Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Ima li jos pitanja za Radonju? Nema.

 

Ra- ja bih samo apelovao na navijace da nam pomognu, da namne odmazu navijanjem.  Parafraziram.

Budite glasni, ali ne pravite svinjarije.. tako nesto

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

sta je rekao?


Prvo da nikada ne komentariše sudjenje, pa nije ni večeras i da je to pitanje doživeo kao provokaciju obzirom da je novinar redovan na presicama™. 
A za Trifunovića da tako nešto nije doživeo tako nešto i da ne razume šta je ono bilo - pogotovu na 25 razlike. 
Na kraju je apelovao na da navijači bodre Zvezdu a ne da prave sranje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, John Coltrane said:

A Žoc ipak, uz izvinjenje, dodaje “bez obzira da li je bio isprovociran ili ne” !!!!
 

 

Rekao je i da Trifunovic nema opravdanje za taj potez.

  • +1 2
Link to comment

Mislim da je Radonjić udario u svoj limit, koji nije u stanju da preskoči.

 

Čak i ako u petoj dobijemo Partizan (a to će biti jako teško, jer imaju daleko kavlitetnije pojedince koji su napokon počeli da igraju kao tim), za dalji napredak mislim da sa Radonjićem na klupi (a i Čovićem kao glavnim) nemamo velikih izgleda za dalji boljitak, ni u regionalnom takmičenju, a pogotovo u EL.

 

Oslanjanje na domaću bazu s jedne strane jeste dobro, jer je kompaktnija i lakše se postiže timska hemija, ali s druge strane odnosi puno jer realno ta naša domća baza je suviše tanka za veće uspehe u Evropi, a dolaskom para i Obradovića u Partizan, ispostaviće se vrlo verovatno i u regionu.

 

Napravljene su apsolutno NEOPROSTIVE greške u doselekciji tima, nije doveden PRVI centar (Lesor je bio preskup za 50.000€, a Noko je otpisan iz smehotresnog razloga, jer je u tom trenutku bio bolestan), i umesto kvalitetnog trećeg pleja ili kombo beka (nešto kao Mur u Partizanu), doveden je (ovo zaista govorim bez vređanja) bivši igrač Marković, koji jednostavno VIŠE NEMA kvalitet koji je potreban nekoj ekipi koja se bori na ovom nivou takmičenja.

 

Namerno sam napisao gore "neoprostive" greške, je će se vrlo verovatno ispostaviti kao ključne za gubitak titule, a nije bilo baš nikakvog razloga da se naprave.

 

A napravljene su prvenstveno zbog toga što Dejan Radonjić jednostavno nije sposoban da izađe iz svojih strogo, rigidno zacrtanih okvira. On košarku sagledava u ekstremno uskom dijapazonu (ne kažem da ne poseduje znanje), ne poseduje širinu koja bi mu omogućila VIZIJU šta mu je potrebno da sastavi tim koji će NAPREDOVATI i postizati kako vreme prolazi sve veći kvalitet.

 

Ovaj kvalitet koji sada postižemo ISKLJUČIVO je rezultat toga što su igraču dugo vremena, sezonama zajedno, što se odlčno poznaju i što "klikću" jedan s drugim, a ne zbog KVALITETA koji poseduju.

 

To nas opet dovodi to toga, čak i ako se izvučemo iz ovog čabra, u sledećoj sezoni opet možemo, čak i sa jačim budžetom, računati da će tim biti slično sklopljen, ponovo sa nekim kozmetičkim izmenama (dovođenje kvalitetnog centra), ali će trenerska filozofija opet dovesti do toga da budemo nekonkurentni u Evropi za veća ostvarenja, a verovatno i u ABA, jer će se Partizan pojačati na pozicijama za koje smatra da su deficitarne.

 

Tako da, bez obzira na završetak serije, mislim da je došlo vreme za rastanak, kako sa Radonjićem, tako i sa Čovićem. Neophodna je sveža krv, vođstvo sa idejom i trener sa vizijom.

 

Bio bih najsretniji da Radonjić to može da postigne, prvenstveno zbog toga što je izuzetno dobar čovek i neverovatno pristojno ljudsko biće, te mi je strahovito drag. Ali, iskreno govoreći, ne verujem u to. Košarka se menja, zahtevi takođe, ko ne napreduje u tome, propada.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, renne said:

Brate laki preteruješ

 

Gle, naravno da je moguće da preterujem. Isto tako je moguće da svako ima svoj horizont, neko veći, neko manji, preko kog jednostavno ne može.

 

Ponavljam, i da dobijemo u ponedeljak, mislim da ćemo u idućoj sezoni gledati klon priču, gde će zaplet biti skoro isti, uz par promena glumaca, sa opet veoma sličnim završetkom.

Link to comment

zvezda je užasan klub za navijanje jer većina navijača nema strpljenja ni želje da istrpi igrala i onda gubimo neke zaista talentovane košarkaše. pionir je zviždao vasi miciću kada je igrao za nas. bobija su proglašavali za deblo da bi kasnije lik imao dvojni dvojček u proseku u EL. 

 

ne slažem se sa lakijem, mislim da radonjić i te kako može posložiti ovaj tim i napraviti solidnog evroligaša. mislim, nije kriv što se vajt povredio i faktički propustio sezonu. znao je on u prošlosti iskoristiti bobana i od njega napraviti igrača sa dabl dabl prosekom u EL, tim je izgledao lepršavo sa markusom vilijamsom ili kvinsijem milerom. 

 

da bi opet bili takvi potrebno je napraviti neke oštre rezove. srce ovog tima bi trebalo da budu kalinić, dobrić, davidovac, lazarević, crnac plejmejker i novi centar. mitrović i kuzmić su dobre rezervne opcije.  

 

ovo bi značilo da ovog leta moramo tražiti najmanje 6 igrača.  dva pleja, dva centra, beka i četvorku. i to ako uspemo zadržati kalinića. em što nemamo para za ovo em ovakve promene znače da sve ponovo kreće od nule.

  • +1 2
Link to comment

Kakve ste babe ,dobijamo rutinski . Kao da ste prespavali zadnjih par godina .
Većinu serija smo dobijali u majstorici u polufinalu i finalu...
Možete da kvotujete ovo posle pete slobodno :)


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

jebes ti to, blizi se prelazni rok, to je zabava. ovo, sezona, utakmice, to je da se ubije vreme do leta.


Zabava?! Par “povratnika”, par likova sa koledža, par 30+ likova koji su igrali 3 puta F4 i opet igramo bez pleja/centra. Svake godine ista priča. 

Link to comment
27 minutes ago, nautilus said:

da bi opet bili takvi potrebno je napraviti neke oštre rezove. srce ovog tima bi trebalo da budu kalinić, dobrić, davidovac, lazarević, crnac plejmejker i novi centar. mitrović i kuzmić su dobre rezervne opcije.  

 

Poenta je što se to jednostavno neće desiti. Neće doći igrač koji iskače iz šablona. Najdalje što je RAdonja spreman da rizikuje je recimo Tobi koji je dobio nogu iz Valensije.

 

Moraš shvatiti da je kao treća petica produžen Cirbes umesto Lesora koji je prvo nuđen nama i Noka, a da je umesto upotrebljivog igrača za ogromne novce doveden Stefan Marković na dve sezone.

 

To je taj mindset koji je nemoguće promeniti.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
9 minutes ago, John Coltrane said:


Zabava?! Par “povratnika”, par likova sa koledža, par 30+ likova koji su igrali 3 puta F4 i opet igramo bez pleja/centra. Svake godine ista priča. 

Zalio bi se da vrate Bilija i Jaku? :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...