Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

Ma i da je tako, Diaz umesto Milnera bi bio upgrade makar Firmina vraćao u sredinu.
 
Ali Diaz umesto Salahaaa... [emoji185]
On igra uglavnom na poziciji Manea, tako da me ne bi čudilo da se pozdravimo sa njim uskoro. Ne znam šta će Klopu još jedan igrač koji je sličan sa dva koja već imamo. Možda oće da proba sa Diazom levo, Maneom u sredini, Salahom desno, Bobijem gde je sad i sa dva midfildera. Tako je nesto igrao u Borusiji, manje više
Link to comment
58 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dragan's Den :lolol:

 

Guardianova reportaža/intervju re. ĐilasŠolak.

"They also play in red and white, the same colours as Red Star Belgrade, the team Šolak grew up supporting."

 

Znači komšijama su izbori win-win pozicija, svakako će imati Duha koji lebditm:fantom:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

37 plus 15 realni bonusi, plus još 4 nerealni (u funtama Rasima Sterlinga).

 

66 mu je klauzula, nije baš sigurno da će prihvatiti ovo.

 

Diaz je fenomenalan, brine me samo koga bi tačno trebalo da zameni :unsure:


Kako koga- pa Salaha! Zavaljate ga masno na leto umesto da rizikujete odlazak na free 2023. i udri po talentovanim latinosima/afrikancima do 30mil £.

 

Ne, ozbiljno, što Salašar ne potpisuje novi ugovor, sve se nešto femka? 

Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:

On igra uglavnom na poziciji Manea, tako da me ne bi čudilo da se pozdravimo sa njim uskoro. Ne znam šta će Klopu još jedan igrač koji je sličan sa dva koja već imamo. Možda oće da proba sa Diazom levo, Maneom u sredini, Salahom desno, Bobijem gde je sad i sa dva midfildera. Tako je nesto igrao u Borusiji, manje više

 

Mane može na sve tri pozicije, slično kao i Jota, neće u tome biti problem.

 

Problem je što Diaz nije igrač za klupu a za tri mesta u napadu već konkurišu četvorica, što znači da bar jedan od njih mora da leti, verovatnije dva.

 

Igrač Salahudinovog kalibra je nezamenljiv, alhamdulillah, ako njega puste niz vodu verovatno se kreće u spor i mučan rebuilding. Ako puste Bobija ili Manea onda je to neka druga, ambicioznija priča.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, John Coltrane said:

Ne, ozbiljno, što Salašar ne potpisuje novi ugovor, sve se nešto femka? 

 

Salah trenutno ima platu od 200k nedeljno, poređenja radi 1 Timo Werner je bolje plaćen. Traži da se to digne na 300k što je po meni sasvim zasluženo. (VVD i Sterling i Grealish imaju 300, KDB ima 350, DDG 375, itd.)

 

1 minute ago, Bogotac said:

Ne femka se,trazi 30 po sezoni,ovi ni da cuju.

 

Pregovara se još, videćemo da li će da čuju. Ugovor ističe na leto 2023.

 

Ja bih mu dao koliko god da traži, ali mene nisu pitali.

Link to comment

FSG ima neku svoju verziju moneyball poslovanja, wage structures ovo-ono, zavaliti igrača oko tridesete makar bio najbolji na svetu, dovesti mlade i perspektivne zamene, bla bla truć.

 

Pod njima LFC ima negativan net spend, jedini tim u ligi koji je tako poslovao u poslednjih ne znam koliko godina. Usralo ih je žestoko sa dovođenjem Kloppa, plus nekoliko baš jeftinih pojačanja i nekoliko apsurdno dobrih prodaja, ali ne može tako zauvek. Pre ili kasnije moraš da uložiš pare ako hoćeš da ostaneš u vrhu. 

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

FSG ima neku svoju verziju moneyball poslovanja, wage structures ovo-ono, zavaliti igrača oko tridesete makar bio najbolji na svetu, dovesti mlade i perspektivne zamene, bla bla truć.

 

Pod njima LFC ima negativan net spend, jedini tim u ligi koji je tako poslovao u poslednjih ne znam koliko godina. Usralo ih je žestoko sa dovođenjem Kloppa, plus nekoliko baš jeftinih pojačanja i nekoliko apsurdno dobrih prodaja, ali ne može tako zauvek. Pre ili kasnije moraš da uložiš pare ako hoćeš da ostaneš u vrhu. 

Mislim da ce da se ratosiljaju Manea i eto love.

Jeste kupili ovog iz Porta?Skup mi nesto

Link to comment

Nisu još završili Diaza ali portugalski novinari kažu da je Porto prihvatio ponudu.

 

BTW treba dodati da Michael Edwards odlazi na kraju sezone. Ćovek koji je čuda činio prodajama Solankea, Brewstera, & Ibea od po 15-20 miliona, kupovinom Salaha za 35, Robertsona za 8, itd. Pa ako FSG od novog sportskog direktora bude očekivao da nastavi da cedi vodu iz suve drenovine, onda jebiga.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nije samo Salahova plata problem. Trenutno je najplaceniji Van Dajk pa Thiago pa Salah, Alison, Fabinjo, Mane i tako na dole. Salah trazi negde izmedju 300 i 400 tisuća nedeljno što bi bilo za između 100 i 200 hiljada više od Van Dajka. Problem nastaje što bi onda svi ovi navedeni tražili da im se poveća plata makar na nivo Van Dajka plus bonusi i ode FSGov salary cap. Salah trenutno ima negde oko 200K nedeljno.

Link to comment

Koji svi navedeni, VVD bi tražio da mu se poveća plata makar na nivo VVD? Thiago može da se šutira u dupe od sreće što prima 200k, imajući u vidu koliko je često povređen.

 

Ja stvarno ne znam ko bi imao obraza da se žali po osnovu "Salah zarađuje mnogo više nego ja". Igraj ti prvo kao Salah, pa onda traži nešto.

 

TAA će sigurno tražiti ozbiljno povećanje plate jer on trenutno prima neke smešne pare, ostali uglavnom mogu da odjebu. 

 

Edit: Moja greška, Trentu su povećali platu na 180k, dakle i on može da odjebe.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Zlurad said:

Nije samo Salahova plata problem. Trenutno je najplaceniji Van Dajk pa Thiago pa Salah, Alison, Fabinjo, Mane i tako na dole. Salah trazi negde izmedju 300 i 400 tisuća nedeljno što bi bilo za između 100 i 200 hiljada više od Van Dajka. Problem nastaje što bi onda svi ovi navedeni tražili da im se poveća plata makar na nivo Van Dajka plus bonusi i ode FSGov salary cap. Salah trenutno ima negde oko 200K nedeljno.


Ovo jednostavno ne pije vodu, osim na FM naravno, jer svaka normalna uprava može da kaže “hoćete povišicu- ok, može, izvolite isporučite™ ono što Salah radi zadnjih sezona i dobićete suvo zlato. 

  • +1 2
Link to comment

Evo čitave liste, podaci iz leta 2021, mislim da nikom nije menjano u međuvremenu.

 

Van Dijk (30) - £220,000

Thiago (30) - £200,000

Salah (29) - £200,000

Alexander-Arnold (23) - £180,000

Firmino (30) - £180,000

Fabinho (27) - £180,000

Alisson (29) - £150,000

Henderson (31) - £140,000

Milner (35) - £140,000

Keita (26) - £120,000

Oxlade-Chamberlain (28) - £120,000

Mane (29) - £100,000

Matip (30) - £100,000

Robertson (27) - £100,000

Jota (24) - £90,385

Gomez (24) - £75,000

Minamino (26) - £75,000

Konate (22) - £70,000

Origi (26) - £60,000

Tsimikas (25) - £60,000

Adrian (34) - £58,000

N. WIlliams (20) - £25,000

Jones (20) - £7,500

Kelleher (22) - £6,000

 

Dakle, Salah svakako može da traži više novca. Mane isto, sramota je da prima duplo manje od Egipćanina. Robertson, Jota, i Jones su isto underpaid. 

 

Ali zato Thiago za deset utakmica godišnje 200k, Ox isto to 120k, suludo. Keita 120 a stalno na klupi. Milner odlazi na leto, to oslobađa 140k.

 

Link to comment
  • radisa locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...