Jump to content
IGNORED

Serie A 2021-2022


goofs

Recommended Posts

Mene je Chievo asocirao na Obilić, što zbog perioda "proboja", malo zbog dresova a još kad su izašli na internacionalnu scenu... pa navukli mržnju Veličanstvenih klubova

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Inter ovog leta sinonim za pijacu, ali deluje da su se solidno "pokrili" sa Džeksonom i Hakanom.

Ako im ne ode neko bitan iz odbrane mogu opet biti konkurenti za skudeto.

Link to comment

Ja sam voleo Veronu jer mi je zvucnije ime kao prvoligas ali je ovo bas losa vest uvek. Razmisljam da su klub iz nekog naseg grada ne bi bilo nista, samo bi promenili ime u Chievo 1929 i teraj dalje :D

Link to comment

Bilo je zanimljivo gledati njihove meceve. Manfredinija se secam. Pogledah sada, bili su peti jos u sezoni 2001/02. Meni je pomalo neverovatno, da je od toga proslo 20 godina. Secam se da su ih pokrali bukvalno u svakom mecu sa velikanima; bar jedan gol iz ofsajda fore.:rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

igrali su fantastičan fudbal te jedne godine, sezonu pre nego što će ispasti od Zvezde u Kupu Uefa, bilo je baš zadovoljstvo gledati ih. nešto kao Atalanta za jako siromašne

Link to comment
igrali su fantastičan fudbal te jedne godine, sezonu pre nego što će ispasti od Zvezde u Kupu Uefa, bilo je baš zadovoljstvo gledati ih. nešto kao Atalanta za jako siromašne
Atalanta je viša liga, elita. Spada u veličanstvenih 6 po nekim (bitnim) parametrima

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Nisam ni ja nesto preterano emotivno investiran, bili su mi gotivni te jedne boom sezone sa Del Nerijem, no poslednjih godina su igrali grozomoran fudbal i jedva smo cekali videti ih u Seriji B. Samo ovo sto kaze WFC - steta je da se ugasi bilo koji klub, a pogotovo doskorasnji prvoligas.

Link to comment

Kjevo je bila tipicna bajka koja je na kraju predugo trajala. Klub iz predgradja Verone bez tradicije i navijaca ostvari neverovatan uspeh zahvaljujuci pametnom mladom vlasniku s pravom pokupi simpatije sa svih strana. Meni je prosto neverovatno da je sve to toliko dugo trajalo. Meni uvek bilo tuzno dok je Verona tavorila u 2oj ligi I punim tribinama veronese navijaca a Kijevo u A ( s pravom) s par lokalnih navijaca na sablasnom stadionu.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Ja sam voleo Veronu jer mi je zvucnije ime kao prvoligas ali je ovo bas losa vest uvek. Razmisljam da su klub iz nekog naseg grada ne bi bilo nista, samo bi promenili ime u Chievo 1929 i teraj dalje :D


Па Жабари су измислили тај систем, велики број клубова им је банкротирао па се враћао на тај начин, овако из главе од већих Наполи и Фиорентина и ко зна колико још мањих примера има.

Link to comment

Parma takodje.

 

Inace fun fact za Chievo, sportski direktor vise od dve decenije im je bio Djovani Sartori, poslednjih godina poznat po tome sto ih je bukvalno ni iz cega odrzavao u prvoj ligi. 
 

Sartori je od 2015. sportski direktor Atalante, sada poznat po tome da ni iz cega igra četvrtfinala LŠ :D bezmalo carobnjak, po meni ima podjednake zasluge kao Gasperini za stanje u Bergamu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...