Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Meni je sinonim za ovu "semenkarsku" stranu price neki lik kojeg sam zapamtio iz raznih prenosa Zvezdinih utakmica. Zgodan je za primecivanje jer brije glavu i nosi naocare, jednom sam ga video da je ofarbao celavu glavu u crveno-bele strafte. Ima sigurno bar cetiri banke ako ne i vise. Na jednom derbiju ga je kamera uhvatila kako peva "Indija, Pakistan...", mislim da nista toliko otreznjujuce nisam video u zivotu. Taj izraz lica, pljuvacka koja mu prsti s usana dok se dere iz mozga, toliki primitivizam. Posle razmisljam, taj covek ima neki zivot, karijeru, mozda i decu, srece svakog dana neke ljude koji navijaju i za, o uzasa, prokleti Partizan. Sta takve ljude goni da rade takve stvari nikad mi nece biti jasno. Ove debile ciji se zivot sastoji u trouglu izmedju teretana, utakmica i kriminala negde i mogu da razumem, ne i da opravdam, ovakve kao sto je taj nesrecnik ne mogu da razumem da ga jebes.

Link to comment
40 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

 Pa neće biti da je lažni narativ, očito je da igrači koji su imali neke veze sa Zvezdom moraju krvavo da odrade pokajanje što su imali neke veze sa njom.

 

Ili je samo puka koincidencija što od 12 igrača Partizana upravo ta trojica ispoljavaju najveću agresivnost?

Razumem da ti kao navijač Zvezde misliš da neko treba da krvavo odradi pokajanje da bi prešao u rivalski klub. U Partizanu to jednostavno nije tako. Nismo imali svoje Omiće, nismo imali situacije da po pritiskom navijača treba da se doniraju plate za gde oni misle da treba i na kraju krajeva igrači iz Zvezde su manje više redovno dolazili u KK bez ikakvih tenzija ili blokiranja ili dokazivanja pravoverstva. 

 

Ili iskreno veruješ da je Žoc ili neko iz uprave seo sa Lesorom i Panterom i objasnio im da moraju da se nekako dokažu navijačima koji od njih niti traže niti im treba. Ili još luđe da su Trifi objašnjavali da treba da okaje imaginarne grehe svog oca?

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, *edited by mod said:

Razumem da ti kao navijač Zvezde misliš da neko treba da krvavo odradi pokajanje da bi prešao u rivalski klub.

 

Samo bez generalizacije. Ogromna vecina navijaca Zvezde uopste ne misli da neko treba da bilo kako a najmanje krvavo odradi pokajanje po prelasku u Partizan.

 

A sto se tice navijaca Partizana, imate i vi isti ovakav deo majmuna koji imamo i mi. Milutinov, na primer, zna zasto. Ili Kinsi. Nemojte sad da se pravimo ludi i da izmisljamo bajke da od klupske pripadnosti zavisi da li je neko degenerik ili normalan navijac.

  • +1 1
Link to comment

Ima ono neko opšte pravilo o duhu igre i poštovanju istog, kontam da su se ovi (tumači) htjeli pokriti pričom o prestupu, a ovo je jednostavno bilo nešto što je pokriveno u smislu - slobodno bacanje ima za cilj da ti da priliku da bez ometanja šutiraš za jedan poen, a ne sebi da nabacuješ za dva poena. Nije striktno definisano ali može da se podvede pod ovo opšte pravilo. Sve što predstavlja ovako očigledno izvrdavanje pravila može da se sankcioniše. Mislim da zato i nije bilo reakcije sa klupe Partizana, već hvatanja za glavu.

Link to comment
45 minutes ago, harper said:

Meni je sinonim za ovu "semenkarsku" stranu price neki lik kojeg sam zapamtio iz raznih prenosa Zvezdinih utakmica. Zgodan je za primecivanje jer brije glavu i nosi naocare, jednom sam ga video da je ofarbao celavu glavu u crveno-bele strafte. Ima sigurno bar cetiri banke ako ne i vise. Na jednom derbiju ga je kamera uhvatila kako peva "Indija, Pakistan...", mislim da nista toliko otreznjujuce nisam video u zivotu. Taj izraz lica, pljuvacka koja mu prsti s usana dok se dere iz mozga, toliki primitivizam. Posle razmisljam, taj covek ima neki zivot, karijeru, mozda i decu, srece svakog dana neke ljude koji navijaju i za, o uzasa, prokleti Partizan. Sta takve ljude goni da rade takve stvari nikad mi nece biti jasno. Ove debile ciji se zivot sastoji u trouglu izmedju teretana, utakmica i kriminala negde i mogu da razumem, ne i da opravdam, ovakve kao sto je taj nesrecnik ne mogu da razumem da ga jebes.

 

Zato sto je instrumentalizovan od strane svog kluba...

 

A valjda svi znamo kada je to pocelo. Rivalstvo Zvezde i Partizana je uvek postojalo, ali je bilo u nekoj sportkoj sferi do kraha SFRJ.

 

Onda je krenula politika, Zvezda Srbija nikad Jugoslavija, a Partizan su Jugosloveni, pa osnovani u Zagrebu... I onda je krenulo, drzava placa klubu A, a unistava klub B. Kada Zvezda u fudbalu nije osvajala titulu, to je bilo zbog Toleta, ili pre Marjanovica, sada kada Partizan ne osvaja u fudbalu, to je zbog Vucica. Dok je u kosarci vedrio Partizan sa Vujosevicem, cilj je bio da se unisti KK Zvezda, sada je opet obrnuto.

 

A navijaci to upijaju evo vec skoro 30 godina, i odatle. A svakoj svraki je dozvoljeno da u javnosti iznosi najgore moguce optuzbe ili tvrdnje, a ne desi se nista.

 

Ergo, sve ovo sto se vidja na tribinama, je samo slika i prilika drzave Srbije u zadnjih 30 godina... Nazalost.

 

Edit: I da pojasnim, nebitno Delije / Grobari, sve je to isto, dodje mi da placem kada se krene u krug, jeste jeste, ali vi tada, a oni onda, ne ne, vi ste onda, i tako u krug...

Edited by assignment
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, *edited by mod said:

Razumem da ti kao navijač Zvezde misliš da neko treba da krvavo odradi pokajanje da bi prešao u rivalski klub. U Partizanu to jednostavno nije tako. Nismo imali svoje Omiće, nismo imali situacije da po pritiskom navijača treba da se doniraju plate za gde oni misle da treba i na kraju krajeva igrači iz Zvezde su manje više redovno dolazili u KK bez ikakvih tenzija ili blokiranja ili dokazivanja pravoverstva. 

 

Ili iskreno veruješ da je Žoc ili neko iz uprave seo sa Lesorom i Panterom i objasnio im da moraju da se nekako dokažu navijačima koji od njih niti traže niti im treba. Ili još luđe da su Trifi objašnjavali da treba da okaje imaginarne grehe svog oca?

 

 

 

 

Gle, pre neki dan smo videli kako Natko i Rikardo bivaju nahranjeni kurcem od strane saigrača jer su se, jelte, osmelili da ostanu na dodeli medalja najmrskijeg protivnika.

Sasvim sam siguran da u KK Instituciji nešto tako apsolutno ne postoji niti je ikada postojalo.

Nisu postojale zidne novine, kurva nije umrla i tako to se nikada nije desilo.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

Ima ono neko opšte pravilo o duhu igre i poštovanju istog, kontam da su se ovi (tumači) htjeli pokriti pričom o prestupu, a ovo je jednostavno bilo nešto što je pokriveno u smislu - slobodno bacanje ima za cilj da ti da priliku da bez ometanja šutiraš za jedan poen, a ne sebi da nabacuješ za dva poena. Nije striktno definisano ali može da se podvede pod ovo opšte pravilo. Sve što predstavlja ovako očigledno izvrdavanje pravila može da se sankcioniše. Mislim da zato i nije bilo reakcije sa klupe Partizana, već hvatanja za glavu.

 

Brate izvini ali veću glupost odavno nisam pročitao. 

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Samo bez generalizacije. Ogromna vecina navijaca Zvezde uopste ne misli da neko treba da bilo kako a najmanje krvavo odradi pokajanje po prelasku u Partizan.

 

A sto se tice navijaca Partizana, imate i vi isti ovakav deo majmuna koji imamo i mi. Milutinov, na primer, zna zasto. Ili Kinsi. Nemojte sad da se pravimo ludi i da izmisljamo bajke da od klupske pripadnosti zavisi da li je neko degenerik ili normalan navijac.

Daleko od toga da generalizujem. Verujem da velika većina ako ne i svi na forumu nema problem sa prelaskom igrača iz jednog u drugog blizanca. Ono što sam hteo da kažem je da je i u Zvezdi (KK i u FK) izraženiji uticaj navijača na klupsku politiku i na dovođenje igrača. Pa kada je neko direktnije izložen tome onda se isti obrazac traži i na drugim mestima.

 

Naravno da ima i kod nas raznih majmuna i degenerika. Bilo je svega i svačega već protiv Budućnosti a naredna utakmica/e se već tako podgrevaju da će verovatno biti jednako gadno.

 

U principu ono što meni smeta je to pravdanje stoke izokola. Kao "eto jesu degenerici ali Lesor se uhvatio tu, Panter je pokazao to, Aleksa se busao u grudi i naravno da će da se desi to što se desilo"

 

A svi znamo da su igrači Partizana mogli da se ponašaju kao hor bečkih dečaka i da bi cela atmosfera u jotu bila ista.

Link to comment
5 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Gle, pre neki dan smo videli kako Natko i Rikardo bivaju nahranjeni kurcem od strane saigrača jer su se, jelte, osmelili da ostanu na dodeli medalja najmrskijeg protivnika.

Sasvim sam siguran da u KK Instituciji nešto tako apsolutno ne postoji niti je ikada postojalo.

Nisu postojale zidne novine, kurva nije umrla i tako to se nikada nije desilo.

Uh da ne uvlačimo preterano FK Blizance u ovo (u našem slučaju KK i FK i nisu baš nešto bliski) ali dosta direktnije hranjenje kurcem si imao posle finala kupa prošle godine.

 

Najbolje od svega su postupili Željko i Radonjić time što se nisu nadovezali i komentarisali sve to. Ali utisak je da je i to sve uzaludno. Mogu njih dvojica da naredne 3 godine imaju gospodske manire, dokle god uprava, policija i sudstvo ne počnu da se ponašaju kako treba, i dalje ćemo imati iste ili slične scene na tribinama.

Bilo je prvo da je sve do Vujoševića, posle je prešlo da je Ostoja taj koji potpiruje vatru, sutra ako on zglajzne negde, već je postavljena podloga za Savića.

 

Jednostavno ko je uleteo na teren ili gadjao igrače i sudije mora da popije zabranu i da ga procesuiraju. Ako je ikada to bilo lako za uraditi to je u ovoj seriji. Većina gledalaca u finalu su nosioci sezonskih karata ili su pojedinačne karte kupili preko svoje lične karte. Sve je pokriveno kamerama i sve su to dobro poznata i "zaslužna" lica. Ali kao što znamo iz iskustva, dok se ne desi neko ozbiljno sranje a la baklja u usta ili raketa u srce, ništa se neće promeniti. Čak i da je stakleno unuče pogodilo u glavu nekog, mi nikada ne bi saznali ko je taj veseljko.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, *edited by mod said:

Daleko od toga da generalizujem.

 

Nije uopste daleko, generalizovao si. Poceo si recenicu sa "razumem da ti kao navijac Zvezde", sto direktno implicira da postoji neko zajednicko misljenje medju navijacima Zvezde o ovome sto si napisao u nastavku recenice. Ne postoji to zajednicko misljenje i ni na koji nacin nije ekskluzivno za ovaj ili onaj klub. Kinsi je takodje svasta dozivljavao i na drustvenim mrezama i u hali od navijaca Partizana ali je covek bio profi koji je to razumeo kao navijacku frustraciju i iskulirao je. Panter i pogotovo Lesor ocigledno nemaju taj nivo samodiscipline pa reaguju kako reaguju i to je to. Sve je to manje bitno od toga da i mi i vi imamo problem na tribinama zbog kojeg igraci uopste dolaze u situaciju da moraju da se ponasaju ovako ili onako da ne bi dolazili u fizicki sukob sa publikom.

 

A to pravdanje o kojem govoris je napisao jedan forumas i odmah bio poklopljen od strane drugih navijaca Zvezde. To sto je nesto slicno Answer na svoj uobicajeni jadni nacin pokusao da podmetne Fandorinu je irelevantno za svakog ko zna da cita pa je mogao da procita sta je covek tacno napisao. Svako ovde zastupa samo sebe i ono sto pise i nije portparol ovog ili onog kluba, tako da s tim frazama tipa "vi kao navijaci Zvezde" mozete samo da se uklonite sa topika jer sa tim stvarima ne moze da se raspravlja nikako drugacije osim teranjem u picku materinu. Mi nemamo nikakvih navijackih obaveza jedni prema drugima, samo licnih. A u te licne obaveze spada i to da se ljudima ne podmece podrzavanje onog besmisla i nitkovluka od strane nekih "navijaca Zvezde" sinoc u hali.

Link to comment



Čak i da je stakleno unuče pogodilo u glavu nekog, mi nikada ne bi saznali ko je taj veseljko.




Možda imamo dobru polaznu tačku
Link to comment
6 minutes ago, *edited by mod said:

Najbolje od svega su postupili Željko i Radonjić time što se nisu nadovezali i komentarisali sve to. Ali utisak je da je i to sve uzaludno.

 

Nije uzaludno. Oni su sinoc pre svega od svojih klubova pa onda od svih ostalih trazili zastitu i tu zastitu treba da dobiju. Dakle, prvi Covic je vec jutros trebalo da izadje sa saopstenjem u kojem bi se izvinio igracima i strucnom stabu Partizana na svim neprijantostima koje su doziveli, da osudi vredjanje Zeljka Obradovica pre svih drugih i da obznani da je snimke sa utakmice predao policiji kako bi ona pronasla i kaznila izgrednike. To je isto toliko realno koliko i da sad padne sneg u Beogradu i to je problem jer i Covic i policija tacno znaju ko je sinoc bio "najgori od sve dece", kao sto znaju da vecina njih ima policijske legitimacije. Svi mi veoma dobro znamo ko su ljudi koji prave te incidente, videli smo ih u direktnom prenosu, znamo takodje da oni ne trpe sankcije ne zato sto policija ne moze da ih nadje vec zato sto nece da ih kazni.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...