Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

26 minutes ago, dragance said:

U Teksas se uselila masa ljudi iz Kalifornije zbog povoljnijih cena i poreza. To je jedan od faktora za menjanje boje države.

I kad dignu cene i poreze, kao tamo odakle dolaze, gde ce posle da idu da menjaju boje?¿

  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, dragance said:

U Teksas se uselila masa ljudi iz Kalifornije zbog povoljnijih cena i poreza. To je jedan od faktora za menjanje boje države.

 

Vučić da im naplati patent :D

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

I ja sam isto pomislila. Kao Bosanci koji se doseljavaju u Srbiju u bekstvu od Dodika i onoga shto je tamo za njih napravio od Bosne, i onda glasaju SNS. Ali to je valjda tako pa kako god ('svuda u svetu')

Link to comment

Postoje “dva” Teksasa. Onaj kaubojski, mali gradovi i crvenilo - što od GOP/MAGA zastava, što od masnih fleka bbq soseva, a postoji i onaj hipsterski u Houstonu sa chia semenkama, fensi kafićima i ultra progresivnim mišljenjima zavijenim u mašnama man bunova i mirišljavim bradama.

Link to comment
55 minutes ago, Lancia said:

I kad dignu cene i poreze, kao tamo odakle dolaze, gde ce posle da idu da menjaju boje?¿

U Phoenix, AZ.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, VoodooDerina said:

Jeste, naročito van urbanih centara, ali je istovremeno i broj Hispano-Amerikanaca skočio na preko 40%, a oni u velikoj većini glasaju "plavo" i pogotovo kada je protiv-kandidat Tramp.

 

Stari su to stereotipi, sve manje osnovani. Imigranti često vole da "podignu merdevine za sobom", odnosno podržavaju strožu kontrolu granica pošto se njihova familija uvali na bar generaciju-dve. Trampu je podrška među latinosima samo rasla, sa 26% na 37% četiri godine kasnije, na trenutnih high forties.

 

Vox: High Hispanic turnout might help Trump

 

NYT: Trump edging out Biden among Hispanic voters 46% to 40% (margin of error 10%).

 

WTWW: Latino voters want what every voter wants: Jobs, the economy and health care.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

U Teksas se uselila masa ljudi iz Kalifornije zbog povoljnijih cena i poreza. To je jedan od faktora za menjanje boje države.

 

Ovo je kap u vodi i generalno ne može da promeni ništa bitno narednih nekoliko decenija. Mislim da sam video da ih se pre par godina preselilo 100k ali istovremeno jedno 50k je otišlo iz Teksasa u Kaliforniju. Znači trebaće 15-20 godina tim tempom da ta brojka pređe milion. Drugo upitno je koliko su ti što idu za Teksas plavi, pre bih se kladio da su ispodprosečno plavi u odnosu na ostatak. I treće mislim da velike sredine imaju sposobnost asimilacije i da je verovatno da će pridošli da se priviknu na sredinu nego obrnuto. Pogotovo ako ta brojka bude značajna za 20 godina, dok ih se skupi dovoljno deca će im možda biti crvena. Isto važi i za latinose.

 

Mada generalno koliko videh veći gradovi čak i u Teksasu naginju ka tome da su plavi već sad, što znači da će se promene ako ih bude dešavati iznutra. GOP će još neko vreme moći da mulja s granicama da bi uzeli ono što misle da im pripada, ali pre ili kasnije i tome dolazi kraj.

  • +1 1
Link to comment

Vole, ali tek u kasnijim generacijama što se vidi na Floridi npr.

 

Za sada još uvek većinski podržavaju demokrate i njihova imigracija u većinski republikanski Teksas trenutno slabi poziciju GOP-a tamo. Na duže staze ćemo videti kako će se razvijati situacija.

 

https://www.as-coa.org/articles/chart-how-us-latinos-voted-2022-midterm-election

 

https://hispanicvote.univision.com/texas/

 

Inače bio sam i u Ostinu i u SF i mogu reći da je prestonica Teksasa ostavila mnogo jači utisak "woke/plavila/hipsteraja" nego San Francisko i pored svih stereotipa.

Edited by VoodooDerina
  • +1 1
Link to comment

Nije vam Ostin nikakvo merilo. Maleno plavo ostrvce u ogromnom crvenom moru. Pričam to iz prve ruke. Uz džerimendering i ovakav nivo korupcije nema ovde promena još nekoliko ciklusa sigurno. 
 

I da, naravno da se precenjuje uticaj migranata iz Kalifornije. Osim što je taj broj, kako kaže @Venom relativno mali, nisu ni oni svi dosli tu da glasaju za demse. Primera radi, dobar deo njih su Indian-Americans koje, ili ne zanima da se bave USA izborima, ili su gop glasači. 
 

Btw imamo li topik za ove izbore? I gde je @theanswer?

Link to comment
3 hours ago, bios said:

Btw imamo li topik za ove izbore? I gde je @theanswer?

 

Čeka nas kod kolima :Jova:

 

Tek sad mi je inače sinulo da ova knjiga nije slučajno o crvenima i plavima, mada Julia Donaldson je iz Engleske. Crvenci i Plavci se ne podnose.

 

B309.jpg

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Tek sad mi je inače sinulo da ova knjiga nije slučajno o crvenima i plavima, mada Julia Donaldson je iz Engleske. Crvenci i Plavci se ne podnose.

 

Lab / Cons?

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, dragance said:

Austin puca od mikropivnica i hipsteraja kao nigde

Dallas isto.

 

Za FW čuh od lokalaca da je drugačiji™, ali nisam (pr)ovjerio

Link to comment
11 hours ago, dragance said:

Postoje “dva” Teksasa. Onaj kaubojski, mali gradovi i crvenilo - što od GOP/MAGA zastava, što od masnih fleka bbq soseva, a postoji i onaj hipsterski u Houstonu sa chia semenkama, fensi kafićima i ultra progresivnim mišljenjima zavijenim u mašnama man bunova i mirišljavim bradama.

To što opisuješ nije Hjuston, to je Ostin. 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, bios said:

Nije vam Ostin nikakvo merilo. Maleno plavo ostrvce u ogromnom crvenom moru.

 

Svi veliki gradovi su plavi, od drugog Obaminog mandata. To plavilo ni blizu nije dovoljno da nadoknadi razliku u ostatku države, na saveznim izborima.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...