Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Klačer nije dobra reč, igrao je on kroz karijeru dobro kada se lomi, ali nije čovek na to mislio, praviš se lud bezveze.

 

Kalinić nije nikada bio prvi napadač ekipe, onaj koji će da rešava jedan na jedan nekoliko poslednjih poseda. Ove godine je prvi put u toj ulozi i za sada mu ne ide i to nije uopšte pitanje subjketivnog doživljaja ili mišljenja.

Edited by Heaviside
Link to comment

najbolji igrač i closer nije isto, njih je sinoć vukao Bili celu utakmicu, ali je na kraju zatvarao Loyd koji je bio svežiji, ne znam tačno po minutaži ali manje se trošio.   nas je vukao Walters koji i inače nije najizdržljiviji igrač a kad igra 35 min i kad se onako zacrveni kad mu se zamuti pogled da ne može više da pogodi ni blizu obruča, a Radonja nema petlju da pusti tada nekog odmornijeg 

Link to comment

ako postoji neki problem sa kalinicem, to je da mora previse da igra, konstantno je na 35+ minuta, valjda najvise u evroligi. a to je zato sto smo sa njim jedan tim, bez njega drugi. da nema njega, ovaj tim bi bio solidan evrokup tim, sa njim smo egal sa najboljima. najbolje sada da mu se prigovara sto tu i tamo promasi neko bacanje jer je rikavela.

Link to comment

Valjda je jasno da ne tvrdim da mu loše ide generalno, čovek igra fantastičnu sezonu. Naš najbolji igrač. Ide mu loše da rešava poslednje napada, zajebo dve utakmice za redom, to su činjenice. Kada je Zvezda imala boljeg igrača za takve situacije je irelevantno, a imala je.  

Link to comment

Uh, sto mrzim ovo ukopavanje u rovove po forumima...

Jel moze da se razume da ja ne sporim da je Kalinić elitni EL igrac, igrac koji nosi ceo tim Zvezde na svojim ledjima, da je jedan od 3 najbolja krila u Evropi, ali da nije, a sad vec imamo i dovoljno dokaza za to, finiser, klacer, nazovite to kako hocete.

Link to comment

 

3 minutes ago, Nikodije said:

bilo bi dobro da igra manje, da bude sveziji za finis. ali da igra manje ne bismo ni dosli do egal finisa.

Slažem se. Mislim, generalno ne može Kalinić biti problem ove ekipe kada je ubedljivo najbolji. Nije on kriv što je bolji izbor da reši ključni napad od recimo Ivanovića kome je napad glavni forte. A ni ne mislim da ova ekipa ima nekih velikih problema. Rezultati u skladu sa budžetom, čak i bolji ako se u uzmu u obzir povrede. Igra bolja od toga. Jebi ga, to nam je šta nam je, nismo loši uopšte. 

Link to comment
4 minutes ago, Drako said:

Uh, sto mrzim ovo ukopavanje u rovove po forumima...

Jel moze da se razume da ja ne sporim da je Kalinić elitni EL igrac, igrac koji nosi ceo tim Zvezde na svojim ledjima, da je jedan od 3 najbolja krila u Evropi, ali da nije, a sad vec imamo i dovoljno dokaza za to, finiser, klacer, nazovite to kako hocete.

 

jebo te bog, ne mozes da napises "nije klacer" i da to gledas izvadjeno iz konteksta cele utakmice i cele njegove karijere, samo zato jer ti je sveze da je promasio dva bacanja. hiljadu puta je pogadjao bitne koseve, zato su mu ljudi i pravili one montaze gde vuce muda u kolicima.. valjda ti je jasno da je lakse pogoditi u finisu ako si pre toga igrao 25 minuta nego ako si igrao 38.

Edited by Nikodije
Link to comment

A dobro, nije to samo do minuta i nisu samo bacanja. Lakše je kada imaš nekog Bogdana i nemam pojma Datomea, Teodosića na parketu koji rešavaju i nose teret, pa ti naprave višak, a tebe usput čuva najlošiji protivnički defanzivac.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Valjda je jasno da ne tvrdim da mu loše ide generalno, čovek igra fantastičnu sezonu. Naš najbolji igrač. Ide mu loše da rešava poslednje napada, zajebo dve utakmice za redom, to su činjenice. Kada je Zvezda imala boljeg igrača za takve situacije je irelevantno, a imala je.  

cinjenica je i da je na primer protiv efesa resio kljucni posed 1 na 1, da bi u sledecem masio bacanja gde ga niko nije cuvao. nista tu ne ukazuje da lose resave napade. i protiv olimpijakosa i protiv bajerna je izvlacio bitne suteve kad je moglo da ode i ovako i onako, nije utakmica samo poslednji napad, i nije samo poslednja utakmica ono sto se racuna.

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

cinjenica je i da je na primer protiv efesa resio kljucni posed 1 na 1, da bi u sledecem masio bacanja gde ga niko nije cuvao. nista tu ne ukazuje da lose resave napade. i protiv olimpijakosa i protiv bajerna je izvlacio bitne suteve kad je moglo da ode i ovako i onako, nije utakmica samo poslednji napad, i nije samo poslednja utakmica ono sto se racuna.

Ja pričam o poslednjim napadima i poslednje dve utakmice. Gubimo utakmice u toj fazi i igramo loš napad pred kraj. A taj loš napad se zasniva na Kaliniću. Po meni on nije kalibar napadača koji može to na većem broju utakmica da iznese u svoju korist na evriligaškom nivou, nije to nikada ni radio. Neće mu ni uspešnost biti 0% naravno.

Link to comment

Ti pricas, ovaj cije postove pokusavas da branis prica nesto drugo. 

 

I da, isto smo citali cele prosle sezone o lojdu, sad ce mi valjda drako objasniti kako je lojd zatvarac i klacer, a kalinic nije na osnovu sinocnje utakmice. sposobni 1 na 5 igraci igraju nba ligu, ovde je kontekst vazan,

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Ja pričam o poslednjim napadima i poslednje dve utakmice. Gubimo utakmice u toj fazi i igramo loš napad pred kraj. A taj loš napad se zasniva na Kaliniću. Po meni on nije kalibar napadača koji može to na većem broju utakmica da iznese u svoju korist na evriligaškom nivou, nije to nikada ni radio. Neće mu ni uspešnost biti 0% naravno.

 

a ko drugi ovde moze to da resava na evroligaskom nivou? kada imas gomilu "granicnih" el igraca i jednog vrhunskog bilo bi sasvim glupo da se taj vrhunski sakrije iza nekog drugog, tek tada bi se sralo po njemu jer se sakriva.

kalinic citav ovaj tim drzi na evroligaskom nivou.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

a ko drugi ovde moze to da resava na evroligaskom nivou? kada imas gomilu "granicnih" el igraca i jednog vrhunskog bilo bi sasvim glupo da se taj vrhunski sakrije iza nekog drugog, tek tada bi se sralo po njemu jer se sakriva.

Odgovorio sam na ovo u postu iznad. Ukratko, Kalinić nam je ubedljivo najbolji igrač i ne može biti problem. Nije on kriv što igrači kojima je napad najjača strana igraju lošije u tom delu od njega kome su neke druge stvari forte. A nije ni uzimao on nešto loptu na silu, bilo je nacrtano za njega jer boljeg nemamo. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...