Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

21 minutes ago, Ivo Petović said:

ma koliko može smešno da zvuči, Bajdenova baza može da izvrši i vrši na Dems pritisak

 

:ajde:

Link to comment
3 minutes ago, Ivo Petović said:

Najpredvidljiviji čovek na svetu.

 

Eh sad, kao predvideo si da ću lupiti samo jedan skroman emotikon? Nije nego. Na kladionicama su sve prognoze ukazivale da ću ti posvetiti bar jedan sadržaniji post, kao npr:

 

Džabe ograde tipa "ma koliko smešno može da zvuči" ako za njima usledi jedna od brat bratu top 10 najizlizanijih frazetina kad je američka politika u pitanju. 

 

Ej, demokratska baza će da izvrši pritisak! Pritisak! :D Leta gospodnjeg dve hiljade dvaesčetvrte mi ovde još čitamo "push Biden left" fan fiction.

 

Teza koju pokušavaš da proguraš u sklopu standardnog hobističkog #nijesvejedno tutumračenja je tupava sama po sebi, ali u kontekstu aktuelnog konflikta je baš degutantna. Trubiti "Trump Worse" je jedna stvar, ali trubiti to dok zvaničan casualty rate u Gazi prelazi 100,000 (30k mrtvih) je nešto sasvim drugo. Radi navijanja, spreman si da brutalno bezobzirno demonstriraš koliko ti zvone testisi za stvarno stranje na terenu - bolje da fantaziramo ŠBBKBB da dođe Trampara. 

 

Ali čak nisi sposoban ni da izmisliš neki fiktivni scenario po kom bi, da Narandžasti dođe na vlast, situacija bila još gora nego što već jeste. (Npr, lansirao bi nuklearne projektile? Ili, ne znam, stimulisao ubijanje dece finansijski?) Umesto alternativne budućnosti, ti crtaš alternativnu prošlost! "Mislim da bi Obama odavno već zaustavio etničko čišćenje." :lol:

 

A za Bajdena? Nije da nemaš baš ništa da ponudiš, otkrivaš nam da "gubitak izbora u ovom trenutku sigurno tera na neka razmišljanja" :lol: Onda je dobro, ipak ima nade za Palestinu!

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

ja ne znam ko je od njih dvojice gori za Palestince, a ne verujem da iko može pouzdano da proceni

 

zato to ne sme da bude kriterijum za izbor između njih dvojice

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

ja ne znam ko je od njih dvojice gori za Palestince, a ne verujem da iko može pouzdano da proceni

 

zato to ne sme da bude kriterijum za izbor između njih dvojice

 

Nije kriterijum ali vidiš, pro-palestinski glasači prete neglasanjem pa će tako da nateraju Bajdena na "neka razmišljanja".

 

Onda će svi da ipak izađu i lojalno glasaju za njega, jer eto, bar je razmislio čovek. Tramp ne bi ni razmislio.

 

Link to comment

pa dobro, veća je verovatnoća da demokrate reaguju na ovakvu spoljnu politiku nego gop, tako da je i pritisak veći na demokratskog kandidata

 

zato je i problem kandidatura trampa, u slučaju da postane čupavo, zaboraviće demokrate na Palestince da ne dođe veće zlo

Link to comment

Verovatnoća da reaguju teži nuli i u jednom i u drugom slučaju, a pritisak je realno nepostojeći.

 

Poslednji kakav-takav pritisak na demokratskog kandidata je bio kad se onaj drugi deda kandidovao. Tada su bili jedno kratko vreme u baš ozbiljnoj panici, ali hendlovalo se i to ipak. 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Evo šta je još Kušner rekao:

Quote

Kushner also said he thinks Israel should move civilians from Gaza to the Negev desert in southern Israel.

He said that if he were in charge of Israel his number one priority would be getting civilians out of the southern city of Rafah, and that “with diplomacy” it could be possible to get them into Egypt.

“But in addition to that, I would just bulldoze something in the Negev, I would try to move people in there,” he said. “I think that’s a better option, so you can go in and finish the job.”

He reiterated the point a little later, saying: “I do think right now opening up the Negev, creating a secure area there, moving the civilians out, and then going in and finishing the job would be the right move.”

https://www.theguardian.com/us-news/2024/mar/19/jared-kushner-gaza-waterfront-property-israel-negev

Edited by vememah
Link to comment
Quote

“I would be forced to mortgage or sell Great Assets, perhaps at Fire Sale prices, and if and when I win the Appeal, they would be gone. Does that make sense?” he asks.

 

Pre samo dve nedelje:

 

 

  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, dillinger said:

Najzvučnije od Trampa u ovih nekoliko meseci na tu temu jeste bilo to da, da je on predsednik Hamas se ne bi usudio napasti 7. oktobra, što je na fonu one njegove da ni Putin isto tako ne bi napao 24.2. I sad koliko god to zvučalo nerealno, budalasto...nije nikakvo huškanje na rat, štaviše, a ni naročita podrška bilo kome...

Ne znam kakvo je to opravdanje za Bajdena nakon 5 meseci aktivne podrške i stvaranja dimne zavese za genocid, da bi eto i neko drugi bio isti?! Sve i da je tako, ne umanjuje krivicu onog ko se pitao. A možda baš i nije tako. Takoreći nije Sloba bio tako loš, ne dao bog četnika Draškovića kakav bi tek onda pokolj bio

 

Meni je zanimljivo da se posle dekada pracenja americkog politickog sistema, jos uvek ne kapiraju ni osnove. Tramp ili Bajden ne mogu skoro nikome da daju dugododisnju podrsku u milijardama bez Kongresa, i bez odobrenja budzeta. Dakle, sta ko izjavljuje je sporedno, jer na kraju Kongres, a to je trenutno i Dems i GOP zajedno, Senat i Kuca odobravaju pomoc, odobravaju saveznicke ugovore (kao onaj sa Izraelom), itd.

A kad se pogleda GOP, njihova ksenofobicna anti-muslimanska evangelisticka baza ili zadrti rasisti i fasisti koji su najslicniji i po ideologiji i po politici Likudu i ekipi oko njih, i malom detetu je jasno sta oni podrzavaju i sta bi se vec odavno desilo da daju jos i predsednika. Ne bi se sada vodile nikakve ulicne borbe po Gazi nego bi Gaza dobila tepih bombardovnje kao delovi Avganistana posle 9/11 gde ne bi nikog zivog ostalo i sve bi vec bilo zavrseno oko nove godine.

Dakle, Bajden je kao i Obama pre njega, je jos jedan failed americki predsednik posebno u smislu spoljne politike, sto ne znaci da su GOP-ovci od devedesetih  na ovamo po citav svet bili i ostali daleko gori - ne samo kad su davali predsednike nego po pitanju politickih odluka i sta guraju po Kongresu, u Americi i globalno. E sad, mene ne cudi da se mnogim ljudima poklapaju interesi sa njima iz raznih razloga, ali sigurno ne zato sto su zabrinuti za genocid, ljudska prava ili Palestinu, pa su im Bajden ili Demsi glavni problem. 

Edited by Anduril
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Ne postoji bitna razlika između američke "levice" i "desnice" po tom pitanju, svi su manje ili više u džepu lobističkih grupa.

 

Edited by Lord Protector
  • +1 3
Link to comment
15 hours ago, Ivo Petović said:

Znači, ti iz svega što je Tramp uradio vis a vis Izraela za vreme predsednikovanja, svega što je rekao, načina na koji je rekao i načina na koji se GOP u celini odnosi prema tom pitanju, misliš da nema dovoljno materijala?

 

Ok, whatever, ja stvarno nemam nameru trošiti vreme dokazujući suprotno.

 

Komentarisao sam youtube video, sa dva isecka Trampovog intervjua ne "sve sto je Tramp uradio".

 

Naravno da je istorija Trampovog prvog mandata vazan input kakv bi mogao da bude drugi mandat i mozemo i o tome da diskutujemo, mo u tvom inicijalnom postu to nije bila tema.

Link to comment
14 hours ago, Ivo Petović said:

Nije nikakvo opravdanje za Bajdena, čovek je kriminalno hendlovao celu ovu situaciji i saučesnik je u etničkom čišćenju. Uz to, on je istorijski grozno proIzrael, verovatno najproIzrael demokrata u poslednjih 50 godina.

 

Samo, postoji i dalje taj jedan jak sentiment kako je Tramp antiestablišment i antiwar kandidat, što je jedan od većih nebuloza dostupnih na internetu, pa nije zgoreg malo to demistifikovati.

 

Vrlo prosto je pitanje - koga bi Bibi, Smotrić i ekipa više želeli u Beloj kući? Ko misli da je odgovor Bajden, mogu jedan most da mu prodam jeftino.

 

U pitanju koje postavljas je i problem.

 

To NIJE pitanje koje treba postaviti jer to ide na vodenicu genocidasa, upravo onako kako je Dilinger opisao.

 

Ko koga zeli u Izraelu je IRELEVANTNO dok god postoji unutrasnje saglasje u Izraelu oko Gaze (Barak excluded).

 

Pitanje nije Bibi ili Lapid ili Ganc, vec kako je moguce uticati na promenu drustvenog ugovora u Izraelu. I tu SAD imaju leverage, i to daleeeeko prevazilazi kosku Bajden/Tramp, Bibi/neko drugi.

 

 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...