Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

u maxiju je uglavnom najmanje pakovanje plazme znatno jeftinije od većih :)nisam baš dugo bio tamo al je to bila redovna pojava
Isto vazi i za Smoki u Rodicu, a za Cipiripi table je najjeftinija ona srednja od 45g.
Link to comment

Išao da potvrdim stvar sa čokoladom :DNajpre ušao u jedan veliki market, imaju izložene Milke po nekoj promotivnoj ceni, sve vrste po 89 i 99 dinara. Sve su po 80 g, ove od 100 u tom objektu nisam našao.Kupio jednu kao dokaz. Zatim svratio i u malu komšijsku radnju, oni još uvek nisu dobili novu robu, imaju zalihe starih od 100 g, isto kupio jednu.Na prvi pogled su iste ali je nova znatno tanja. Predpostavljam da su ove na promociji dok još uvek ima stare gramaže na tržištu, a zatim će se te nove od 80 prodavati po istoj ceni kao i stare od 100g, što je ionako samo duplo skuplje nego u inostranstvuj. Eto, čisto da znate zašto su iznenada jeftinije, ja te Milke nešto mnogo i ne volim, ali neće se baciti...cok.jpg

Edited by mr@ki
Link to comment

Po kom pravilu se za neku robu na nalepnici sa cenom izlaže i cena za jedinicu mere (sitnim fontom), osim standardne krupno ispisane cene artikla?Konkretno, i u Maxiju i u DISu za svako od raznih pakovanja Nescafe piše i kolika je cena za 1 kg. To naravno jako pomaže kad treba prokljuviti da li se više isplati kesica od 150 g ili konzerva od 200 g.

Link to comment
Trazim duks-jaknu sa vestackim krznom za ovaj prelazni period,jel to neko vidjao?Nasao u Legendu(7000) i Exitu (6500).Jel ima mozda na buvljaku na NBG,nisam isao odavno?
Nasao u Evolution (outlet?) radnji na Terazijama,slucajno svratio i na cenu od 3000 danas popust 20% i tako pazarih za 2400 :ss1:Svi artikli su im do ponoci na dodatnom popustu
Link to comment
Po kom pravilu se za neku robu na nalepnici sa cenom izlaže i cena za jedinicu mere (sitnim fontom), osim standardne krupno ispisane cene artikla?Konkretno, i u Maxiju i u DISu za svako od raznih pakovanja Nescafe piše i kolika je cena za 1 kg. To naravno jako pomaže kad treba prokljuviti da li se više isplati kesica od 150 g ili konzerva od 200 g.
čl.41. Zakona o trgovini, primenjuje se od 1.1.2011.godine.

Isticanje cene Član 41. (1) Trgovac je dužan da na jasan, nesumnjiv, lako uočljiv i čitljiv način istakne prodajnu i jediničnu cenu robe/usluga koja se nudi u trgovini na malo, u valuti platnog prometa.(2) Prodajna cena je ukupna, konačna cena po jedinici robe, uključujući poreze.(3) Jedinična cena je prodajna cena obračunata po jedinici mere, kao što je kilogram, litar, metar, kvadratni metar, kubni metar ili druga jedinica mere koja se uobičajeno koristi u prometu određene robe/usluge.(4) Za robu koja se nudi na prodaju u rasutom stanju ističe se samo jedinična cena.(5) Jedinična cena se ne mora posebno isticati ako je jednaka prodajnoj ceni.(6) Odredbe st. 1. do 4. ovog člana ne primenjuju se na prodaju putem javnog nadmetanja, kao i na prodaju umetničkih dela i antikviteta.(7) U prodajnom objektu u kojem se obavlja trgovina na malo pored trgovine na veliko, trgovac je dužan da jasno, na uočljiv način istakne prvo prodajnu (maloprodajnu) cenu, pa veleprodajnu cenu za svaku robu koju nudi na prodaju.(8) U pružanju usluga, trgovac je dužan da na vidnom mestu istakne samo jediničnu cenu usluga (npr. prema satu, kilometru, kilovat-satu i sl.), na način iz stava 1. ovog člana.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nešto što me začudilo:na NISovoj pumpi na početku ugrinovačke prodaje se i plin. odem pre nedelju dana, prodavac mi reče da sednem da ne padnem zbog nove cene. boca od 10 kg košta 1700 din, plaćeno na pumpi. pitam prodavca koliko litara ide u 10 kg, kaže 17, ja sam ranije čuo da može do 18. litar plina izlazi da košta 95 - 100 dinara. tog dana, na putu do sela na pumpama na magistrali plin je koštao između 79,90 i 85,90 dinara za litar. ispade da je plin za kuvanje skuplji od plina za vožnju.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ja sam pre 7 dana uzeo bocu za 1600,nemam pojma gde ih lokalni prodavac puni.Na MBGas pumpi u blizini je boca bila 1500 ali sam samo jednom tamo pazario i razocarao se u kvalitet,nisam mogao da skuvam caj 20 minuta?!

Link to comment

Poziv na bojkot hipermarketa u naredna tri danaBEOGRAD – Nacionalna organizacija potrošača Srbije pozvala je građane da sutra, u sredu 31. oktobra i četvrtak 1. novembra bojkotuju sve hipermarkete u Srbiji.„Poziv na bojkot hipermarketa biće primenjen na sve velike trgovinske lance, koji su, beskrupulozno, povećanje PDV-a iskoristili da cene artikala za najširu potrošnju, bezrazložno i značajno povećaju, uključujući osnovne životne namirnice na koje je stopa PDV-a ostala nepromenjena”, navedeno je u saopštenju organizacije potrošača.Verovatni kartelski sporazumi i postojanje monopola velikih trgovinskih lanaca u Srbiji, učinili su da svi hipermarketi podignu cene većine proizvoda široke potrošnje i do 30 odsto, što je dodatno ugrozilo veoma nizak standard građana i pokazalo da veliki trgovinski lanci ne biraju sredstva da bi ostvarili profit.
Ne mogu da nađem temu o potrošačima, pa evo ovde obaveštenje.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to ima, al za manje para: recesivni topik!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...