Jump to content
IGNORED

LŠ 21/22


renne

Recommended Posts

5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Da se Sam Allardyce zove Samuele Alardotti, verujem da bi isto to pisao :dry: Napoli je igrao tešku bunkericu 180 minuta, dobio kod kuće 1-0, izgubio u gostima 1-0, i ispao iz grupe. Sa Evertonom je pobedio tokom COVID januara kad LFC bukvalno nikoga nije mogao da dobije, vezali su valjda šest poraza kod kuće u ligi.

 

Karlitu načelno svaka čast, ali slaba ti je statistika za ovakve zaključke.

 

Sa Napolijem je igrao i u vašoj ligaškoj šampionskoj sezoni, 2-0 u Napulju, 1-1 u Liverpulu.

 

Hajd' da ne spominjem prahistoriju Real-Borussia iz četvrtfinala 2013-14. (3-0 u Madridu, Lewa nije igrao zbog kartona; u revanšu Ronaldo bio ozlijeđen, Reus zabio dvaput za 2-0, a meni u crni tefter upali Auba i Mkhitaryan zbog promašaja zicera :isuse:) iako su i tad za Real igrali Carvajal, Luka :kralj:, Benzema i Casemiro.

Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

 

pre 10ak godina zamalo palo na igrača Iowe. kamera ga promašila, ali ga je sajla malo zakačila, ali se izmakao pa mu nije bilo ništa. Mislim da se taj lik prezivao McNulty :D

na skijanju je pre neku godinu kamera umalo poklopila skijaša (i to nekog najboljeg), ali to nije bio skycam/spidercam, nego dron

 

btw to u Mexicu 1986 nije bila kamera nego su iznad terena valjda okačili ozvučenje i onda još preko njih neke ukrase pa je to bacalo senku na teren u obliku džinovske zvezde. fifa/uefa su dosta kasno počeli tako da snimaju utakmice, do pre 10-15 godina toga nije bilo kod njih.

 

 

 

Skijaš Marsel Hiršer. Dominirao je svetskim kupom tih godina. Bukvalno je dron pao sekundu pošto je prošao taj deo staze.

Link to comment
Quote

“Looking back, people said oh PSG were unlucky, Chelsea were unlucky, Manchester City were unlucky, this was practically the only game where people thought we were more or less on the same level,” smiled Ancelotti.

“I think it helped that Liverpool were easier to decipher than the others, because they have a very clear identity and we could prepare the way that we did. We knew what strategy to take, don’t give them space behind the defence to run into.

“Perhaps our football wasn’t extraordinarily beautiful tonight on an aesthetic level, but playing out from the back to incentivise their pressing wasn’t a great idea.

“We had a few more long balls, then when their press in our half of the pitch lessened, we got to control the ball more especially in the second half.”

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nakon prespavane noći, sad mislim da je Benzema bio u ofsajdu kod poništenog gola  i da je sudija ispravno odlučio. 

Link to comment

Klopara stari luzer.:fantom: Ima manje bitnih trofeja u Liverpulu (4), nego Hansi Flik (5) za 19 meseci u Bajernu. 

Mogao bi Real za promenu da izgubi neko finale LŠ za mog života. Ne baš zasluženo su prošli četiri puta. Sa druge strane, Benzema je bio fenomenalan cele sezone, Kurtoa juče, a poništili su im i gol u prvom poluvremenu bez nekog većeg razloga.

Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Nakon prespavane noći, sad mislim da je Benzema bio u ofsajdu kod poništenog gola  i da je sudija ispravno odlučio. 

Čist ofsajd, jebi ga.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam kako može da bude čisto kad tri igrača dodiruju loptu u istoj sekundi, a sudije treba da vide i ko je igrao i da li je bilo namerno/slučajno.

 

Courtois, inače, oborio rekord sa devet odbrana u finalu LŠ, a od tih devet je bar pet bilo stvarno odličnih :ziga: Mogu da pričaju šta hoće o Karlitovoj strategiji, raspala bi se momentalno da mu golman nije ovako nenormalno odigrao.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne znam kako može da bude čisto kad tri igrača dodiruju loptu u istoj sekundi, a sudije treba da vide i ko je igrao i da li je bilo namerno/slučajno.

 

Courtois, inače, oborio rekord sa devet odbrana u finalu LŠ, a od tih devet je bar pet bilo stvarno odličnih :ziga: Mogu da pričaju šta hoće o Karlitovoj strategiji, raspala bi se momentalno da mu golman nije ovako nenormalno odigrao.

Moja neka logika: lopta se iz karambola u kojem niko nije imao kontrolu nad njom odbila do Benzeme koji se aktivirao iz zaleđa. Zato mi jeste čist ofsajd, iako je retka situacija.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Moja neka logika: lopta se iz karambola u kojem niko nije imao kontrolu nad njom odbila do Benzeme koji se aktivirao iz zaleđa. Zato mi jeste čist ofsajd, iako je retka situacija.

 

OK, karambol nije isto što i dodavanje. Pravila navode da se gleda da li je igrač "deliberately played the ball", pa ako jeste, samo onda se njegov kontakt uzima u razmatranje kod odluke da li je ili nije bio ofsajd.

 

VAR je navodno odlučio da zbog tog karambola kontakti Konatea i Fabinja sa loptom ne važe jer, eto kao, nisu namerno odigrali (glupost, ali ajde). Ako je tako, zašto onda kontakt Valverdea važi?! Za onu dvojicu jeste karambol ali za njega je čisto i namerno dodavanje? Hteo je da doda Benzemi od dve martinele?

 

Ako hoćeš da tretiraš karambol kao da loptu niko od igrača nije namerno odigrao, kao da se prosto odbijala od nekakvih stativa u sred terena i vratila Benzemi, onda ne može da bude ofsajd. Dakle, tvoja logika bi značila da je Benzema efektivno dodao samom sebi. Ali VAR tako nije odlučio, već je odokativno cenio da dva braniča nisu imala nameru da diraju loptu na sopstvenom petercu, a napadač jeste imao nameru i stoga dodao Benzemi u ofsajd poziciji :isuse:

 

Apsurdna interpretacija pravila koja me već godinama izluđuje jer dovodi sudije u ovakve nemoguće situacije, a @Pokojni Ruxin je već godinama tvrdoglavo brani. Živa šteta što ovde to poništenje gola nije odlučilo pobednika, vrlo bih ga rado čuo kako argumentuje da je sve bilo fair & square i da je LFC zasluženo postao prvak Evrope :yawn2:

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

 

 

U Ancelotijevom fudbalu nista nije tabu i bas ga briga sta je "moderno". Always play from the back, no long balls... Says who?

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dakle, tvoja logika bi značila da je Benzema efektivno dodao samom sebi. Ali VAR tako nije odlučio, već je odokativno cenio da dva braniča nisu imala nameru da diraju loptu na sopstvenom petercu, a napadač jeste imao nameru i stoga dodao Benzemi u ofsajd poziciji :isuse:

Moja logika je da je Benzema ostvario nedozvoljenu prednost jer se našao u toj poziciji kada se lopta od dvojice igrača Liverpul i jednog Reala odbila u njegovom pravcu. Jasno je da niko Valverde nije imao nameru da je doda ka Benzemi, kao i da je u gužvi dokačila igrače Pula. Mislim da u situaciji kad realno niko od njih nije imao kontrolu nad loptom, nije toliko bitno ko je poslednji dodirnuo pre nego je došla do Benzeme, i zato  mi je ok odluka. 

Da je Valverde bio par koraka udaljeniji, ne bi bio ofsajd.

Link to comment

“Looking back, people said oh PSG were unlucky, Chelsea were unlucky, Manchester City were unlucky, this was practically the only game where people thought we were more or less on the same level,” smiled Ancelotti.

“I think it helped that Liverpool were easier to decipher than the others, because they have a very clear identity and we could prepare the way that we did. We knew what strategy to take, don’t give them space behind the defence to run into.

“Perhaps our football wasn’t extraordinarily beautiful tonight on an aesthetic level, but playing out from the back to incentivise their pressing wasn’t a great idea.

“We had a few more long balls, then when their press in our half of the pitch lessened, we got to control the ball more especially in the second half.”

 
Iako za Real nikad ne možeš da kažeš da je autsajder, čak i kada je drugi tim favorit na papiru, ova sezona je na neki način bila dark horse sezona za njih. Masovno su ih potcenjivali svi odreda, a oni došli i objasnili. Ovo im je po meni najbolja od svih titula koje su ovi igrači osvojili. Čak i ja koji zaista ne volim taj klub, jednu reč ne mogu da kažem, iako je svakako bilo gurke ove sezone (ne i sinoć).
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...