Jump to content
IGNORED

Serie A 2021-2022


goofs

Recommended Posts

Uf, bunga bunga i Galijani opet u Seriji A, bice ozbiljnih pizdarija. Nije uopste iskljuceno da bude izlet nekih Milanovih igraca u Moncu na pozajmice ili jeftine transfere.

 

Glede Milana, klub je trenutno u procesu prodaje, americki fond Redbird (koji posredno ima manjinski udeo u vlasnistvu Liverpula) kupuje klub od americkog fonda Eliota, procenjena cena je 1.3BN. Prljavi kapitalisti i jedni i drugi, nemam neko misljenje o tome, ono sto zabrinjava je sto Maldiniju i Masari istice ugovor i sto im jos uvek niko nije ponudio produzetak. Ako njih dvojica odu, svega mi, propali i sve izgubili dabogda.

 

Zlatan operisao koleno, ceka ga pauza od 6 meseci, sa zeljom da igra i narednu sezonu. Lud trista posto. Bio je maltene nepokretan i ovako, vrlo upitno kako ce to izgledati i dogodine. Druga opcija je ako proceni da ne moze vise da igra, da udje u Raiolinu agenciju i prakticno postane prvo lice. Platio bih nekom Netflixu da gledam kako Zlatan pregovara u ime igraca sa klubovima.

 

Od transfera, za sada tiho, ali deluje vrlo izvesno da u Milan dolazi Origi i da Perisic ide kod Kontea u Totenhem. Inter se oslobadja Vidala i Sanceza koji zajedno jedu cirke 16M (?!?) eura godisnje, i mislim da tu lezi glavni okidac ideje o Dibali u Interu, da se njihova plata zameni njegovom. Prica se i o Miktarijanu u Interu, istekao mu ugovor, mada je Roma ponudila produzenje.

  • +1 1
Link to comment

Belotti bas ima nadrealnu pricu, pre par sezona Kairo je trazio ni manje ni vise nego 80M za njega, interesovali su se Milan i Roma, ponekad i Inter. Sad kad je jedva docekao da mu se zavrsi ugovor niko ga nece. Milan se odlucio za Origia, sigurno i delom zbog poreskih olaksica za dodjose. Ne mislim da je Belotti toliko los izbor, recimo savrseno bi legao nekoj Fiorentini, ali mislim da ipak nije igrac za velike klubove. Kad god sam ga gledao u reprezentaciji bio je grozomoran, cak i kad su osvajali Euro.

 

Kad smo vec kod poreskih olaksica, cuveni "Decreto Crescita" koji kaze da bilo ko ko nije radio u Italiji u poslednje 3 godine, moze da se vrati u Italiju i porez na njegova primanja je umanjen na 10% za narednih 5 godina. Ozbiljna cifra za fudbalske prilike.

 

Zanimljiva je situacija oko Lukakua u vezi sa tim. On je pre tri godine dosao u Inter i tad se aktivirao taj status olaksice. Ako se vrati u Inter pre 30og juna, imace pravo da nastavi sa koriscenjem olaksica jos dve godine, jer se tehnicki nece smatrati da je napustao zemlju na punih godinu dana. Ako to uradi posle 30og juna, Inter gubi pravo na povoljan poreski tretman i njegova plata raste u duplo. Trka s vremenom.

  • +1 1
Link to comment

Da, da, i to vazi vec nekoliko godina unazad. Mislim, jeftinije u smislu ako ponudis obojici platu od 3M godisnje, porez na Engleza je znacajno manji, pa ako hoces bruto da izadjes na isto u mogucnosti si da Engleza platis vise, a skuplji igrac je najcesce i bolji igrac.

Link to comment
On 29.5.2022. at 23:59, goofs said:

Od transfera, za sada tiho, ali deluje vrlo izvesno da u Milan dolazi Origi i da Perisic ide kod Kontea u Totenhem. Inter se oslobadja Vidala i Sanceza koji zajedno jedu cirke 16M (?!?) eura godisnje, i mislim da tu lezi glavni okidac ideje o Dibali u Interu, da se njihova plata zameni njegovom. Prica se i o Miktarijanu u Interu, istekao mu ugovor, mada je Roma ponudila produzenje.

 

poliko je pametno praviti Tursko-Jermensku vezu :D

Link to comment

Mikrarian definitivno u Interu, 2 godine za 4.5M po sezoni. Jak ugovor za 33godisnjaka, mada menja Vidala koji je bio jos skuplji. Verovatno je trenutno i bolji igrac od Vidala.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Mikrarian definitivno u Interu, 2 godine za 4.5M po sezoni. Jak ugovor za 33godisnjaka, mada menja Vidala koji je bio jos skuplji. Verovatno je trenutno i bolji igrac od Vidala.

 

Vidala može da menja samo po plati, ne i po poziciji!

Link to comment

Pa Vidal je igrao zamenskog Hakanu i Bareli, cenim da ce to Miki sad da pegla, ne znam gde bi se drugde uguzio u Interovu formaciju?

Link to comment
On 4.6.2022. at 14:05, goofs said:

Pa Vidal je igrao zamenskog Hakanu i Bareli, cenim da ce to Miki sad da pegla, ne znam gde bi se drugde uguzio u Interovu formaciju?


Mikitarian je igrao mnogo bliže Abrahamu, a Vidal mnogo bliže krugu u centru igrališta. 

Link to comment

Renato Sančez blizu Milana. To bi mogla biti dobra kupovina. Klinac je, posle onih lutanja od Bajerna do Svonsija, napokon našao “mir” u Lilu, jbt tek mu je 24 a imam osećaj kao da je tu 10 sezona. Samo da ga povrede ne unište. 

Link to comment

Mali update iz milanskih postojbina.

 

Milan je promenio vlasnika, na prvu ruku delovalo je kao ozbiljan upgrade u vlasnickim vodama. Nove gazde su rekle da zele da zadrze i tim i upravu, znaci i Maldini i Masara, verovatno i Gazidis u nesto izmenjenoj ulozi. Takodje ideja im je da sire brend internacionalno kroz neke svoje marketing mreze i, najbitnije, zele sto pre da pokrenu izgradnju stadiona, po svojoj prilici cak i bez Intera, Milan bi se preselio u predgradje Sesto gde bi dobili zemljiste i gradjevinske dozvole.

 

Od svega toga, evo polovina juna je, oni jos uvek nisu produzili ugovore Maldiniju i Masari. Sve ostalo stoji stopirano. Imali su odavno dogovorene Renato Sanceza i Svena Botmana (doduse samo sa igracima, ne i sa Lilom), a sad zbog odugovlacenja i ciganisanja PSG i Njukasl ce im gotovo sigurno ukrasti transfere. Nula pokazane sposobnosti na trzistu.

 

Kod komsija potpuno drugacija slika. Od pocetka se govori da ce Inter morati da zavrsi prelazni rok sa plusom od 60M, a sad je sve izglednije nesto sto je do pre nedelju dana delovalo kao opsta smejurija ili vlazan san interista - napad Lautaro-Lukaku-Dybala. Ako Marota to uspe da izvede sa nula platezne moci, ne znam, ugasite ligu i dajte coveku pehar odmah. Ja ne znam na kojim su bunikama u Celziju, ali deluje da ce pristati na neku pozajmicu od 9-10M. Od prodaje, Konte je dobro zagrizao za Bastonija, ali on ne zeli da ide. Skriniar je bio blizu PSGa, ali Inter trazi prevelike pare. Ostala dva kapitalca su Barela i Lautaro, ako Dybala dodje mozda je najprirodnije da Lautaro ode, uopste mi se ne cini da ce to biti veliki downgrade (naprotiv), a Inter ce dobiti svoj novac za prelazni rok. Marota jbt, covek pravi djakonije od kofe govana.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...