Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

Sačuvaj bože, hajd poklon kartice u Jasminu ili tako negde, ali u Idei poklon kartica.:wacko:

Meni ovo odmah signal za kupovinu lojalnosti. Neće valjda ženama za 8. mart da dele ovo da imaju da kupe deterdžent za veš i pastu za zube?

Pored navedenog, uočila sam da Lidl prevarno postupa- na rafu jedna cena, niža a na kasi druga, viša. To radi i Idea. Kako se nikad ne prevare pa da bude obrnuto?

S tim da se različito ponašaju kad ih uhvatite.

U ovakvoj situaciji, prodavac je dužan da proda artikal po ceni istaknutoj na rafu, ne zanima ga ko je i kada uneo drugu cenu u kasu, stavite do znanja da vas to ne interesuje. U Lidlu se prave blesavi, ostave artikal na stranu, kao da je kupac odustao od kupovine, pa tek kad kasira podsetite da je dužan da proda on zove poslovođu i zaustavlja ceo red, pravi tenziju, kupci u redu negoduju i bune se što zaustavljate red. Na kraju vam se obrati kao da je učinio uslugu pa umesto cene na kasi prodao po onoj sa rafa. Sve su ih obučili. Vrlo je bitno da znate dve  stvari- morate zbg zaštite svojih potrošačkih prava i svih ostalih kupaca za ubuduće  da im zaustavite red, najhladnokrvnije i za 5 dinara kao i za 100, ili 1000, nebitan je iznos. Oni su već obučeni da naprave tenziju i računaju na naš odustanak i nedovoljno poznavanje procedure. Na kraju im recite da su se dobro izvukli jer ćete sledeći put da pozovete i sačekate tržišnog inspektora.

U Idei kad ih ukebate, daju proizvod  po toj nižoj ceni. Međutim, sa plafona malo ispred kasa u Idei vise obaveštenja u kojima piše da u takvim situacijama, Idea treba kupcu da proda proizvod upola cene, što oni i učine ali tek ako ih podsetite šta piše na obaveštenju. U toj situaciji daju upola cene, ali zadrže fiskalni račun. Verovatno posle nešto muljaju i  fingiraju, na štetu PDV. Svejedno, svi računaju da kupci nisu dokoni i da će malo koda se rve sa njima. Državni organi, inspektori odlično znaju sve njihove fazne i pljačkanja kupaca, ali slabo preventivno reaguju.  Dakle, sve je na nama potroščima.

Za Maxi se ne sećam da sam ih ikada uhvatila u varanju na cenama, što ne znači da ih hvalim.

Edited by halloween
Link to comment
3 hours ago, halloween said:

Sačuvaj bože, hajd poklon kartice u Jasminu ili tako negde, ali u Idei poklon kartica.:wacko:

Meni ovo odmah signal za kupovinu lojalnosti. Neće valjda ženama za 8. mart da dele ovo da imaju da kupe deterdžent za veš i pastu za zube?

Pored navedenog, uočila sam da Lidl prevarno postupa- na rafu jedna cena, niža a na kasi druga, viša. To radi i Idea. Kako se nikad ne prevare pa da bude obrnuto?

S tim da se različito ponašaju kad ih uhvatite.

U ovakvoj situaciji, prodavac je dužan da proda artikal po ceni istaknutoj na rafu, ne zanima ga ko je i kada uneo drugu cenu u kasu, stavite do znanja da vas to ne interesuje. U Lidlu se prave blesavi, ostave artikal na stranu, kao da je kupac odustao od kupovine, pa tek kad kasira podsetite da je dužan da proda on zove poslovođu i zaustavlja ceo red, pravi tenziju, kupci u redu negoduju i bune se što zaustavljate red. Na kraju vam se obrati kao da je učinio uslugu pa umesto cene na kasi prodao po onoj sa rafa. Sve su ih obučili. Vrlo je bitno da znate dve  stvari- morate zbg zaštite svojih potrošačkih prava i svih ostalih kupaca za ubuduće  da im zaustavite red, najhladnokrvnije i za 5 dinara kao i za 100, ili 1000, nebitan je iznos. Oni su već obučeni da naprave tenziju i računaju na naš odustanak i nedovoljno poznavanje procedure. Na kraju im recite da su se dobro izvukli jer ćete sledeći put da pozovete i sačekate tržišnog inspektora.

U Idei kad ih ukebate, daju proizvod  po toj nižoj ceni. Međutim, sa plafona malo ispred kasa u Idei vise obaveštenja u kojima piše da u takvim situacijama, Idea treba kupcu da proda proizvod upola cene, što oni i učine ali tek ako ih podsetite šta piše na obaveštenju. U toj situaciji daju upola cene, ali zadrže fiskalni račun. Verovatno posle nešto muljaju i  fingiraju, na štetu PDV. Svejedno, svi računaju da kupci nisu dokoni i da će malo koda se rve sa njima. Državni organi, inspektori odlično znaju sve njihove fazne i pljačkanja kupaca, ali slabo preventivno reaguju.  Dakle, sve je na nama potroščima.

Za Maxi se ne sećam da sam ih ikada uhvatila u varanju na cenama, što ne znači da ih hvalim.

 

 

Ово ћу да одштампам и урамим.Свака част.

Link to comment

Imajte u vidu da su to sve mizerno plaćeni ljudi, uglavnom na početku ili zalasku radnog doba. Uz to ih nema dovoljno i takve greške su moguće, ne verujem da je to posledica neke trgovačke zavere. U takvoj situaciji jednostavno ne kupim tu robu, cimao bi ih jedino ako bi krenuli bezobrazno, što je vrlo retko. Pitao sam 1 kasira da li to ide na njegovu štetu i rewkao mi je da ne ide.

Ono za šta nemam toleranciju je kada nemaju da vrate kusur ali ne kažu onu rečenicu Nemam da vam vratim kusur nego oćute. Tu i ja ćutim i stojim sve dok me ne pita u čemu je problem i ne vrati mi taj jebeni 1 dinar. 

Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Imajte u vidu da su to sve mizerno plaćeni ljudi, uglavnom na početku ili zalasku radnog doba. Uz to ih nema dovoljno i takve greške su moguće, ne verujem da je to posledica neke trgovačke zavere. U takvoj situaciji jednostavno ne kupim tu robu, cimao bi ih jedino ako bi krenuli bezobrazno, što je vrlo retko. Pitao sam 1 kasira da li to ide na njegovu štetu i rewkao mi je da ne ide.

Ono za šta nemam toleranciju je kada nemaju da vrate kusur ali ne kažu onu rečenicu Nemam da vam vratim kusur nego oćute. Tu i ja ćutim i stojim sve dok me ne pita u čemu je problem i ne vrati mi taj jebeni 1 dinar. 

E pa sad...

Ti čučiš za 1 dinar , a tražiš popustljivost za višestruko veće cifre...

Link to comment

neka čuči, i treba da čuči. ne sme da se podrazumeva da ću prećutati svoj dinar, jednostavno ne sme i tačka. moj dinar, moja stvar šta ću s njim, neće i nema prava niko odlučivati o sudbini mog krvavo zarađenog dinara! il čekam kao čekmeže, il provlačim karticu. stop dinar po dinar mafiji!

Edited by ordi
Link to comment

A ja imam obrnuti pristup koji praktikujem naročito u prodavnicama u mom kraju.

 

Ceh ispadne, recimo, 216 dinara. 
Na kasi izvadim 200 dinara a onda izvadim novčanicu od dvadeset i kažem: Ovo je NBS specijalno za mene štampala novčanicu od 16 dinara.

 

I sve je OK, nasmeši se prodavac/prodavačica, nasmešim se i ja. Sitna prijatnost. Vredi.

Link to comment

Jeste.

Ali, ja to radim baš da bih predupredio tu moguću zategnutu situaciju koju prodavci retko kad započinju iz zlobe ili materijalne koristi, već zbog sopstvene nespretnosti ili jer stvarno nemaju sitno. (redje) 

 

Dobijem osmeh za par dinara. Dobra cena, zar ne?

 

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Imajte u vidu da su to sve mizerno plaćeni ljudi, uglavnom na početku ili zalasku radnog doba. Uz to ih nema dovoljno i takve greške su moguće, ne verujem da je to posledica neke trgovačke zavere. U takvoj situaciji jednostavno ne kupim tu robu, cimao bi ih jedino ako bi krenuli bezobrazno, što je vrlo retko. Pitao sam 1 kasira da li to ide na njegovu štetu i rewkao mi je da ne ide.

Ono za šta nemam toleranciju je kada nemaju da vrate kusur ali ne kažu onu rečenicu Nemam da vam vratim kusur nego oćute. Tu i ja ćutim i stojim sve dok me ne pita u čemu je problem i ne vrati mi taj jebeni 1 dinar. 

Trgovačka zavera jeste kad je u pitanju niža cena na rafu a viša na kasi. To potiče od poslovođe prodavnice  i viših nivoa upravljanja. Ovi ostali, pre svega kasiri  moraju da ga slušaju i ništa se ne pitaju, niti smeju da vrše ispravke bez njegovog znanja, niti da odlučuju šta sa viškom u kasi.

Bakšiš kasiru u trgovačkim lancima nema smisla, može (ali ni to 100%) da ima efekat samo u lokalnoj bakalnici.

Link to comment
51 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

samo ako dobiješ saobraznost za istu

Pribavljanje saobraynosti je obaveya prodavca tj uvoznika. A popizdeh juče u Maxiju, kese su slabije nego kad su bile besplatne...

Link to comment

Mrzi me sad da proveravam, ali koliko se secam prodavnica ne sme da naplacuje kesu na kojoj je odstampan logo prodavnice, jer se to tretira kao promotivni materijal koji se ne naplacuje. Moguce da je sad nesto promenjeno.

U vezi muljanja sa cenama, apsolutni sampion je DIS. Oni imaju akcije koje vaze npr. subotom od 11-13 casova, pa je istaknuta velikim fontom napisana akcijska cena, a sitnim slovima napisano da ta cena vazi samo subotom od 11-13 casova, te da je redovna cena duplo veca. Isto tako redovno ostavljaju istaknute akcijske cene i meseca dana nakon isteka akcije, s tim da sitnim slovima pise da ta cena vazi npr. do 05.02.2019. godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...