrace koji se nece povredjivati? pa to bas i ne ide tako... mislim, bilo bi lepo da dovedu Giannisa, ali mislim da ga Bucksi nece dati za MPJ-a, pick druge runde i kilo cvaraka.

Link to comment

Eliminisao ih slobodni zidar  Garry Payton dvojka:isuse: Za Jokica vazi ona Rambova, godine kurcu prolaze, neka dobro razmisli da li vredi  ostati u klubu bez sampionskih ambicija:)

Link to comment
6 hours ago, Mos said:

Bugiju ovo bio rekord karijere u plejofu :huh: 

 

Voleo bih da Ja izdominira nad GSW, ako ništa zbog ovih Karijevih jadničkih slanja na spavanje. Ono, baš džiberana.

I meni je mnogo antipatican lik, sa svim majmunisanjima, kada zvace onu gumu za zastitu zuba itd. Ma ceo tim  minus Bjelica i Looney je mnogo antipatican:dry:

Edited by Micko8
Link to comment

jedno su ambicije, drugo su šanse, kako može ekipa koja ulazi već nekoliko godina u plejof prilično komotno i koja ima tri max ugovora (kakvi god da su) da bude ekipa bez šampionskih ambicija? Po toj logici i GSW je prošle godine bila ekipa bez šampionskih ambicija, a evo sad izgledaju kao favoriti da uzmu zapad lagano. 

Link to comment

Sa ovom ekipom kakva je sada nemaju sansu za titulu , boga pitaj u kakvom stanju ce biti Murray i Porter  kada se vrate na teren . Na Zapadu je vec nekoliko ekipa koji su trenutno a i po potencijalu ispred njih. Neka ode  tamo gde ima vecu sansu da se bori za titulu, barem da se spoji sa jos nekom zvezdom , mozda u Dallas ili tako neku slicnu ekipu.

Edited by Micko8
Link to comment

Brate šta onda reći za sve moguće varijacije i kombinacije Netsa, onoga što je Filadelfija muljala sve ove godine (Simons, Fulc, dovođenje Herisa, Batlera), Boston sa Kajrijem, Kliperse, Hjuston, toliko ekipa je probavalo da sklepa nekakve supertimove pa uglavnom pušengija, kao što rekoh, jedno su ambicije, drugo su šanse, treće su mogućnosti. Pitanje je šta Denver može da dovede a da ne košta boga oca i da je uopšte izvodljivo. Da su doveli Kavaja kojim čudom i da je ovako kljakav i to bi bilo proglašeno flopom, jednostavno, nekad je i do spleta okolnosti.

  • +1 2
Link to comment

Pa treba pogledati samo  istoriju Denverovog  front office-a  u poslednjih pet sezona i sve ce ti biti jasno. Nece tu biti nikakvih velikih promena niti dovodjenja pojacanja, sve se nade polazu u dva igraca koji trebaju da se vrate iz teskih povreda. Denver je  takodje i veoma nezanimljiva kosarkaska sredina, tu na nekim domacim utakmicama ima vise navijanja za protivnicke ekipe nego za domacina. Jokic  puni 28 godina sledece sezone , on na ovako  visokom nivou moze da igra  maksimalno  pet sezona  i to ako ga povrede zaobidju, i u tom periodu  treba da ganja titulu. Steta bi bilo da osvoji dva MVP priznanja a ne osvoji titulu. Ne mora da ode u neki super team sa 3,4 superstara ali moze da se pridruzi nekoj ekipi koji ima vecu sansu da se bori za titulu od Denvera .

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, freakns said:

recimo da se pojave zdravi... jebote, Dubsi bez Klaya dve sezone ne vide playoff, Lakersi se raspadnu ako ne igraju AD i LeBron, Phoenix se muci sa NOP bez Bookera... jedino Nuggetsima najgori trener u ligi i nesposobni GM kad im ne igraju Murray i MPJ.

sta mislis kako bi izgledala poslednja cetvrtina nocas da je Murray bio u timu? bacao bi cigle ko Morris? 

 

Nuggetsi nisu znali sta ih je snaslo prva dva meca. Jordan Poole ih je oduvao sa terena. nakon toga su napravili neke promene i igrali 3 izjednacena meca. nocas su ostali jos i bez Riversa koji je najbolji spoljni defender u timu. zaista ne znam koje se to epohalne promene ocekuju. da dovedu igrace koji se nece povredjivati? pa to bas i ne ide tako... mislim, bilo bi lepo da dovedu Giannisa, ali mislim da ga Bucksi nece dati za MPJ-a, pick druge runde i kilo cvaraka.

 

Umoran sam druze i od sezone i od Denvera. Taj post je vise bio na tu temu nego neko silno razocaranje sto nisu oduvali GSW jer smo svi znali da se to nece desiti. Ne mogu dovesti Janisa, ali FO bi za pocetak mogao da potrazi na draftu igraca koji bar izgleda kao da ima zelju za igranjem odbrane. Oba Greena i Barton vise nisu za ovu ekipu, osim ako se Will ne slozi da igra 6-7. igraca sa klupe. Daj svu drvnu gradju za agilnost u odbrani, napad ostavi Jamalu i Debelom. Ja mislim da bi ekipa mogla da se osvezi i novim trenerom, ali to se svakako nece desiti. Na sve to na stranu, slutim da MPJ nikad nece uspeti da se izvuce iz kruga povreda u koji je upao. Ako bude imao jos dve sezone ozbiljne kosarke sa plejofom - to ce biti fenomenalno. Sve u svemu, Nugg life. 

  • +1 1
Link to comment

Nisam siguran da je trener dobro rešenje, ovo što Jokara igra u Denveru tj način an koji  ga koristi Meloun - msm da je prvi slučaj u istoriji NBA da centar toliko ima loptu van posta i učestvuje u kreaciji. Pitanje je kako tj da li bi drugi trener praktikovao da se tako igra. Očigledno je da to daje rezultate i da sa max posedom Jokara utiče dobro na ceo tim, ali u timu sa više zvezda i igrača gladnih lopte, pitanje je šta bi oni mislili o tome.

 

Niko normalan ne može posle ovog plej ofa i  sezone uopšte da kenja na Melouna, ne samo da im nisu igrala dva max igrača već im je ostatak tima go kurac. Jokara je svakako glavni razlog dobre sezone, a drugi je Meloun, jer.. Sigurno nije Barton ili Moris pa ni Gordon. U krajnjem slučaju samo ako je uspeo - a uspeo je - da ih motiviše da u teškim uslovima ginu i dođu do 6 mesta na zapadu - obavio je posao. 

Link to comment

Jokic bi bio odlican u svakom  sistemu. Stavis ga sa plejmejkerom poput Chris Paul-a i samo vrtis pick and roll i pop sa njim do besvesti , on ima kompletan arsenal kada je u pitanju ubacivanje lopte u obruc. U Denveru mora da igra kao  plejmejker posto plejmejkeri i bekovi sa kojima igra poseduju malo kreativnosti. Bones oebacava sa Morrisom je pred kraj sezone uspostavio neku ok saradnju ali i dalje je to daleko od nivoa koji je potreban za nesto vise, sve ce zavisiti od Murray-ovog povratka, u kakvom ce biti stanju i da li ce uspeti da ostane zdrav u narednim sezonama .

Edited by Micko8
Link to comment

Da, svesti najboljeg dodavača u istoriji centara i jednog od 5 najgenijalnijih dodavača, igrača i umova košarke ikad na to da rola pik do smrti, pa to bi bilo za Hag.

Na kraju opet će biti kao Maloun, ništa titula. Na stranu što je Maloun bio jedan od najspremnijih igrača ikad, mrcina nad mrcinama, zašto bi neko gurao Jokića u takvu ulogu. 

Link to comment

Samo sam se nadovezao na post iznad, Jokic bi mogao da se prilagodi i u sistemu gde nije glavni plejmejker , kada bi igrao sa kvalitetnim plejmejkerom. Mozes da ga ubacis u bilo kakav ofanzivni sistem, posto ovaj ume sve sa loptom.

Link to comment

Ma može ali čovjek je dvostruki (?) MVP, doktor timske košarke i čarobnjak s loptom, takvi ne rastu na grani, oko takvog praviš ekipu, a ne dovodiš ga kao izvršioca radova nekom plejmejkeru. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

 

Umoran sam druze i od sezone i od Denvera. Taj post je vise bio na tu temu nego neko silno razocaranje sto nisu oduvali GSW jer smo svi znali da se to nece desiti. Ne mogu dovesti Janisa, ali FO bi za pocetak mogao da potrazi na draftu igraca koji bar izgleda kao da ima zelju za igranjem odbrane. Oba Greena i Barton vise nisu za ovu ekipu, osim ako se Will ne slozi da igra 6-7. igraca sa klupe. Daj svu drvnu gradju za agilnost u odbrani, napad ostavi Jamalu i Debelom. Ja mislim da bi ekipa mogla da se osvezi i novim trenerom, ali to se svakako nece desiti. Na sve to na stranu, slutim da MPJ nikad nece uspeti da se izvuce iz kruga povreda u koji je upao. Ako bude imao jos dve sezone ozbiljne kosarke sa plejofom - to ce biti fenomenalno. Sve u svemu, Nugg life. 

Denver nije atraktivna destinacija i sigurno nece dovesti neko zvucno pojacanje. Takodje, draft mogu da zaborave. Sada se ulazi u 3-4 sezone kad se vise ne razvijaju igraci, tako da treba iskoristiti taj pik da nadjes nesto sto ti treba. TC je spreman to da uradi, videli smo vec. tako je doveo Granta i AG. cimni OKC,.. ovaj tim ne treba neki poseban overhaul. trebaju im zdravi Murray i MPJ. 

sve ostalo sto si napisao se slazem. slicno sam napisao i na Nuggets forumu.

1. potpisi Debelog

2. dovedi krstenog backup centra

3. potpisi Riversa. covek nije senzacija, ali spreman je da rilja u odbrani

4. vrati Garrisa. vidi pod Rivers

5. ratosiljaj se oba Greena

6. ratosiljaj se Bartona, osim ako nece da ulazi s klupe i igra do 20min po mecu

7. potpisi backup AGu. Davon Reed moze biti opcija.

 

i to ti je to, nadji dva kopaca rovova na bekovskim pozicijama, nadji drvosecu za backup 3, i krstenog backup centra. i to je to. ali sve to je krpljenje. osnova je da Debeli, Murray, AG i MPJ budu zdravi. tu su pare, tu je kvalitet. ako to nemas, imaces sezonu kao prethodne dve. ako to imas, ,kandidat si za titulu. 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...