Jump to content
IGNORED

Odbrana Od Reklama


Mil@n

Recommended Posts

16 hours ago, Shan Jan said:

Koliko vidim to moze samo na lindzi da se postavi. Sta cemo mi sto imamo Windowse?

 

Napisah ti na Privatnost temi malo duži odgovor, ali generalno ako imaš bilo šta od rashodovanih računara koji mogu da budu upaljeni 24h, možeš da probaš da se igraš sa Linuxom na istom i instaliraš bar AdGuard Home, od resursa mu jako malo treba.

 

Alternativno, možeš i da se častiš jedan mali Raspberry Pi (https://www.rs.galagomarket.com//item/display/3746?src=raspberrypi) ako budžet dozvoljava i vidiš šta sve može na isti da se stavi :)

  • +1 2
Link to comment
On 7. 1. 2024. at 11:48, Avatar said:

 

Napisah ti na Privatnost temi malo duži odgovor, ali generalno ako imaš bilo šta od rashodovanih računara koji mogu da budu upaljeni 24h, možeš da probaš da se igraš sa Linuxom na istom i instaliraš bar AdGuard Home, od resursa mu jako malo treba.

 

Alternativno, možeš i da se častiš jedan mali Raspberry Pi (https://www.rs.galagomarket.com//item/display/3746?src=raspberrypi) ako budžet dozvoljava i vidiš šta sve može na isti da se stavi :)

Za ovo preporučujem Puppy Linux koji sam svojevremeno koristio i super je radio. Može da se isproba bez instalacije pošto je dovoljno mali da se ubaci u RAM memoriju, pa ako se neko odluči da ga zadrži onda jednostavno može i da ga instalira. Zbog veličine je idealan za stare kompove. Lak je za korišćenje i ima prilično dobru podršku na netu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Samo da kazem da AdGuard AdBlocker extension radi posao savrseno a free je :thumbup: 

 

Fuck you Google and YouTube Premium :bee:

 

Ole! Mnogo mi je drago! :D

 

3 hours ago, ragasto said:

Za ovo preporučujem Puppy Linux koji sam svojevremeno koristio i super je radio. Može da se isproba bez instalacije pošto je dovoljno mali da se ubaci u RAM memoriju, pa ako se neko odluči da ga zadrži onda jednostavno može i da ga instalira. Zbog veličine je idealan za stare kompove. Lak je za korišćenje i ima prilično dobru podršku na netu.

 

Vidiš, ni ja nisam testirao pre isti, super ti je ideja da ko želi da testira uvek može live USB da napravi za 10tak minuta, ubaci flešku i poigra se sa sistemom :)

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

Samo da kazem da AdGuard AdBlocker extension radi posao savrseno a free je :thumbup: 

 

Fuck you Google and YouTube Premium :bee:

Koja je razlika izmedju AdGuard AdBlocker i uBlock Origin ?

 

Takodje imam i Privacy Badger i NoScript, za svaki slucaj.

I naravno Firefox forever.

 

Link to comment
10 minutes ago, brusli said:

Koja je razlika izmedju AdGuard AdBlocker i uBlock Origin ?

 

Takodje imam i Privacy Badger i NoScript, za svaki slucaj.

I naravno Firefox forever.

 

Razlika je sto jedan radi za youtube a drugi ne :D Bar kod mene.

Link to comment

Za browser ili za aplikacije generalno? U Firefoxu uBlock Origin radi bez problema, a za generalno blokiranje reklama u svim ostalim aplikacijama koristim dns.adguard.com

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
53 minutes ago, napadaj said:

Za browser ili za aplikacije generalno? U Firefoxu uBlock Origin radi bez problema, a za generalno blokiranje reklama u svim ostalim aplikacijama koristim dns.adguard.com

 

 

aplikacije... chrome je za surf...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...