Jump to content
IGNORED

LŠ 21/22


renne

Recommended Posts

Treba i to imati u arsenalu, smaras minut i po pimplanjem i onda iznenada neko iz odbrane ili zadnji vezni Pirlovskim/Albertinijevskim pasom od 30 metara kreira 100% sansu i capcap.

Jbt, i dalje se tesko privikavam na nepostojanje gola u gostima, gledam Liverpul smanji na 2-1 i ovi iz Viljareala ne padaju na zemlju, mos misliti 1 ko nijedan. :D
 

Edited by Plajvi
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

O ovome se radi, vecina timova nema taj nivo tehnickog znanja u zadnjoj liniji.


Postoji i 1 sjajan kontraprimer, David Luiz koji ima tehnicko znanje, ali mu je takticko i defanzivno znanje na nivou Tutorica. Dosta igraca pod stare dane prelazi sa DM na CB upravo iz tih pimplerskih/paserskih razloga, pre dok se nabijala lopta napred ostrvski™ mogli su stoperi da budu Martin Kion i Toni Adams, danas bi igrali za Kolcester. 

Link to comment

ne pričamo o gvardiolizmu i milionima dolara, nego o tome da po modernim fudbalskim trendovima jasna struktura u 8/10 slučajeva donosi bolje rezultate od improvizacije i vica.  da to ne važi samo za timove za neograničenim budžetima dokazuju recimo howe, potter, rodgers i viera (primeri iz engleske pošto samo to pratim). koja je poslednja ekipa koja se borila za titulu u pl a da nije bila vrlo automatizovana?

 

naravno da nije bulletproof i da je u kup takmičenjima sve moguće. ali pošto ja lično smatram da kup takmičenja nisu najidelanije merilo rada trenera i jačine ekipe postavimo stvari ovako - ko misli da bi se ovogodišnji real ozbiljno borio za titulu u engleskoj pored liverpula i sitija?

 

a ako zbog predrasuda nisi gledao siti dok je sane bio tu, siti koji je imao i preseksi kontru i bio meni lično najbolji od svih sitija za gledanje, pa dosta si vala propustio.

@harper

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Dobro, Johne, sad malo pretjeruješ.

 

Fudbal se više ne može igrati golmanu u krilu tako što Eto'o 90 minuta igra lijevog beka. Evoluirao je fudbal u pravcu gdje svi moraju biti tehnički i fizički na nivou tako da je to pozitivna stvar.

 

Sad, mi koji pamtimo staaaaaari fudbal u kojem se znao neki red™, da je bek branič, a stoper kostolomac, možda žalimo za tim vremenima i nadamo se nekom novom blastu iz prošlosti™, tipa Conteovo vaskrsnuće zadnje trojke koji će fudbal vratiti u godine kad je libera mogao igrati i Goca Jurić na inzulinu.

  • Wub 1
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

ne pričamo o gvardiolizmu i milionima dolara, nego o tome da po modernim fudbalskim trendovima jasna struktura u 8/10 slučajeva donosi bolje rezultate od improvizacije i vica.  da to ne važi samo za timove za neograničenim budžetima dokazuju recimo howe, potter, rodgers i viera (primeri iz engleske pošto samo to pratim). koja je poslednja ekipa koja se borila za titulu u pl a da nije bila vrlo automatizovana?

 

naravno da nije bulletproof i da je u kup takmičenjima sve moguće. ali pošto ja lično smatram da kup takmičenja nisu najidelanije merilo rada trenera i jačine ekipe postavimo stvari ovako - ko misli da bi se ovogodišnji real ozbiljno borio za titulu u engleskoj pored liverpula i sitija?

 

a ako zbog predrasuda nisi gledao siti dok je sane bio tu, siti koji je imao i preseksi kontru i bio meni lično najbolji od svih sitija za gledanje, pa dosta si vala propustio.

@harper

 

Ponovicu, fudbal nije ili jasna struktura ili vic vec obe stvari istovremeno. I Gvardiola to razume, njegovi igraci u poslednjoj trecini imaju verovatno najvise slobode od svih napadaca. Samo treba doci do te proklete trece trecine. Pep je doktorirao svoj fudbal sa Barselonom koja je imala dosta specifican roster i bar tri genijalna igraca koji su mogli da naprave razliku sa bilo koje pozicije na terenu, to vise nije ponovio s drugim timovima i drugim igracima. U to vreme mu nije smetalo da li je kup ili liga takmicenje, satirao je gde je stigao.

 

A to da li bi se Real borio za titulu u Engleskoj ili ne je kiselo grozdje posle teskog poraza od tog kluba. Bori se za titulu u Spaniji jer tamo igra.

  • +1 1
Link to comment
Quote

fudbal vratiti u godine kad je libera mogao igrati i Goca Jurić na inzulinu.


Ajmoooooo

Nije stvar toliko ni u staaaarom fudbalu, nego u razlicitosti stilova. Sad i kad gledam Zvezdu i kad gledam Real/Siti, vidim jedno te isto, samo duplo sporije, slabije, i nize. 

Katai je Sterling, Ivanic je Silva, Kanga je Kroos, Fernandinjo je Srnic.

Edited by Plajvi
Link to comment
3 minutes ago, ArleKino said:

Dobro, Johne, sad malo pretjeruješ.

 

Fudbal se više ne može igrati golmanu u krilu tako što Eto'o 90 minuta igra lijevog beka. Evoluirao je fudbal u pravcu gdje svi moraju biti tehnički i fizički na nivou tako da je to pozitivna stvar.

 

Sad, mi koji pamtimo staaaaaari fudbal u kojem se znao neki red™, da je bek branič, a stoper kostolomac, možda žalimo za tim vremenima i nadamo se nekom novom blastu iz prošlosti™, tipa Conteovo vaskrsnuće zadnje trojke koji će fudbal vratiti u godine kad je libera mogao igrati i Goca Jurić na inzulinu.

 

Bekenbauer, na primer.:D Simpaticna je ta ideja da se nekada igrao neki ceparoski fudbal a onda dosli savremeni treneri i sve promenili ali nije tacna. Rinus Mihels je pre 50 godina igrao fudbal sa devet igraca (minus golman i Rensenbrink) od kojih je svaki mogao da igra maltene na svim pozicijama. Bolji su tereni danas, kvalitetnija oprema, igraci su bolje zasticeni, treninzi su mnogo uznapredovali, to je uticalo na razvoj fudbala mnogo vise od genijalnih trenerskih izmisljotina koje "ranije nikad nisu vidjene". A sto se tehnike tice, mogu iz glave da navedem bar 30 igraca iz ranijih epoha koji bi po nivou tehnike danas bili prvih 29 igraca na svetu. Od danasnjih skupocenih vedeta samo Mesi bi se ubacio u tih prvih 30.

  • Hvala 1
Link to comment

tbh ne znam gde sam rekao da su strukura i vic dve isključive stvari. u pitanje su 2 različita kraja batina i svaka ekipa na svetu se nalazi na nekoj međutački između ta 2 ekstrema. 

 

meni lično je prilično jasno na koju stranu naginje velika većina najuspešnijih modernih ekipe, ali dopuštam da se neko ne slaže sa mnom i povlačim se iz konverzacije.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
On 4.5.2022. at 23:40, Plajvi said:

Ovo ce biti prvo finale koje Real nece dobiti otkad pratim fuzbalj. 

Takođe, Real za mog života nije izgubio finale LŠ/KEŠ.

Valjalo bi da se to desi, a za Redse sam navijao tri puta u životu, dva puta protiv Milana, i pre četiri godine u finalu.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

ajde makar neko osim mene da primeti koliko je povreda vokera koštala siti :thumbsup:

 

Jeste kostala. Drzao je Vinicijusa prilicno dobro a i pricali su da igra sa povredom i sa pain blokerima. Ali nuzno ne mislim da je on jedina osoba koja je kostala siti. Osim magije.

 

Naravno, ovde pricam o par izmena koje su mogle da ucine da Siti ode u finale, naravno teoretski jer je ipak Pep malo bolji trener od mene :ph34r:

 

Prvo, Pep je uvodjenjem Grilisa verovatno hteo da osvezi napad i da ubaci svezeg igraca koji moze da trci u kontre, sto je delimicno i neuspesno (na zalost) uspeo. Imao je dve sanse i da ih je realizirao bio bi dostojan novaca koje su platili. Ali nije. Ovakvom Sitiju ne treba Grilish da udje u 78. minutu, kad si bukvalno u 16 metara, ovakvom Sitiju treba igrac kao sto je Salah, Diaz, Haaland, koji u bilo kom minutu pretrce igrace i daju gol. Simple as that. Grilis je igrac koji je sposoban na malom prostoru, odlican dribling, promene pravca ali ne najbrzi. Real je od gola koji je primio presao na ofanzivu sa jednim igracem u svom polju i jednim na centru sto je ostavljalo 50+ metara praznog prostora za bilo koga ko je brzi od Militaa da da go. Jbg, Grilis se trudio ali on nije taj tip igraca da to uradi. Jesus verovatno jeste jer je em brzi em direktniji em zna da padne ako ga neko takne pa bi time ustedeo neko vreme i naterao Madrid da obrate paznju na njega i ne natrpaju igrace u 16. Mozda. Bukvalno sam iznervirao zenu jer sam vikao na Pep-a da ubaci bilo kog, makar bio golman ali da je brz kakav kog bio sa loptom jer je praznina posle centra bila oooooovoolika. Nikog posle centra osim golmana Reala. Militao ponekad.

 

Uvodjenje Fernandinja je trebalo da Siti ubaci u formaciju sa tri defanzivca plus bekovi i 2 DM-a. Mogu da ukapiram logiku ali na klupi imas Akea koji je spreman da udje i valjda je trebalo umesto Mareza ali se odlucuje za prvog. Zasto? Skroz pogresno. Ake je mogao da ide levo, da pokriva Rodriga i kada se ukaze potreba da ide u centar a da ga pokriva Grilis a da Zincenko pokriva Vinija a da Kancelo komotno igra nekog DM-a jer moze. Realov plan je bio ocigledan jer sta drugo da rade na -2 gola. Sibaj loptu u 16. Pepov plan je trebao da bude Ake umesto Fernadinja, Jesus i dalje tu i da se igra 5-4-1 sa gubljenjem vremena. Kancelo-Laporte-Ake-Diaz-Zincenko -- Rodri-Silva-Foden-Gundogan - Jesus /ko god. Imas dva bloka sto siroko sto duboko sto igraca za kontre i sto jebeno uvodis coveka od 37 godina koji jeste iskusan ali igra poziciju u kojoj ga teras da igra treceg CB-a i false 9 umesto jebenog Akea koji je navikao u Bormuthu da krlja glavom?

 

 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, John Coltrane said:

 

Meni je to prelomna tačka u odumiranju fudbala na kakvom sam odrastao. Imao sam priliku da, uživo, slušam jednog velikog košarkaškog trenera koji je objašnjavao evoluciju košarke na primeru Jokića - ukratko, "kako smo od centra koji ne može da ubode bacanje jer ga guraju pod koš, došli do Magic Jokića koji ima asistencija taman koliko i Džon Stokton".  Možda poredjenje nije najbolje, ali danas su ova "kretanja iz zadnje linije" izrodile štopere koji ne mogu da postignu gol glavom posle prekida ili da odbrane dobar centaršut iz "žive igre" (kao sinoć gol Rodriga koji visok 170cm), štopere koji u duelima 1na1 ispadaju kao iz džipa. Pretvaraju fudbal u NFL ili neki drugi odvratni sport koji se igra po šemama koje se uče napamet i ponavljanjem do iznemoglosti ubijaju lepotu fudbala.

Lepo je to Džek Čarlton rekao "štoper ne treba igra fudbal, nego da zaustavi igru (protivnika)"

Колико је висок мучени главоња из Јоркжира на привременом раду у Манчестеру? Или Варан? Или онај црнац којег сте платили хиљаду милиона трица и кучина што се лажно представља као ценратхалф? Колико је висок Матип? Или Вергилије што нити трчи, нити брани корнере, нити даје голове? Оно што играју Ливерпул или Сити никако није убијање фудбала. 

Link to comment
40 minutes ago, porucnik vasic said:

Колико је висок мучени главоња из Јоркжира на привременом раду у Манчестеру? Или Варан? Или онај црнац којег сте платили хиљаду милиона трица и кучина што се лажно представља као ценратхалф? Колико је висок Матип? Или Вергилије што нити трчи, нити брани корнере, нити даје голове? Оно што играју Ливерпул или Сити никако није убијање фудбала. 


Internet ti je čudna sprava, daje odgovore na sva postavljena pitanja. 

Link to comment

Real je Grcka 2004. i idu jako do samog kraja, prosto se napravila neka aura nad ovim timom da ih toliko sere i ne prestaje. Ok, Grcka je tad igrala bunker a ovi imaju neke strasne igrace i odlicnog trenera ali su za klasu slabiji od svih koje su izbacili, da igraju ponovo 10 puta sa svima ne bi proali zbirno u tri dvomeca. Liverpul isto dosta jaci ali dzabe, ne moze se protiv magije.

Sto je najjace, ima i da navijam u finalu za njih, otprilike najogavnije sportsko drustvo na svetu, prvi put ikad u bilo kom sportu. Liverpul mi prosto dosadan oduvek, gotivio samo period Ovena i Faulera kad su igrali za raju.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Ja sam navijao protiv svih rezona za Inter da uzme onu CL 2010, samo zbog jednog jedinog čovjeka - Javiera Zanettija. Taj Zanettijev Inter je do titule srušio Ancelottija i Pepa.

 

Ovog puta imam 1 dilemu da li da navijam za Le Snimatelja u ovom plivanju protiv struje jer mi Inter nikad nije bio ogavan kao Real ili za Pulđane da naplate 2018.godinu.

Link to comment

Liverpul je em jak, em nije luzerski/skorojevicki klub ili one-hit-wonder kao recimo Juventus, Leverkuzen, Atletiko i Valensija. Prosli put su ih tukli jer je Real bio u prajmu, a Liverpul u nastajanju, + jebeni Karius. Sad je kontra situacija, a ovo je klub i tim koji zna da osvaja, + ima manjeg ekscentrika na klupi nego Siti. 

Meni bilo drago za Zanetija, Stankelu, Kivua i Pandeva tad, ali sam tad navijao za Mesija jbg.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...