Jump to content
IGNORED

Serie A 2021-2022


goofs

Recommended Posts

4 hours ago, Filozof manijak said:

Ako ovako nastavi da se razvija, mislim da može izrasti u najboljeg napadača kojeg je Srbija ikad imala

da bi to postigao ima pred sobom i zadatak da bude strelac pedesetak golova za reprezentaciju

 

to što je mitrović uspeo da postigne u nastupima za srbiju ga svrstava na mesto najboljeg napadača ever. vlahović ima potencijal i pet godina je mlađi od mitra, taman dovoljno vremena za tako nešto

  • +1 2
Link to comment

Fin način da se završi sezona, ubedljivom pobedom kod Torina. Sa Spinacolom u 11 - nebo i zemlja. 
 

Abraham prvo izjednačio pa oborio rekord star ravno 60 godina - 16, tj 17 golova u jednoj sezoni postignutih od strane Engleza u Kalču. 

Link to comment
On 10.4.2022. at 11:07, goofs said:

Sta je jos bitno, srednji esalon ekipa ima tendenciju da ode na raspust tamo negde oko 34-35og kola, kada im i matematicki postane izvesno da ne mogu ispasti iz lige, ali i da ne mogu do mesta u Evropi. U to ko udje prvi na tabeli, verujem da zavrsava ligu sa 4 pobede i uzima titulu.


Samo da se samoquotujem, kada bih ovakav vizionar bio i u privatnom zivotu gde bi mi bio kraj :fantom: 

 

Sad sam pripit, pricamo sutra. Pioli klasa.

Link to comment

:rant:

Čestitke milanezima, uzeše titulu u ovoj trci koja je na moment delovala kao cripple fight. Ispostavilo se da je prvenstvo odlučeno krajem aprila, gol u Rimu u 92' pa interova katastrofa u Bolonji i opet kasni gol protiv Viole za pobedu.

 

Tužno je što je tako, ali serie A u poslednjim kolima ponekad baš podseća na ovaj naš linglong gde se pobeđuje po potrebi i sa upitnom motivacijom kod 2/3 ekipa. Žao mi je što teško mogu da se pojave neki Vulvsi i AVile i da naprave pravu dramu u poslednjem kolu.

 

Svetao primer poštenja je dala borba za opstanak, gde prvo Udineze (bez rezultatskih motiva) spakuje 3 komada za 30 min u gostima Salernitani, koja traži bodove spasa, a onda i već ispala Venecija odoleva protiv Kaljarija i sa 0:0 ih povlači sa sobom u serie B.

 

Gubitnik sezone (ne računajući Simonea) svakako Atalanta. Znam da su imali dosta problema sa povredama, ali u 2022. su jezivi. Samo, čini mi se, 18 bodova u ovoj godini pa su na kraju izvisili i za mesto u Evropi sledeće sezone. Još da se doda i ispadanje iz kupa protiv Fiorentine sa igračem više i iz LE od Lajpciga (oba puta u Bergamu) dobija se baš razočaravajuća sezona. Da ne budem prestrog, 1/4f evropskog takmičenja je uspeh (i uopšte za italijanske ekipe i za Deu), ali čini mi se da su mogli i koji korak dalje.

 

O Interu i Inzagiju, kada se malo slegnu utisci.

 

  • +1 1
Link to comment

Ajd da probam i ja da dam objektivni komentar, a baš mi je teško da budem objektivan - za Milan navijam od četvrte godine, još iz doba Van Bastena, iz potpuno iracionalnih razloga. Preživeti ovih 11 godina suše je bilo mukotrpno, ne toliko zbog izostanka trofeja koliko zbog besomučnog gledanja likova poput Kevina Constanta, Alessandra Matrija, navijanja za antitalente poput Gabriela Palette, Juraja Kucke i Andrea Polija samo zato što su srčani i željni da ostave glavu na terenu, gomile istrošenih veterana, trenera na pokretnoj traci itd. Nisam ni shvatao koliko mi je falilo gledanje kompetitivnog fudbala do pre godinu-dve...

 

...a za to treba dići spomenik Paolo Maldiniju, apsolutna je naučna fantastika šta je on uspeo da napravi ovde i iz kakvog mediokritetskog bunara da digne ekipu. Ovaj tim nije pravljen za trofeje (prosečno najmlađi pobednik skudeta unazad 30 godina), ali je malo nadmašio svoje mogućnosti, neki drugi su malo podbacili, i epilog je titula i jako dobra baza za budućnost. Treba pomenuti i Piolija, nije taktički mag, grešio je i on, ali ume da pravi dobru koheziju u ekipi, takođe i bio je prinuđen da puno tumba sastav zbog izostanaka, povreda, forme, a rezultati nisu previše stradali.

 

Glede Intera, mislim da ih je titule koštala slaba klupa i veća razlika u kvalitetu prvotimaca i zamena. Izbaciš im dva igrača iz prve postave i sve se uspori i raspadne. Nisu od Corree dobili ono čemu su se nadali, Dumfries je daleko od Hakmija, a Džeko je već u poodmaklim godinama. Hando ih je isto koštao par poena, možda i onog derbija sa Milanom kad se sve okrenulo. Za Brozovića se nema zamena, kad je on odsustvovao prosuli su se poeni (Sasuolo, Torino, Fiorentina). No, kad se sve podvuče ja mislim da je ovo bila dobra sezona za Simonea, osvojen kup, junačko ispadanje od Liverpula i par bodova od titule, za tim kome su krajcnuta dva najbolja igrača i koji su zamenjeni ljudima sa Aliexpressa. Nije mi jasno šta ih čeka nadalje, sa jedne strane priča se o potpisu Dybale, sa druge da je neophodno da opet prodaju jednog od najboljih za masne pare.

 

Napoli je odlično gurao polusezonu, ali su onda malo usporili. Da me neko pita sad kad su ispali iz trke sa prvaka, ne bih znao reći, ali bih znao da kažem da su za to krivi neki levi timovi protiv kojih su ovi opasno kiksali (sad pogledah, Fiorentina i Empoli uzeli po 3 boda, između toga remi sa Murinjom). Samoubili se. No opet, ovo im je najbolja sezona od Sarija i onog obračuna sa Alegrijem, sad, da li će DDL biti zadovoljan time, ne znam, ne verujem. Da li će zbog toga seći Spaletija, nadam se da neće. Insigne napušta ekipu posle 10 godina, i odlazi u...Kanadu da igra evropski fudbal. 30 godina ima. Ako neko razume ovo nek mi objasni.

 

Juventus mi je potpuna enigma, očekivao sam da Alegri posloži kockice kako valja, a ono ispade tek mali upgrade na Pirla. Nemaju nikakav sistem, igraju tvrdo i zatvoreno i to je to. Ok, osali bez Chiese, ali su doveli najboljeg napadača lige i uspeli da ga utope u sivilo. Čovek zatvara taktiku i čuva rezultat protiv Venecije, alo. Ispadanje od Viljareala je takođe ozbiljan kiks. U svakom slučaju, puno toga škripi u Juventusu, a ja se i dalje bojim kao dete sa traumama da će opet početi da smaraju, kradu i dominiraju, jer to bi bilo baš pogubno za ligu. Ovu sezonu treba pamtiti i kao trenutak kada se oprostio Chielini čiju kljuku nećemo više morati da gledamo na ekranima malih TV prijemnika, pobeda za fudbal, makar putem prirode.

 

Lazio peti na kraju, ako je ovo ona početna Sarijeva sezona, mogli bi biti zajebani dogodine, no nisam siguran da je Lotito u stanju/volji da iskešira ono što Sariju treba, jer mislim da sa ovim sastavom više od ovoga ne može. Imobile je najbolji strelac lige, a ne podnosim ga organski. 

 

Ako bi mogli sezonu Rome da opišemo jednom utakmicom, to bi bila ona sa Venecijom, primaš gol na izrazito glup način, pa igraš protiv autsajdera sa igračem više skoro sat vremena, u četiri navrata pogađaš okvir gola i onda izvlačiš nekako remi, uz 16 šuteva u gol. Roller-coaster. Tumbao je Jose ekipu poprilično, tražio dobitne kombinacije, na kraju se iskristalisalo šta može, šta ne može, pogodio je ozbiljno sa Abrahamom koji će ili otići za besne pare nazad u PL ili biti špic za naredne godine. Ovoj ekipi fali jedno 4-5 prvotimaca da bi se uzdigli na veći nivo, nadam se da će uprava da ispoštuje. Na kraju, igra se i jedno finale evropskog kupa, kakvo god daje, treba uzeti trofej i zbog Rome i zbog Serie A, jer su svi ostali podbacili.

 

Fiorentina napravila iskorak u odnosu na poslednju sezonu, bez preterivanja, pola toga ide na dušu Dušana Vlahovića (pun intended). Nekako su se najbolje snašli u tom srednjem ešalonu ekipa, iako su rezultati poprilično opali od kad je on otišao. 

 

Slažem se da je Atalanta podbacila najviše ove sezone, puno je razloga zašto, a nekako smo navikli da Gašperini čini čuda tek tako. No kad malo bolje pogledamo, igrali su LŠ, pa završili u LE, na kraju svega i osmo mesto nije smak sveta, iskreno se nadam da zbog ovoga neće sad menjati sistem iz korena, pošto su jedni od retkih koji zaista imaju sistem koji fercera. Pomalo zabrinjavajuća je vest da tehnički direktor Đovani Sartori napušta tim na kraju sezone, čovek je zaslužan za uspon kluba koliko i Gašperini. Navodno se popičkarao sa trenerom, a znajući ovome narav deluje da je istina. Oni lihvari iz Juventusa su izgleda već stali u red za potpis.

Glede borbe za opstanak, žao mi je što Venecija ispada, i zbog tradicije i dresova i varijariteta u ekipama. Za Đenovu i Kaljari mi nije toliko žao, ovo je otprilike sedma godina zaredom da se bore za opstanak, jednom je moralo da im se omakne. Nadrealno je šta je Salernitana uspela da izvuče za opstanak, samo jedan poraz u poslednjih osam kola, čak četiri pobede.

 

Ukupno gledano ovo je verovatno najuzbudljivija sezona unazad godinama (to sam rekao i za prošlu :D ), trka utroje, pa do poslednjeg kola, pre toga smo imali nekoliko smena na čelu. Ono, šibalo se za sve pare.

 

Dodeljene su i čuvene 'talijanske MVP nagrade:

  • GK - Maignan
  • DEF - Bremer
  • MID - Brozovic
  • FW - Immobile
  • YOUNG - Osmihen
  • COACH - Pioli
  • MVP - Leao

Nemam previše zamerki na ova imena, osim na Immobilea, nesrećni padavičar, pored živog Vlahovića, sramota. Lautaro je isto mogao tu biti, ako baš ne žele Srbina Juventina :D 

 

Dve stvari koje zabrinjavaju za budućnost lige su što izgleda odlazak najboljih postaje konstanta - prošle godine Ronaldo, Donnarumma, Lukaku, Hakimi, sad je Kessie tu, upitno je kuda će Dybala. Bez najvećih talenata nema dobrog fudbala, možeš ti da osmišljaš sisteme i sisteme, džaba.

Druga je izrazito slab učinak u Evropi. Ponovila se situacija gde šampion postaje onaj ko rano ispadne iz Evrope, nema se para za duge i kvalitetne druge postave. I kad god gledam Italijane u evro takmičenjima, deluje mi da su druge ekipe fizički superiornije, snažnije i bolje pripremljene. Pri tom tu ne mislim samo na Engleze, jbni Porto je dva puta pretukao Milana ko sa decom da su igrali. Juventus ozbiljno kiksao, Milan ispao bez opaljenog metka. Atalanta je daleko dogurala, a ruku na srce ni Inter ni Napoli ni Lacio nisu imali sreće sa žrebom u nokaut fazama, ali jboga, da baš sva tri ispadnu, jedan je mogao bar da prođe. Navijamo za Romu da osvetla obraz lige, a i da Jose namakne još jedan pehar koji mu fali.

 

Sledeća sezona počinje nešto ranije, 12og avgusta, zbog SPa. Mislim da neće biti toliko tektonskih promena (ove sezone 5 novih trenera u 5 velikih klubova), ali biće onih klasičnih pijaca, dođem ti, dođeš mi, kupovina čekovima građana na odloženo, transferi anonimusa iz Juventusa u Sasuolo za 49M i slično. Klasični kalčo. 

Za ligu bi odlično bilo da ponovo bude uzbudljiva sezona, a i da, zašto da ne, neko treći bude šampion, možda Jose ili Napoli, da ne krene opet Juventus da smara.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...