Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Ivanovic nema za ovu ekipu nijedan ekstrakvalitet. Bar ne u kontinuitetu. Protiv svake doselekcije sam, al kad bi moralo, ja bih njega menjao.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Ali, ne mogu da prezalim sto rezultati nisu ispratili zaista vrhunsku igru u zadnjih 5-6 kola, da nema ovih pomracenja u zadnjih 3-4 minuta, bio bi slobodan da kazem da igramo kosarku na nivou 3 najbolje ekipe u Evropi, i to sa, kosarkaskim umecem, vrlo ogranicenim igracima.

Sta se desava sa Radonjicem, ali i igracima, da vec nekoliko utakmica u zadnjim minutima odustaju od organizovane i timske kosarke i prelazimo na 2+3 statista versus 5, nikako me mogu da shvatim.

Takodje, od svih igraca, meni je ubedljivo najvece razocarenje Nikola Ivanović. Niti organizuje igru, sut mu je prosecan do los, u odbrani ga odnose kako ko stigne...ipak sam ocekivao malo vise od njega, ako nista drugo, a ono da pogodi kad je sam oko linije reketa.

Link to comment

On court/off court statistika u EL, prosek na 40 minuta

image.png.ee585f8c8e0c519a743180c1924a7a6f.png

* Računati su samo mečevi u kojima je igrač ulazio u igru

 

 

Skor Zvezde posle prvih 18 utakmica u Evroligi 

2016/17: 10-8 (9 utakmica na domaćem terenu), Radonjić 

2017/18: 7-11 (9 utakmica na domaćem terenu), Alimpijević 

2019/20: 9-9 (9 utakmica na domaćem terenu), Tomić 1-2, Gavrilović 2-5, Šakota 6-2 

2020/21: 6-12 (10 utakmica na domaćem terenu), Obradović 5-11, Radonjić 1-1

2021/22: 7-11 (9 utakmica na domaćem terenu), Radonjić

 

 

Edited by az67
  • +1 3
Link to comment

Pa, teško ćeš od bilo koje ekipe da vidiš da igra tečne timske napade u poslednjem minutu tesne utakmice. To uglavnom rešavaju dvojica najboljih igrača. Šta su igrali naši protivnici, Efes i Zenit u poslednjem minutu? Rešavali Vasa i Lojd u statičnim napadima. Još mi igramo protiv boljih ekipa od sebe koje imaju vrhunske trenere. Nisu likovi kao Paskal juče sišli sa brda pa da ne znaju protiv koga igraju. Znaju kretnje, koje inače nisu Radonjin forte, stisnu nas, znaju da se ne svira sve, pa nek ih pobede Kalina i Volters. Mislim, to se dešava manje više svim ekipama, ti igrači odlučuju, zato I zarađuju koliko zarađuju.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Ok mi je to u zadnjih minut dva, al mi pocinjemo sa 2 na 5 vec u nekom 34-5 minutu, i tada i pocinjemo da gubimo mec. Ne vidim ni jednu izgradjenu akciju, a ne deluje mi ni da nasi ostali igraci rade bilo sta drugo osim sto popunjavaju broj.

Jasno mi je da ne moze svaki napad, ali nasih 10 zadnjih napada su bas identicni i isto toliko i besmisleni.

  • +1 3
Link to comment

To je ta razlika izmedju top 8 i ostalih euroleague ekipa. Igrac koji resava tesne zavrsnice. Lojd u prvih 30 minuta imao 0 poena pa na kraju resio. Kalinic je igrac koji nosi ekipu celu utakmicu na ledjima, ali nije igrac koji resava. Cak i ovakav Beron to nije. Lojd jeste i to smo videli i prosle i ove godine. Jedino sto prosle godine nije imao Kalinu da mu drzi utakmicu i dovede je do egal u zadnjih 5 minuta.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Joe D said:

kako god, ekipi koja je sklopljena da igra hrkljus ne sme da se desava da gubi utakmice na skokovima. a ova je tu izgubljena, 

 

Mi imamo najjeftiniju centarsku liniju, ne u EL, nego u EC ne postoje 3 jeftinija centra od ovih nasih.. Kuzmicu je revidiran ugovor posle saobracajke, Mitrovic isto igra za sitninu, o Cirbesu da ne govorim. Dobro oni i pariraju ovim zverkama.. ekipama iz top8 je treci centar skuplji od ovog naseg mucenog trojca. naravno da jeste do Covica, jos cujem najavljuje dogodine da cemo poslovati u skladu sa budzetom.. Citaj da ce opet Radonja da vraca dugove. Govedo

Edited by Banjo
Link to comment

Mitrovic je realno zalutao na ovaj nivo takmicenja. Istina, ubaci on nekad 10ak poena, izmisli neke poene, podeli i neku lucidnu asistenciju, ali to ipak nije dovoljno da parira ovim crncima. 

Lepe mu banane, bacanje ne moze da ubaci, sa distance ne preti sto je veliki problem u napadu, uvek ima neke izgubljene lopte i debilna resenja u napadu, o skoku necu da pricam... U odbrani nista ne moze da odbrani, ni iz pika a 1na 1 sutiraju preko njega kao da ga nema.. na svakom mecu on se 2-3x valja po parketu posle duela dok protivnik zakucava ili polaze.

Problem je sto se Radonja mnogo lozi na njega, jbg. Ima on neki talenat, ali to je diskutabilno i za EC.

 

Nama treba prvi centar, ne treci, a to kosta.

Edited by Banjo
  • -1 1
Link to comment

Ne zajebavaj Banjo, mi smo na ovih zadnjih 5 utakmica igrali atomsku kosarku, protiv ozbiljnih azdaja u napadu smo demonstrirali vrhunsku odbranu, a bogami, i protiv odlicnih odbrana jedan jako tecan, smisljen i fluidan napad...do zadnjih 4-5 minuta...sta se desi u tih zadnjih 4-5 minuta da se toliko pogubimo i oduzmemo, nije mi jasno, i protiv Bajerna i Olimpijakosa je bilo kriticno na kraju, ali nas je pogledala i sreca. Ako se ne varam, mi smo veceras igrali protiv jedne od najboljih odbrana u EL, a prikicno ubitacan napad smo im, u regularnom delu, sveli na 70-ak poena.

Meni je bas misterija zasto se ostali igraci jednostavno iskljuce pred kraj utakmice i zasto radonjic ne proba nesto drugo, sa nekim drugim igracem (kad vec gubimo pa gubimo, forsiraj bar Ivanovica, ko zna, mozda nesto i bude).

Mi smo danas u napadu stravicno padali kada je Nate izlazio, i konacno pali kada je izgubio snagu. Imam utisak da on ne moze da izdrzi vise od 20 minuta dvosmerne kosarke, posto me je prilicno pozitivno iznenadio svojim pristupom u odbrani, ali izgleda da mu ta odbrana i uzima snagu.

Nisam pametan ali sam zato bas onako snuzden i neraspolozen, prelepu smo kosarku igrali zadnjih mesec dana u EL, a nagradjena je sa premalo pobeda.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Drako said:

Ne zajebavaj Banjo, mi smo na ovih zadnjih 5 utakmica igrali atomsku kosarku, protiv ozbiljnih azdaja u napadu smo demonstrirali vrhunsku odbranu, a bogami, i protiv odlicnih odbrana jedan jako tecan, smisljen i fluidan napad...do zadnjih 4-5 minuta...sta se desi u tih zadnjih 4-5 minuta da se toliko pogubimo i oduzmemo, nije mi jasno

 

 

Ako si se bavio sportom, onda ti je jasno da kad je gusto i kad je napeto, najslabija karika puca, bas u najkriticnijim momentima. U takvim okolnostima karakter i kvalitet igraca isplivaju i vide se jasno kao na dlanu

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...