Jump to content
IGNORED

Odbrana Od Reklama


Mil@n

Recommended Posts

On 11. 1. 2024. at 21:53, napadaj said:

Settings - Network & Internet - DNS - Private DNS provider hostname - upišeš dns.adguard.com

Naravno da mi je YouTube blockirao i AdGuard AdBlocker.

 

Ne znam gde se podesava ovo napadajovo (jel to za browser opcija?) ali ja podesio da mi network card koristi AdGuard DNS server i ovu rundu sam dobio. Videcemo koliko ce potrajati :D 

 

 

Link to comment
On 11. 1. 2024. at 21:53, napadaj said:

Settings - Network & Internet - DNS - Private DNS provider hostname - upišeš dns.adguard.com

Sad sam postavio na androidu, jer me na mobilnom smaraju reklame, pa cu da vidim.

Uzgred, automatski mi je ponudio dns.adguard.com, kada sam izabrao opciju private DNS.

Nisam to ocekivao od Gugla da sece granu na kojoj sedi :)

 

Link to comment
On 11. 1. 2024. at 20:38, napadaj said:

Za browser ili za aplikacije generalno? U Firefoxu uBlock Origin radi bez problema, a za generalno blokiranje reklama u svim ostalim aplikacijama koristim dns.adguard.com

 

 

 

Kako to konkretno radi, blokira sve reklame u svim drugim aplikacijama?

Link to comment
On 13. 1. 2024. at 15:43, Shan Jan said:

https://adguard-dns.io/en/welcome.html

 

Radi na nivou uredjaja, tako da ako aplikacije koriste DNS uredjaja (a vecina bi trebalo) onda i za njih treba da radi. Bar ja to tako vidim.

 

Baš tako, servuje content preko svojih DNSova i servira "očišćene" verzije stranica i appova.

 

Sad vidim da je i Mullvad uključio to u svoj app za VPN na svim uređajima, ima ads i content blockere isto.

Link to comment

@Shan Jan

 

Mozes li napisati koji browser, koji OS, koja verzija UBlock Origina, koji filteri su aktivni (moze i screenshot) i da li si ulogovan dok gledas?

 

Ja na 3 komputera na 3 razlicita provajdera i 2 OS sa firefoxom i UBlockom nemam problem.

Na telefonu isto funkcionisu  i firefox sa UBlockom i NewPipe.

 

Mozes li isti video skinuti sa yt-dlp?

 

  • +1 1
Link to comment

Danas videh ovo:

 

 

 

Nisam primetio ovo dosad, a i u komentarima vidim da Firefox ekipa nema taj problem.

 

Zasad Firefox + uBO combo radi perfektno.

 

Link to comment

Ako imate vpn, konektujte se na Albaniju. Tamo su youtubu zabranjene reklame, ergo nema kočenja browsera i nema reklama.  Barem dok ne poprave blockere

Link to comment
  • 1 month later...
On 15. 1. 2024. at 20:16, Shan Jan said:

Samo da prijavim da je YouTube i ovu bitku dobio :sad:

 

FF 123.0, također, uBlock 1.56.0. Doduše ne prikaže reklamu, već samo naziv iste, te u tišini odbroji sekunde reklame.

 

Srediće se i to valjda.

Link to comment

Rat i dalje traje... neko vreme mi radio uBlock a sada vidim da je YouTube krenuo sa novom forom - usporava videje i krece baferovanje, preskakanje i sve one stvari koje si imao na pocetku interneta :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...