Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

zar niste tad doveli i pola repke koja je tog leta osvojila srebro na svetskom? Kalinić, Jović itd itd

 

al se neko iz Cibone omastio tada. prodali Šarića, prodali mesto u Euroleague i puče lopta raspade se klub

Canjuga pederu!

Link to comment

Dovedeni su tog leta 2014, Jović čak nakon svetskog, teško da su to bile neke skupe akvizicije u tom trenutku.

Dangubić - Kalinić na 3, Luka - Tejić na 4, nemačko drvo rezervna petica, verujem da su mnogi tada bili užasnuti takvom ekipom. svi oni nisu koštali  ni pola današnjeg Pantera ili Kaline.

Edited by Nikodije
Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

zar niste tad doveli i pola repke koja je tog leta osvojila srebro na svetskom? Kalinić, Jović itd itd

 

al se neko iz Cibone omastio tada. prodali Šarića, prodali mesto u Euroleague i puče lopta raspade se klub

Canjuga pederu!

Nisu.

Nikodije govori o sezoni 12/13.

 

A Cibona je propala zbog slabe posjete na utakmicama i zato što niko nije htio da kupuje njihove dresove.

Link to comment

Ne uskači bezveze kad ne znaš ni o kojim sezonama je reč. Poenta je da tada nije bilo ni blizu tih para kao danas, a pritom bilo je i prihoda od prodaje igrača i karata. Danas nema više nikakvih prihoda samo se sipa nemilice iz kabineta.

Edited by Nikodije
Link to comment

Neko fino napisa - jedino što saznamo nekad o tim ugovorima jeste kad to dođe na BAT. Do tad, u situaciji kad imamo "ajde bogati, prelomimo ta dugovanja da bi ti lakše otišao u Bajern", "e, dođemo ti ove dvije plate preko ljeta, ali preko ljeta se i ne igra, može li da ti te mjesece platimo 20%", "kakav si ti to cigan/grobar, pa tražiš plate dok Hilandar gori smo pod udarima kopita zla", "slušaj, potpišemo na 2 godine, prvih 23 mjeseca te plaćamo po 10k mjesečno a 24. dobiješ 700 hiljada, he he", "e, možda neće sve biti u kešu, možda nešto bude i u vaučerima za klopu u Restoranu Buca (dobro se ruca), terminima na 25. maju i pripejd kreditu kod Telekoma, ali imamo mi lika koji će to da ti uvalja za dobru lovu", "kako to misliš nisu ti plaćene kirije, došao gazda, pa plati, jebogati, šta si se stisnuo", "pa i kod nas je kriza, čitaš li ti novine" bilo kakve priče o platama i budžetima su besmislene. 

Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

zar niste tad doveli i pola repke koja je tog leta osvojila srebro na svetskom? Kalinić, Jović itd itd

 

al se neko iz Cibone omastio tada. prodali Šarića, prodali mesto u Euroleague i puče lopta raspade se klub

Canjuga pederu!

 

Da, to su bila dva ekstremno skupa igraca u to vreme. Ne znam samo kako smo uspeli da ih otmemo od prebogatog Radnickog iz Kragujevca.

 

Kmecanje je poslednjih godina, tacnije od sezone 14/15, ekskluziva pojedinih navijaca Partizana i iskljucivo je posledica cinjenice da vise nisu bili povlasceni a navikli su da budu prvi jos pre nego sto bi sezona uopste pocela. Zato je za navijace Zvezde, koji su poslednjih godina poceli da poprimaju slicne nakazne navike, odlicna vest ovo vracanje Obradovica u Partizan i stvaranje KK Beograda na Vodi u Humskoj Vucicevim (to jest, nasim) parama. Nije nam potreban jos jedan klub pored Partizana ciji navijaci svoj klub smatraju institucijom i smatraju da im zbog toga sto su kao neka institucija pripada vise nego drugima. Ta bolest koju je u srpsku kosarku instalirao Vujosevic mora biti iskorenjena, kako u Zvezdi tako i u Partizanu.

  • +1 1
Link to comment

Kalina je stigao pre SP, nije se u momentu znalo ni da li ce biti u 12.

Jovic je dosao posle SP, kao Malinina rezerva u RKG. 

Link to comment

pa ne, bili su to igrači za dž. radnički iz kragujevca ih pošalje na svetsko, oni tamo igraju po 20 min po meču, osvoje srebro i onda ovi kažu to je to nama su odradili posao mi smo sirotinja oni su definitivno prerasli naš klub sad ih trebamo utrapiti nekom za male pare.

a i ostali klubovi iz evrope obično nisu zainteresovani za te igrače što sa 23-24 godine osvajaju srebro, pa niste ni imali konkurenciju

 

 

Link to comment
17 minutes ago, omiljeni said:

pa ne, bili su to igrači za dž. radnički iz kragujevca ih pošalje na svetsko, oni tamo igraju po 20 min po meču, osvoje srebro i onda ovi kažu to je to nama su odradili posao mi smo sirotinja oni su definitivno prerasli naš klub sad ih trebamo utrapiti nekom za male pare.

a i ostali klubovi iz evrope obično nisu zainteresovani za te igrače što sa 23-24 godine osvajaju srebro, pa niste ni imali konkurenciju

 

 

 

Dzabe ti je sve ovo, svi smo bili zivi i pratili kosarku u to vreme i odlicno znamo koliko su vredeli i Jovic i Kalinic kad su dolazili u Zvezdu. To falsifikovanje istorije u fazonu sta je sve moglo i sta bi bilo logicno da bi se post festum nesto dokazalo u nekim nebitnim forumskim raspravama je zaludna rabota. Sto se tice tadasnje reprezentacije, tada je u Sloveniju isao i onaj mali iz Partizana, mislim da se prezivao Krstic ili tako nekako, koji je posle nestao sa scene.

Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Bili su u Megi on i Vasa, iz Partizana su isli Andjusic, Bogdan i Gagic. 

 

Isao je i Rasko Katic, ako ni zbog cega onda da bi ga Duda naduvao na tajm-autu.:laugh: Bila je smena generacija i neki novi Dudin projekat u kojem je isprobavao razne igrace. Ta kampanja ne govori mnogo o Jovicu i Kalinicu, kao sto ne govori mnogo o Katicu, Krsticu i mitskoj zveri Stiguli (Stime + Gagatar). Jovic je i kod nas bio back-up Vilijamsu u prvoj sezoni, kao back-up je usao i u drugu ali je u medjuvremenu strasno napredovao i zaradio mesto prvog pleja. Kalina je, s druge strane, odmah proigrao, cim se dokopao prvog trenera koji je zapravo verovao da se kosarka igra i u odbrani. On se brzo profilisao u ulogu energy + glue player-a i maksimizovao svoje kvalitete i karakter. Nesto slicno je uradio Lazic samo na nizem nivou, kad je skontao da kao bek suter nema buducnost profilisao se kao elitni defanzivac.

 

Bilo kako bilo, smesno je dolazak Jovica i Kalinica u Zvezdu koristiti kao argument da je Zvezda tada imala mnogo para i dovodila skupe igrace. Te pare koje je Zvezda imala trosene su uglavnom na igrace poput Markusa ili Kvinsija, Kalina i Jovke nisu kostali nista spektakularno.

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Dzabe ti je sve ovo, svi smo bili zivi i pratili kosarku u to vreme i odlicno znamo koliko su vredeli i Jovic i Kalinic kad su dolazili u Zvezdu. To falsifikovanje istorije u fazonu sta je sve moglo i sta bi bilo logicno da bi se post festum nesto dokazalo u nekim nebitnim forumskim raspravama je zaludna rabota. Sto se tice tadasnje reprezentacije, tada je u Sloveniju isao i onaj mali iz Partizana, mislim da se prezivao Krstic ili tako nekako, koji je posle nestao sa scene.

Falsifikovanje istorije :lolol:

Dovesti dva igrača koji su igrali po 20ak minuta na SP i osvojili srebro je isto što i neki Krstić koji je ulazio kad nas Španci deru 40 razlike i posle u consolation utakmicama za plasman od 6 do 13 mesta

Meni je to kao da Partizan dovede Koturovića ili Radoševića posle osvajanja zlata na EP 1995 i 1997. Nisu koštali milione, ali nije ih bilo ni lako i jeftino dovesti. Tako i Kalinić i Jović nisu koštali milione, ali i pričati da su bili jeftini je pričanje gluposti.

 

A i ono, nisam ih ja ni spomenuo u tom kontekstu da su skuplji nego ovi transferi koje ove godine rade, već je @Nikodije počeo da nabraja kako je Zvezda pravila tim za tu sezonu kad su od Cibone kupili mesto u Evroligi, a zaboravio je njih dvojicu i sam ga samo ispravio.

A ti sad slobodno nastavi vršenjem kontrole pokušaja falsifikovanja istorije i revizionizma. Geez

Link to comment
Just now, omiljeni said:

Falsifikovanje istorije :lolol:

Dovesti dva igrača koji su igrali po 20ak minuta na SP i osvojili srebro je isto što i neki Krstić koji je ulazio kad nas Španci deru 40 razlike i posle u consolation utakmicama za plasman od 6 do 13 mesta

Meni je to kao da Partizan dovede Koturovića ili Radoševića posle osvajanja zlata na EP 1995 i 1997. Nisu koštali milione, ali nije ih bilo ni lako i jeftino dovesti. Tako i Kalinić i Jović nisu koštali milione, ali i pričati da su bili jeftini je pričanje gluposti.

 

A i ono, nisam ih ja ni spomenuo u tom kontekstu da su skuplji nego ovi transferi koje ove godine rade, već je @Nikodije počeo da nabraja kako je Zvezda pravila tim za tu sezonu kad su od Cibone kupili mesto u Evroligi, a zaboravio je njih dvojicu i sam ga samo ispravio.

A ti sad slobodno nastavi vršenjem kontrole pokušaja falsifikovanja istorije i revizionizma. Geez

 

Nisu oni bili jeftini vec nisu kostali nista, obojica su dosli kao slobodni igraci. U prvoj sezoni u Zvezdi su obojica imali plate manje od 150.000 evra. A ti sad nastavi da nagadjas koliko su kostali i koliko nisu bili jeftini. Nije Zvezda bila bez para tih godina, Kvinsi je dobijao 60.000 mesecno, samo kazem da dovodjenje Jovica i Kalinica ne znaci nista u tom kontekstu i nije nikakav argument.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...